طراحی سایت نمایشگاهی

طراحی سایت نمایشگاهی! چطور به بالاترین بازدهی در نمایشگاه برسیم؟

 • 20 دی 1400
 • بروزرسانی:
 • بدون نظر
 • 8 دقیقه
 • 1535 بازدید


نمایشگاه ها محلی برای آشنایی بهتر ارائه کنندگان کالا یا خدمات و بازدید کنندگان آن ها هستند که معمولا با هدف معرفی ابداعات و محصولات جدید، تبادل اطلاعات و ایده های نو برگزار می شوند. این روزها افراد زیادی از گوگل برای پیدا کردن نیازمندی های خود استفاده می کنند. در صورتی که سایت نمایشگاهی شما در اینترنت حضور داشته باشد، کاربران می توانند آن را از طریق گوگل پیدا کنند.اگر بتوانید سایتی مناسب و کاربرپسند ارائه دهید، بازدیدکنندگان زیادی خواهید داشت و این کاربران به مشتریان شما تبدیل خواهند شد. برای این منظور، شما باید بتوانید سایتی را در اختیار کاربران خود قرار دهید که از آن راضی باشند و در زمان های دیگر هم از آن بازدید کنند. با توجه به گسترش اینترنت می توانید با طراحی سایت نمایشگاهی، محصولات و خدمات خود را در معرض دید قرار دهید.

طراحی سایت نمایشگاهی

سایت نمایشگاهی چیست؟

سایت نمایشگاهی یک ابزار قدرتمند و همیشه در دسترس برای انعکاس برنامه های فعالیتی مجموعه های نمایشگاهی است. طراحی سایت نمایشگاهی در بیان و بازتاب دستاوردها و معرفی برنامه های نمایشگاه به متخصصان و عموم مردم اهمیت زیادی دارد. در واقع این نوع سایت ها برای همه شرکت ها یا افرادی مناسب هستند که قصد دارند درآمد خود را افزایش داده و به عنوان برندی معتبر شناخته شوند.

البته نکات مهم قبل از سفارش طراحی سایت را ما تا جای ممکن برای شما در ادامه مقاله معرفی کرده ایم.

هنگامی که طراحی سایت نمایشگاهی انجام می شود، این امکان فراهم می گردد که بتوان رویدادها و نمایشگاه های مجموعه را به نمایش درآورد و سیستم را بر اساس برنامه مدنظر خود مدیریت کرد. همچنین با اعلام جزئیات نمایشگاه، می‌توان تخفیفات و پیشنهادات فروشگاهی را در سایت نمایشگاهی خود به خوبی اعمال کرده و به نمایش گذاشت. با گذاشتن یک جستجوی حرفه ای می توان امکان دسترسی کاربران به اطلاعات مورد نظر را تسریع نمود.

هدف از طراحی وب سایت نمایشگاهی چیست؟

برای اینکه یک سایت نمایشگاهی موفق داشته باشید، می بایست در ابتدا به خوبی بررسی کنید که هدف و نیاز شما از طراحی این سایت چیست. به طور کلی هدف از طراحی سایت نمایشگاهی، ارائه محصولات، خدمات و فناوری های جدید، اطلاع رسانی در خصوص برنامه ها، معرفی سالن و غرفه های نمایشگاه، تاریخ برگزاری نمایشگاه و ساعت کاری آن، بازتاب رویدادها و اخبار مربوط به نمایشگاه، بازتاب نظرات بازدید کنندگان، ایجاد ارتباط بین مردم و مدیران، بیان نتایج و بررسی دستاوردهای نمایشگاه و غیره است.

این مطلب رو حتما ببینید:
باز طراحی سایت (ریدیزاین سایت) چیست؟ چرا و چه موقع باید ریدیزاین انجام بدیم؟

علاوه بر این، به کمک سایت نمایشگاهی می توانید برای کسب و کار خود بازاریابی و تبلیغات کنید. در واقع،  با یک طراحی و سئو مناسب برای سایت، می توانید موقعیت خوبی برای کسب و کارتان ایجاد کنید و در نهایت میزان فروش خود را افزایش دهید.

