طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل به صورت کاملا اختصاصی

در سال‌های اخیر و با رشد تکنولوژی، تلفن همراه به عنصری تاثیرگذار در زندگی همه تبدیل شده و با روی کار آمدن اپلیکیشن‌های مختلف موبایل، انجام بسیاری از کارها به راحتی قابل انجام شده است. با توجه به اهمیت اپلیکیشن‌های موبایل بسیاری از کسب و کارها بر آن شده‌اند تا بتوانند از این طریق نیز کاربران بیشتری جذب کنند. تمامی کسب و کارها با داشتن یک اپلیکیشن کاربردی می‌توانند ارتباط نزدیک‌تر و قوی‌تری با کاربران خود برقرار کنند. همچنین با طراحی اپلیکیشن می‌توان از تمامی رقبا سبقت گرفت و در عصر دیجیتال با قدرت بیشتری حضور داشت. چتر نیلی از شرکت‌های پیشگام در زمینه طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های تلفن همراه بوده که بدین منظور از آخرین فناوری‌های روز جهت ارائه هرچه بهتر اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کند.

فرآیند طراحی اپلیکیشن موبایل در چتر نیلی

 • 01

  بررسی ایده

  اولین مرحله‌ای که برای طراحی اپلیکیشن در چتر نیلی اجرا می‌شود، دریافت نیازمندی‌های اولیه کارفرما به همراه کشف همه جانبه محصول است.

 • 02

  طراحی تجربه کاربری و واسط کاربری

  در مرحله دوم به منظور طراحی تجربه کاربری و واسط کاربری (Prototyping) اقداماتی انجام می‌شود.

 • 03

  طراحی و پیاده‌سازی فنی پروژه

  مرحله سوم از فرایند طراحی اپلیکیشن موبایل در چتر نیلی شامل طراحی و پیاده‌سازی فنی پروژه و همچنین تحویل آن بر ساختار تست است.

 • 04

  تست و بهینه سازی

  در مرحله چهارم نوبت به تست و بهینه سازی هرچه بهتر پروژه می‌رسد تا تمامی نقص‌ها و کمبود‌های آن رفع شود.

 • 05

  پشتیبانی فنی

  در آخرین مرحله از فرایند طراحی اپلیکیشن به پشتیبانی فنی پروژه خواهید رسید که توسط تیم چتر نیلی انجام می‌شود که اطمینان خاطر کارفرما را به همراه دارد.

تکنولوژی های ما در طراحی وب

    

React Native فریم ورک متن بازی است که توسط شرکت فیسبوک ارائه شده و به کمک زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت امکان توسعه و طراحی اپلیکیشن‌های موبایل را با UI بسیار جذاب فراهم می‌کند. استفاده از این فریم ورک برای توسعه اپلیکیشن، کاهش هزینه و زمان را به همراه دارد و به همین دلیل برنامه نویسان آن را برای برنامه‌هایی که بودجه کمی دارند به کار می‌گیرند. از برندهای شناخته شده‌ای که از React Native استفاده می‌کنند می‌توان به پینترست، اینستاگرام و SoundCloud اشاره کرد.

    

در میان زبان‌های برنامه نویسی موجود زبان سوئیفت کم سن و سال‌تر است با این حال با توجه به مزیت‌هایی که دارد، یکی از زبان‌های مورد توجه برای توسعه اپلیکیشن‌های موبایل بر بستر سیستم عامل IOS محسوب می‌شود. نکته قابل توجه درباره زبان برنامه نویسی Swift آن است که این زبان توسط شرکت اپل ارائه شده و تا به امروز بروزرسانی‌های مختلفی را تجربه کرده است. هدف اصلی این زبان برنامه نویسی افزایش امنیت، رفع باگ‌ها و کدنویسی کوتاه است.

    

یکی از زبان‌های برنامه نویسی مرسوم برای طراحی اپلیکیشن، زبان برنامه نویسی جاوا است که از ویژگی‌های بارز آن ساده بودن، شی گرایی، تفسیر شدنی، امنیت بالا و عملکرد بالا را می‌توان نام برد. این زبان برنامه نویسی، زبانی است که سیستم عامل اندروید بر اساس آن نوشته شده و به همین دلیل استفاده از آن برای طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های موبایل مورد توجه قرار گرفته است.