شما می توانید به عنوان صاحب کسب و کار برای نمایشگاهی که همواره در آن شرکت می کنید، یک وب سایت اختصاصی ایجاد نمایید. همچنین، در صورتی که برنامه مشخصی برای نمایشگاه ها دارید، بهتر است برای آن یک وب سایت مخصوص ایجاد کنید.

افزون بر موارد گفته شده، یک وب سایت نمایشگاهی را می توان به گونه ای طراحی کرد که به راحتی تبدیل به سایت فروشگاهی گردد. از این رو، از یک سایت نمایشگاهی با رتبه عالی در نتایج جست و جوی گوگل می توان به آسانی برای فروش محصولات و خدمات ارائه شده، بهره گرفت.

شما می توانید برای دستیابی به نتایج بهتر از ایده های رقبای خود نیز استفاده کنید و یا پیشنهاد طراحان سایت را پیاده سازی نمایید تا یک سایت مدرن و حرفه ای داشته باشید.

مزایای طراحی سایت نمایشگاهی چیست؟

برخی از مهم ترین مزایای ایجاد یک وب سایت نمایشگاهی به شرح زیر است:

 • یکی از مواردی که می تواند همیشه برای شما مفید باشد، ایجاد ارتباط با مشتریان در زمان های پیش از شروع نمایشگاه، در حین برگزاری نمایشگاه و پس از برگزاری نمایشگاه به کمک وب سایت نمایشگاهی است. انجام این کار می تواند از کاربران سایت، مشتریان بالقوه ایجاد کند.
 • برخورداری از یک سایت نمایشگاهی باعث می شود که تعامل بیشتری با مشتریان خود داشته و ایجاد صمیمیت بیشتری با آن ها داشته باشید.
 • شما می توانید در سایت خود تصاویر نمایشگاه را به نمایش بگذارید و از این طریق بازدید کنندگان را ترغیب کنید تا از نمایشگاه شما بازدید کنند.
 • در صورتی که طراحی سایت نمایشگاهی موفقی داشته باشید، می توانید به عنوان یک کسب و کار معتبر خود را معرفی کرده و در جذب مشتریان و کسب درآمد گامی موثر بردارید.
 • بسیاری از شرکت ها هنگام نزدیک شدن به روزهای برگزاری نمایشگاه، هزینه های تبلیغاتی زیادی را در رسانه ها صرف می کنند. در حالی که با وجود سایت نمایشگاهی، امکان تبلیغات در سطح وسیع و کم هزینه به راحتی امکان پذیر است.
این مطلب رو حتما ببینید:
تست A/B چیست و چطور باید از آن استفاده و نتیجه گیری کرد؟!

امکانات موجود در طراحی سایت نمایشگاهی چیست؟

برای طراحی سایت نمایشگاهی لازم است که قسمت های مختلفی در نظر گرفته شود که در این بخش به برخی از آن ها اشاره شده است:

 

 • صفحه معرفی

حتما یک صفحه از سایت را به معرفی خود و محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید، اختصاص دهید. اینکه چه افرادی با مجموعه شما همکاری می کنند و سمت،  تخصص و وظایف آن ها چیست، می تواند تاثیر خوبی در کاربران داشته باشد. در این صورت، کاربران با شما بیشتر آشنا خواهند شد و احساس نزدیکی بیشتری با شما خواهند کرد. همچنین، برای اعتبار بخشی بیشتر می توانید دستاوردهای خود را نیز در این بخش قرار دهید.

 • بخش اخبار

بخشی از سایت نمایشگاهی را می توانید به اطلاعیه ها و اخبار اختصاص دهید. این بخش کاربران را در جریان رویدادها، موضوعات جالب و بحث برانگیز قرار می دهد.

 • بخش آرشیو

صفحه ای را با عنوان صفحه آرشیو برای نگهداری اطلاعات مربوط به رویدادهای گذشته در نظر بگیرید تا بتوانید رویدادها و و نمایشگاه هایی را که شرکت کرده اید در آن ثبت کنید. این بخش به شما کمک می کند تا در مواقع لازم به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید و یا اطلاعات رویدادهای گذشته را کامل کرده و به نمایش بگذارید.