    

Sqlite and Realm هر دو از شناخته شده‌ترین دیتابیس‌هایی هستند که توسط توسعه دهندگان مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که بر اساس نوع پروژه از یکی از آن‌ها استفاده می‌شود. از تفاوت‌های دیتابیس‌های Sqlite and Realm می‌توان به جدیدتر بودن، سادگی و سرعت‌ بیشتر Realm اشاره کرد و از آن معمولا برای پروژه‌های پیچیده‌تر استفاده می‌شود. این در حالی است که دیتابیس Sqlite برای پروژه‌هایی که پیچیدگی خاصی نداشته نباشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

    

Firebase پلتفرمی است که برای ساخت اپلیکیشن‌های موبایل و وب مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلتفرم Firebase در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد و پس از آن در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت گوگل خریداری شد. این پلتفرم امکان ساخت اپلیکیشن را در زمان کوتاه‌تر و به سادگی فراهم می‌آورد و با بهره‌مندی از آن می‌توان بک اند قدرتمندی برای اپلیکیشن تامین کرد. نکته قابل توجه آن است که Firebase امکان ادغام با پلتفرم های دیگری نظیر اندروید، iOS، Web و Unity را دارد.

    

Push Notification امکانی است که در طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های تلفن همراه مورد استفاده قرار می‌گیرد تا ناشران و توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها بتوانند در هر زمان به کاربران خود پیام ارسال کنند. ساز و کار Push Notification به گونه‌ای است که برای دریافت پیام نیاز نیست تا کاربر داخل اپلیکیشن باشد و پیام بلافاصله پس از ارسال روی تلفن همراه وی نمایش داده می‌شود. با استفاده از این سیستم می‌توان کاربر را از جشنواره‌ها، تخفیف‌ها و جدیدترین رویدادها آگاه کرد و او را به انجام تعامل بیشتر فراخواند.

شیوه های همکاری

سفارش خدمت
      

چتر نیلی برای پروژه‌های کوچک امکانی را فراهم کرده تا در طراحی پایه بتوانند در بازه زمانی کوتاه دو هفته‌ای به آنچه مورد انتظارشان است، دسترسی پیدا کنند.

      

طراحی پرمیوم برای پروژه‌هایی که کمی گسترده‌تر هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای پیاده‌سازی آن به یک ماه یا بیشتر زمان نیاز است.

      

طراحی پرمیوم پلاس مناسب پروژه‌های نسبتا بزرگی است که در آینده نیاز به توسعه دارند. این روش همکاری به دو ماه یا بیشتر زمان نیاز خواهد داشت که در این بازه طراحی اختصاصی انجام می‌شود.

      

در روش همکاری طراحی اپلیکیشن پیشرفته به سه ماه یا بیشتر زمان نیاز است و برای پروژه‌هایی که در آینده به توسعه نیاز دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

#

با مدرن شدن زندگی در هزاره سوم، دستگاه‌های دیجیتالی روز به روز پیشرفته‌تر شدند و برای تسهیل کارها و امور، اپلیکیشن ها به وجود آمدند. در واقع، امروزه بیشتر کاربری های وب سایت ها، گوشی‌های هوشمند تلفن همراه و هر وسیله دیجتیالی که در داخل منزل، اتومبیل و محل کارمان استفاده می کنیم، مبتنی بر وجود اپلیکیشن مربوطه است. این مورد تا حدی پیشرفت کرده است که خریداری هر وسیله‌ای در حوزه موارد عنوان شده، بدون حضور اپلیکیشن نمی تواند تصور شود. اما طراحی اپلیکیشن موبایل چگونه انجام شده و چه تاریخچه‌ای دارد؟

 

اپلیکیشن چیست؟

اپلیکیشن (Application) یا فرم کوتاه شده آن موسوم به App، نرم افزاری است که این امکان را فراهم می آورد تا امور متعددی را به وسیله آن انجام دهید. اپلیکیشن‌های موبایلی به نام Mobile App شناخته می شوند. اکثر آن‌ها با هزینه پایین و حتی به صورت رایگان قابل دانلود هستند. اپلیکیشن‌ها به دسته هایی مانند Web، Native، Hybrid، Killer و Legacy تقسیم می شوند.

میزان اهمیت اپلیکیشن در دهکده جهانی

در پاسخ به این پرسش باید عنوان کرد که اپلیکیشن‌ها در واقع ساختار و ستون اصلی تلفن‌های همراه هوشمند هستند. در سال ۲۰۰۷ بود که با ورود آیفون (iPhone) و حضور اپ استور (App Store) در سال بعد و همچنین اندروید (Android) و گوگل پلی  (Google Play) در سال ۲۰۰۸، اپلیکیشن‌ها به عنوان خط مشی اصلی در انقلاب تلفن‌های همراه تبدیل شدند که استفاده از تلفن همراه را بدون حضور آن‌ها غیر قابل تصور جلوه می داد. امروزه، همه صنایع، مشاغل و فناوری‌ها بدون حضور این گزینه‌های مهم، کارایی چندانی نخواهند داشت. به علت تطبیق پذیری و کاربردی بودن اپلیکیشن‌ها در صنایع گردشگری، بازی، شبکه‌های اجتماعی، رسانه ها، بیزینس‌های مختلف و… آن‌ها به عضو ثابت و اساسی این مشاغل تبدیل شده اند.

چرا مشاغل مختلف به اپلیکیشن موبایلی نیاز دارند؟

در دنیای امروز بیزینس‌های مختلف که اکثر کارها بر پایه موارد مارکتینگ استوار شده است، انتخاب و اتخاذ شیوه و استراتژی مناسب باعث خواهد شد تا هر برندی در بین رقبای خود، به رتبه اول گروه صعود کند. ضمن اینکه برخورداری از اپلیکیشن موبایلی علاوه بر حفظ مشتریان جدید، افراد بالقوه‌ای را هم جذب خواهد کرد. بنابراین، توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی به نیازهای استاندارد و اساسی جهت ایجاد بیزینسی موفق تبدیل شده اند. زیرا چنین اپلیکیشن‌هایی به شیوه برد-برد عمل می کنند. بدین گونه که هم نیازهای مشتری را درک کرده و پوشش می دهند، مضاف براینکه رضایتمندی مشتریان، به سودآوری و موفقیت کمپانی ختم خواهد شد. اپلیکیشن‌های موبایلی، کاربری ساده و آسانی داشته، در زمان و هزینه صرفه جویی می کنند و تقریباً در هر مکانی می توان از آن‌ها استفاده کرد. از طرفی، این امکان را به وجود می آورند تا صاحبان هر برند و بیزینسی، بدون صرف هزینه بالا و زمان زیاد، تبلیغات انجام داده و برند خود را به شیوه مناسبی مطرح کنند؛ به همین دلیل، ارزش و اعتبار برند افزایش خواهد یافت.

اهمیت طراحی اپلیکیشن‌ موبایل

این روزها، فناوری به صورت مداوم در حال پیشرفته شدن بوده و اهمیت شغل توسعه دهندگان موبایلی (Mobile Developer) بیش از پیش افزایش یافته است. البته، در کار آن‌ها، سبک و شیوه طراحی اپلیکیشن موبایل، داستان جدیدی محسوب می‌شود. به عنوان مثال، آن‌ها باید از جدیدترین ترندها (Trends) و شیوه‌ها برای رابط کاربری (User Interface) و تجربه کاربر (User Experience) استفاده کرده و اپلیکیشن‌ها را براساس محتوای آن‌ها، مرتب سازی کنند. ضمن اینکه آپشن‌های موجود در اپلیکیشن، باید از بهترین زیرساختارها و اجزای تشکیل دهنده، برخوردار باشد. در اینجا، طراحان با توسعه دهندگان (Developers) رابطه تنگاتنگی می باید ایجاد نمایند. از سوی دیگر، طراحی باید با عملکرد هماهنگ بوده و براساس اطلاعات و نیازهای موجود، بازخوردهای خوبی ارائه دهد. در غیر این صورت، اگر UI و UX واکنش‌های خوبی نداشته باشند، زحمات مدیران توسعه دهنده اپلیکیشن به هدر رفته و نیاز به صرف هزینه اضافی خواهد بود. از این گذشته، برای ایجاد ویژگی‌ها و عناصر جدید در اپلیکیشن، طراحی اپلیکیشن موبایل باید به صورت مختصر و مفید انجام شود تا کدهای مربوط به آن، دقیقاً برای هر ویژگی تعریف شده و جلوه‌های بصری آن نیز به خوبی رعایت شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی رابط کاربری اپلیکیشن به لینک مربوطه مراجعه کنید.

ترندهای طراحی جهت ایجاد اپلیکیشن مناسب و با ارزش

 • طراحی ساده و به دور از پیچیدگی (Simplification Design)
 • طراحی یکنواخت و مشخص (Linear Design)
 • طراحی متمرکز بر محتوا (Content-Centered Design)
 • اشاره و حرکات مبتنی بر انیمیشن (Gesture Animation)
 • طراحی برای متریال (Material Design)
 • طراحی شخصی سازی شده (Personalization Design)

علاوه بر موارد فوق، طراحان باید از میزان خلاقیت و نوآوری خوبی برخوردار بوده و برای طراحی اپلیکیشن‌ها به همراه توسعه دهندگان، ذهنی باز داشته باشند تا ایده‌های مختلف را بررسی و به مرحله اجرا درآورند. زیرا در حال حاضر، بهبودها و پیشرفت‌های فناوری با ترندها، به صورت در حال انطباق پذیری بوده و در این بین، اپلیکیشن‌های موبایلی سرعت رشد و تطبیق پذیری بیشتری دارند. بنابراین، توسعه دهندگان و طراحان نباید از این مورد مهم غافل شده و از پیشرفت‌ها عقب بمانند.

شرحی بر مفاهیم Swift و React Native

زبان برنامه نویسی سوئیفت (Swift)، به عنوان موردی آسان و کاربردی اما قدرتمند محسوب شده که برای زبان برنامه نویسی macOS، iOS، watchOS، tvOS و… به کار می رود. نوشتن کد سوئیفت (Swift Code) از جنبه تعاملی و سرگرمی خوبی برخوردار بوده و از ویژگی‌های بهره می برد که توسعه دهندگان آن‌ها را دوست دارند. کد سوئیفت همچنین ایمن بوده و نرم افزارهای تعبیه شده به وسیله آن، سرعت قابل توجهی دارند. نام سوئیفت به این دلیل برای این زبان انتخاب شده که برنامه نویسان آن معتقد بودند که با این زبان، دنیای تجارت دستخوش تحول عظیمی خواهد شد. برای همین، این روزها این زبان در بیزینس و تجارت، طرفداران فراوانی دارد.

ویژگی‌ها و نقاط قوت سوئیفت به شرح ذیل است:

 • مدرن
 • طراحی شده برای ایمنی
 • سریع و قدرتمند
 • زبان اول عالی
 • سازگاری منبع با زبان باینری (Binary)
 • رابط آسان و مناسب با کاربر
 • مدیریت پکیجینگ
 • قابلیت ارتباط با Objective-C

 

برنامه React Native

پس از آنکه شرکت فیس بوک (Facebook) بیش از حد بر روی HTML تمرکز کرد، مدیران ارشد آن به دنبال برنامه‌ای جدید بودند تا بتواند برای طراحی اپلیکیشن iOS، گزینه هایی از رابط کاربری (UI) تولید کند. این برنامه React Native نامگذاری شد که در اصل براساس Java Script نوشته شده اما با استفاده از HTML کار نمی کند. به عبارتی، می‌توان گفت که React Native از بهترین برنامه هایی مانند Native و جاوا اسکریپت تشکیل و ترکیب شده تا بهترین رابط کاربری را ارائه دهد. امروزه، کم و بیش می توان از React Native در iOS و Android استفاده کرد و اپلیکیشن‌های جدیدی ایجاد نمود. به صورت بدوی، React با پلتفرم UI موجود در Native، متصل و ارتباط داده می‌شود. بدین معنی که، اپلیکیشن شما همانند API موجود در دیگر اپلیکیشن ها، از پلتفرم‌های یکسان Native استفاده می کند. با استفاده از React Native، تیم توسعه دهنده می تواند دو پلتفرم را حفظ کرده و یک فناوری مشترک را به وسیله React به اشتراک بگذارد. به عبارت دیگر، می توان با استفاده از React Native، با HTML خداحافظی کرد، چون رابط کاربری بهتر و ساده تری را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت طراحی اپلیکیشن با React Native به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

زبان‌های برنامه نویسی برتر در طراحی اپلیکیشن موبایل

 • طراحی اپلیکیشن اندروید
 • جاوا (Java): یکی از بهترین زبان‌های برنامه نویسی محسوب می‌شود. سیستم عامل اندروید هم براساس همین زبان نوشته شده است. به همین دلیل است که گوگل بیشترین میزان پشتیبانی را از اندروید انجام می‌دهد. از آنجایی که این زبان، بهترین مورد برای یادگیری توسعه اپلیکیشن‌های موبایل محسوب می‌شود، برنامه‌های آن بر روی پلتفرم‌های اندروید قابل اجرا هستند.
 • پایتون (Pyton): یک زبان پیشرفته و محبوب که جهت داده‌های علمی استفاده شده و به دور از هرگونه پیچیدگی است. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک طراحی سایت با پایتون کلیک کنید.
 • بیسیک (Basic): به عبارتی بهترین زبان برنامه نویسی در حیطه طراحی اپلیکیشن اندروید است که سادگی مهمترین ویژگی آن است.
 • کورونا (Corona): این زبان در عین سادگی، قدرت کنترل خوبی داشته و کدنویسی با آن در برخی موارد از جاوا ساده تر است.
 • کاتلین (Kotlin): این زبان به نوعی نقاط ضعف جاوا را تحت پوشش قرار داد و مدت زمان پروسه هایی را که با جاوا در زمان طولانی تری اجرا می شدند، کاهش داد.
 • فون گپ (PhoneGap): با استفاده از این زبان، طراحی اپلیکیشن‌های موبایلی بدون نیاز به دانستن سایر زبان‌های اندروید، امکان پذیر خواهد شد. هرچند که این زبان، همانند وب عمل می کند، اما در ادامه و نتیجه کار، برنامه اندروید را ایجاد خواهد کرد.
 • طراحی اپلیکیشن iOS
 • سوئیفت (Swift): این زبان برنامه نویسی، حدود ۷ سال پیش تولید و معرفی شد که در این بین چند به روز رسانی را نیز تجربه کرده است. مورد مهم اینکه گویا گوگل می خواهد به جای جاوا، از زبان سوئیفت استفاده کند. این مورد برای جاوا خبر خوبی نخواهد بود.
 • سی شارپ (C#): این برنامه از شرکت مایکروسافت، دارای چند الگو بوده و در طراحی وب سایت و همچنین طراحی اپلیکیشن‌های iOS استفاده می‌شود.
 • پی اچ پی (PHP): این برنامه حدود ۲۶ سال پیش نوشته شده و از کدهای باز بهره می برد. هرچند ابتدا برای طراحی وب سایت‌ها کاربرد داشت، اما اکنون در زمینه برنامه موبایلی مخصوص اندروید و iOS نیز استفاده می‌شود.
 • سی پلاس پلاس (C++): این برنامه از زبان C گرفته شده و تقریباً به آن شباهت دارد. با استفاده از آن می‌توان اپلیکیشن موبایلی ساخت و کاربردهای گوناگون هم از دیگر ویژگی‌های آن محسوب می‌شود. ضمن اینکه نسبت به زبان C، کامل‌تر است.
 • HTML5: این زبان برنامه نویسی، پنجمین نسخه از HTML محسوب می‌شود و کاربردهای متنوعی دارد. با استفاده از ترکیب جاوا و CSS می توانید اپلیکیشن موبایلی طراحی کنید. HTML5 بر روی تمامی دستگاه‌ها قابلیت اجرا دارد.
 • جاوا اسکریپت (Java Script): از این زبان، برای طراحی صفحات وب استفاده می‌شود. همچنین به وسیله پلتفرم‌های مختلف، می توان از آن استفاده کرد تا اپلیکیشن موبایلی ساخته شود. اگر اپلیکیشنی با استفاده از جاوا اسکریپت ساخته شود، دیگر به کدنویسی مجزا نیاز نخواهد داشت. چند الگویی بودن، از دیگر قابلیت‌های جاوا اسکریپت است.

توسعه اپلیکیشن در سیستم عامل iOS

همان طور که می دانید، iOS به عنوان سیستم عامل آیفون، آیپد و آیپاد شناخته شده و اپل برای این وسیله ها، ابزارها و منابع مورد نیاز را ایجاد می کند. به عنوان توسعه دهنده اپلیکیشن، با زبان‌های Native مانند سوئیفت و یا Objective-C و همچنین پلتفرم Native با استفاده از جاوا اسکریپت یا C#، برنامه نویسی را انجام دهید. البته برای توسعه اپلیکیشن مربوطه، باید از کامپیوتر مک (Mac) و آخرین نسخه Xcode استفاده کنید. شایان توجه است که Xcode (Integrated Development Environment) به عنوان محیط توسعه یکپارچه مک و iOS شناخته می‌شود و رابط گرافیکی برای نوشتن و طراحی اپلیکیشن iOS است. برای توسعه اپلیکیشن در محیط موبایلی به صورت Native، اپل پیشنهاد می کند تا از برنامه مدرن سوئیفت استفاده شود که در بالا آن را شرح دادیم.

 

کیت توسعه iOS

امکان توسعه اپلیکیشن، به وسیله کیت توسعه نرم افزار iOS (SKD) امکان پذیر خواهد بود. به وسیله این کیت، ابزارها، فناوری ها، توانایی‌ها و زبان ها، قابل جستجو هستند. برخی از کیت‌های لازم و ضروری، Cocoa Touch هستند که مواردی مانند UIKit، GameKit، PushKit، FoundationKit و MakeupKit را شامل می شوند. این چهارچوب‌ها و دیگر موارد، به کاربر اجازه می دهد تا موارد متعددی مانند گزینه‌های صوتی، دوربین، جستجوی موسیقی و چندین امور مختلف مدیریت نماید. از سوی دیگر، طی چندین سال گذشته، قابلیت هایی به این کیت اضافه شده که از جمله آن‌ها به واقعیت افزوده (Augmented Reality) و یادگیری ماشینی (Machine Learning) با هسته مرکزی ML، می توان اشاره کرد. در ادامه، محیط توسعه اپلیکیشن، بنابر مراحل زیر باید ایجاد گردد:

 • دانلود Xcode
 • اجرای Xcode و تولید پروژه جدید
 • آشنایی با Xcode
 • ساخت و اجرای اپلیکیشن با استفاده از شبیه ساز داخلی iOS که شامل Xcode است. شبیه ساز برای توسعه دهنده این امکان را فراهم می سازد تا شکل ظاهری اپلیکیشن و نوع تعامل آن با دستگاه را در شرایط واقعی، بررسی کند. ضمن اینکه امکان آن وجود دارد تا اپلیکیشن با انواع سخت افزارها و نسخه‌های متنوع iOS شبیه سازی شود.
 • تست Beta: پس از ساخت نمونه اولیه اپلیکیشن، می توان از چند کاربر دعوت کرد تا ضمن استفاده از آن، نظرات و بازخوردهای خود را به توسعه دهنده اعلام کنند. این کار با استفاده از گزینه TestFlight انجام می‌شود که در App Store وجود دارد. هم اکنون، زمان مناسبی است تا مواردی مانند Notification و ذخیره داده‌ها را بررسی کرده و با شخص دیگری نیز ارتباط شبکه‌ای برقرار کرد. نسخه بتای اپلیکیشن باید بارگذاری شده و با استفاده از iTunes، نام و ایمیل شخص تست کننده اضافه گردد. این شخص باید گزینه TestFlight را نصب کرده تا با اپلیکیشن تعامل داشته و بازخوردهای خود را منتقل کند.
 • تست Clouding: بررسی اپلیکیشن و عملکرد آن روی دستگاه واقعی، از اهمیت بسزایی برخوردار است. زیرا دستگاه‌های مختلف، از نسخه‌های گوناگون سیستم عامل و تغییرات متنوع سود می برند. بنابراین، انجام این گونه تست ها، به توسعه دهنده این امکان را می دهد تا به صورت دقیق تری بداند که کاربران دستگاه‌های مختلف، چگونه با اپلیکیشن تعامل خواهند داشت. در ادامه، با انجام تست Cloud، می توان به نحوه دسترسی اپلیکیشن و ارتباطه آن با بخش Cloud پی برد. در این مرحله، تست دستی و یا اتوماتیک، برای تعیین میزان کیفیت اپلیکیشن انجام خواهند شد.
 • توسعه (Deployment): پس از ساختن، نصب و انجام تست‌ها از جمله تست بتا، می توان اپلیکیشن را بر روی اپ استور توسعه داد. در این مرحله، باید به برنامه توسعه دهنده اپل (Apple Developer Program) متصل شد. به عنوان عضوی از این برنامه، شخص می تواند به نرم افزارهای نسخه بتا، توانایی‌های اپلیکیشن‌های پیشرفته، ابزارهای گسترده تست بتا و تحلیل‌های اپلیکیشن، دسترسی داشته باشد.

 

توسعه اپلیکیشن در سیستم عامل Android

برای ساختن و طراحی اپلیکیشن اندروید، زبان‌های متعددی وجود دارند که از جمله می توان به جاوا، کاتلین، C++ و کورونا اشاره کرد. اما در بین آن‌ها، جاوا گزینه رسمی‌تر و معمول تری محسوب می‌شود. زیرا توسط گوگل پشتیبانی شده و اکثر اپلیکیشن هایی غیر از بازی ها، با جاوا یا کاتلین ساخته شده اند. در ادامه، برای ساخت اپلیکیشن در محیط اندروید، مراحل ذیل می باید اجرا شوند:

 • دانلود برنامه Android Studio
 • اجرای برنامه و شروع پروژه جدید
 • ویرایش پیام‌ها در بخش Main Activity
 • اضافه کردن دکمه‌ها به Main Activity
 • تولید نسخه دوم Main Activity
 • نوشتن دکمه onClick
 • تست اپلیکیشن

هدف کلی کاربران برای طراحی اپلیکیشن موبایل

سؤالی که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را درگیر کند این است که، هدف کلی کاربران از طراحی اپلیکیشن موبایل چیست؟ یا اینکه چه ضروری دارد کاربران برای ساخت اپلیکیشن، خود را مستلزم هزینه و زمان کنند؟ در پاسخ سؤال باید خدمت شما عرض کنیم که اساسی‌ترین هدفی که کاربران از طراحی اپلیکیشن دارند، توسعه و بهبود کسب و کارشان است؛ در واقع به صورت ساده‌تر، فرد از این بستر برای فروش بیشتر، شناخته شدن بهتر، تبلیغات با کیفیت‌تر و در آخر رسیدن به هدف‌های بازاریابی استفاده می‌کند. آن‌ها با این کار وارد دنیای بزرگ دیجیتال مارکتینگ می‌شوند.

همانطور که همه ما می‌دانیم هر بیزینسی هرچند بزرگ و مهم اگر مشتری نداشته باشد عملاً سودی به صاحب آن نخواهد رسید؛ بنابراین افراد در بستر این گونه اپلیکیشن‌ها، با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و فروش خود را بالاتر می‌برند؛ همچنین آن‌ها از طریق طراحی اپلیکیشن، تبلیغات گسترده‌ای را در حوزه دیجیتال مارکتینگ آغاز می‌کنند. صاحبان کسب و کار‌ها از طریق طراحی اپلیکیشن موبایل می‌توانند به علاقه‌مندی‌های مشتریان خود دسترسی پیدا کنند، رسیدن به این علاقه‌مندی‌ها باعث می‌شود صاحبان بیزینس خدمات بهتر و پرطرفدار‌تری را به کاربرانشان ارائه دهند. این گونه موارد دست به دست هم داده تا روابط با دوام‌تری بین مشتری و صاحبان بیزینس ایجاد کند و کسب و کار شما روز به روز موفق‌تر شود.

شما نیز اگر جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید بیزینستان را بهبود ببخشید می‌توانید از طریق شرکت‌های مخصوص، سفارش خود را ثبت کرده و به آسانی صاحب یک اپلیکیشن شوید؛ طراحی اپلیکیشن می‌تواند گامی بزرگ برای شناخته شدن در جامعه هدفتان باشد.

معرفی انواع اپلیکیشن‌های موبایل از نظر ساختار و ظاهر فنی

در دنیای برنامه‌نویسی، طراحی اپلیکیشن موبایل، به ۳ دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شود:

۱- اپلیکیشن‌های سمت وب

۲- اپلیکیشن‌های بومی

۳- اپلیکیشن‌های هیبریدی

ساختار فنی هر سه مورد بالا برای توسعه، دارای مسیر‌های متنوعی است اما ممکن است شما بپرسید کدام مسیر و پروسه برای نوع پرژه شما بهتر است؟

در واقع لازم به ذکر است، بسته به هدف کسب و کار و خدمات شما، مسیر تعیین می‌شود؛ اگر مسیر به درستی انتخاب شود باعث موفقیت شما خواهد بود و بالعکس اگر از مسیر مناسبی برای پروژه خود استفاده نکنید، بار منفی خواهد داشت و سودی برای فروش و بیزینش شما حاصل نخواهد شد.

شما برای اینکه بدانید کدام یک از انواع اپلیکیشن‌ها برای پروژه شما مناسب است، می‌بایست ابتدا از مزایا و معایب هرکدام به خوبی مطلع باشید تا در نهایت بتوانید درست‌ترین تصمیم را بگیرید. برای بررسی دقیق‌تر، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

۳ روش رایج برای طراحی اپلیکیشن

روش ۱: برنامه بومی

برنامه بومی که بنام اپلیکیشن بومی نیز شناخته می‌شود، متداول‌ترین و پرطرفدارترین نوع اپلیکیشن است که برای هرنوع سیستم عاملی به صورت مجزا توسط برنامه‌نویسان، طراحی می‌شود.

انواع اپلیکیشن‌های رایج:

دیجی کالا

ترب

اسنپ

با سلام

و…

شرکت قدرتمند گوگل، ابزار‌های لازم برای توسعه موبایل، المان‌های مربوطه و SDK را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهند. بیشتر شرکت‌ها به دلیل مزایای زیادی که این نوع اپلیکیشن‌ها دارد از آن‌ها برای توسعه تلفن همراه استفاده می‌کنند.

مزایای برنامه بومی چیست؟

در طراحی اپلیکیشن، برنامه بومی بهترین و قوی‌ترین عملکرد را از خود ارائه می‌دهد. برنامه‌های بومی به دلیل سرعت بالایی که دارند مورد اعتماد و اطمینان افراد هستند. همچنین کاربران می‌توانند از این گونه اپلیکیشن‌ها بدون نیاز به اتصال اینترنت بهره‌مند شوند؛ این ویژگی‌، برنامه بومی را در جامعه بسیار محبوب و پرطرفدار کرده است.

لازم به ذکر است، اپلیکیشن‌های بومی، از تمام اپ استور‌ها، به راحتی پشتیبانی کرده و باعث بیشتر دیده شدن برنامه‌های بومی شوند.

نکته مهم: برنامه‌های بومی بصری هستند، این عامل مهم باعث شده کاربران به آسانی روش کار با آن‌ها را فرا گیرند.

اما توجه کنید که اپلیکیشن‌های بومی خالی از عیب نیستند؛ به طور مثال برای طراحی اپلیکیشن موبایل از این نوع، به متخصصانی متبحر و قوی نیاز است؛ همچنین هزینه طراحی اپلیکیشن بومی، نسبت به انواع دیگر اپلیکیشن‌ها بیشتر بوده، اما روش توسعه به نحوی است که باعث صرفه‌جویی هزینه‌های شما در طول گذر زمان می‌شود.

روش۲: برنامه وب یا وب ویو

نوع دیگری از طراحی اپلیکیشن، وب ویو است. برنامه‌های وب برای اجرا شدن در دستگاه‌ها و سیستم عامل ذخیره نمی‌شوند، برنامه‌های وب معمولاً با نرم‌افزار‌هایی مانند کروم یا فایرفکس دانلود می‌شوند. در وب ویو احتیاجی نیست کاربران برنامه را از اپ استور دریافت کنند.

برای انتخاب اینکه طراحی اپلیکیشن موبایل از چه روشی انجام گیرد، بستگی به جامعه هدف مشتریان شما دارد؛ به فرض مثال اگر مشتریانتان گسترده هستند بهتر است از روش وب ویو استفاده کنید؛ چرا که وب ویو روشی مقرون به صرفه برای ارائه خدمات به کاربران است. البته موردی که در این زمینه بسیار حیاتی است این است که کاربران به صورت غریزی تمایل دارند از تجربه کاربری به خوبی استفاده کنند، ولی زمانی که مشغول استفاده از برنامه وب هستند ممکن است عوامل همچون زمان بارگیری زیاد یا تصاویر نامناسب و کوچک آن‌ها را آزرده خاطر کرده و باعث دوری از این برنامه‌ها شوند.

مزایای برنامه‌نویسی وب

– برنامه‌های سمت وب برای همه انواع سیستم عامل‌ها ساخته می‌شوند، این برنامه‌ها تا زمانی که بتوانند در یک مرورگر درست اجرا شوند، قابل استفاده هستند.

– طراحی اپلیکیشن از روش وب ویو، نسبت به دیگر روش‌ها دارای هزینه کمتری است.

– برنامه‌های وب ویو، نیازی به قرار دادن در اپ استور ندارند بنابر این اجباری در پروتکل‌های استاندارد سیستم عامل نخواهد بود.

– با باز کردن برنامه‌های سمت وب شما می‌توانید به صورت خودکار به روز‌ترین ورژن برنامه‌ها را دریافت کنید و دیگر نیازی به حضورتان در اپ استور‌ها نیست.

معایب برنامه‌های وب ویو

– سرعت برنامه‌های سمت وب از دیگر روش‌های طراحی اپلیکیشن موبایل، کند‌تر می‌باشد.

– برای باز کردن و استفاده کردن از برنامه‌های وب، باید کاربر مراحل بیشتری را برای دسترسی به اپلیکیشن طی کند.

– از جلوه بصری کمتری نسبت به دیگر روش‌های طراحی اپلیکیشن، برخوردار هستند.

– در روش وب ویو، برای کسب درآمد از طریق طراحی اپلیکیشن موبایل، فرصت شغلی محدودتری وجود دارد.

روش۳: برنامه‌های ترکیبی یا هیبریدی

برنامه‌های ترکیبی با نام اپلیکیشن هیبریدی نیز شناخته می‌شوند. گاهی کاربران بنابر شرایط