 • صفحه نظرسنجی

در طراحی لندینگ پیج تحت عنوان صفحه نظر سنجی ، شما می توانید در سایت نمایشگاهی خود، صفحه ای را به عنوان نظرسنجی در نظر بگیرید تا کاربران بتوانند در آن نظرات خود را بیان کنند و با شما تعامل داشته باشند. با انجام این کار می توانید از نیازهای مخاطبان خود آگاه شده و بر اساس آن، خدمات ارائه دهید یا در بهینه کردن محصولات و خدمات خود اقدام کنید.

طراحی سایت نمایشگاهی

 • صفحه تماس با ما

در یک سایت نمایشگاهی ضروری است بخشی با عنوان صفحه تماس با ما قرار دهید تا بازدید کنندگان بتوانند در مواقع لزوم با شما ارتباط برقرار کنند و اگر کار ضروری دارند، آن را با شما در میان بگذارند. همچنین وجود این صفحه معتبر بودن سایت شما را هم به کاربران و هم به گوگل و دیگر موتورهای جست و جو نشان می دهد. در این صفحه معمولا شماره تلفن، آدرس، ایمیل و دیگر روش های ارتباطی نمایش داده می شود.

 • بخش نظرات کاربران

امکان دریافت نظرات کاربران را در پایین هر نوشته، گزارش و بخش های دیگر سایت فراهم کنید تا بتوانید از علایق مشتریان خود آگاه شوید.

 • بخش انتخاب زبان سایت
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت ورزشی باید چگونه باشد؟ چه نیازها و اصولی دارد؟

طراحی سایت نمایشگاهی را می توان به صورت یک زبانه یا چند زبانه انجام داد که این موضوع به محدوده جغرافیایی فعالیت شما و ملیت کاربران بستگی دارد. مثلا برای نمایشگاه های بین المللی شاید مجبور باشید به طراحی سایت چند زبانه فکر کنید!

 • تقویم نمایشگاه

حتما در سایت خود یک تقویم نمایشگاهی هم قرار دهید و رخدادهایی که در حال وقوع هستند و یا در آینده قرار رخ می دهند را در آن نشان دهید. همچنین،  از ساعات و مکان برگزاری نمایشگاه و فعالیت های آن نیز گزارشی داشته باشید.

 • بخش گالری

ایجاد بخش گالری و تصاویر در سایت موجب می شود که کاربران تصاویر نمایشگاه را ببینند و با رویدادهای آن آشنا شوند.

 • بخش رسیدگی به شکایات

برای اینکه نشان دهید که رضایت مشتریان شما در اولویت قرار دارد، می توانید بخش رسیدگی به شکایات در وب سایت خود قرار دهید. ایجاد این بخش می تواند باعث گردد که حس خوشایندی در آن ها ایجاد شود.

 • بخش پرسش و پاسخ و چت آنلاین

با ایجاد بخش چت آنلاین و یا پرسش و پاسخ در سایت خود می توانید به پرسش های کاربران خود پاسخ داده و از بازخورد آن ها در جهت بهبود فعالیت های خود استفاده کنید.

 • بخش نیازمندی ها

شما می توانید فهرستی از سرویس ها و نیازمندی های خود تهیه کنید و در سایت نمایشگاهی خود قرار دهید.

 

سوالات متداول
 • طراحی وب سایت نمایشگاهی برای چه افرادی مناسب است؟

طراحی سایت نمایشگاهی برای همه شرکت ها یا افرادی مناسب است که قصد دارند درآمد خود را افزایش داده و به عنوان برندی معتبر شناخته شوند.

 • طراحی یک سایت نمایشگاهی چه تاثیری بر کسب و کار من دارد؟

اختصاص یک وب سایت جداگانه به نمایشگاهی که معمولا هر ساله در آن شرکت می کنید، می تواند منجر به احساس اعتماد و رضایتمندی در مشتریان شود که این موضوع یک مزیت برای کسب و کار شما محسوب می گردد.

 • هدف اصلی از طراحی یک سایت نمایشگاهی چیست؟

به طور کلی هدف از طراحی سایت نمایشگاهی، ارائه محصولات، خدمات و فناوری های جدید، اطلاع رسانی در خصوص برنامه ها، معرفی سالن و غرفه های نمایشگاه، تاریخ برگزاری نمایشگاه و ساعت کاری آن، بازتاب رویدادها و اخبار نمایشگاه، بیان نتایج و دستاوردهای نمایشگاه و… است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)


برچسب ها: دانستنی های وب

مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *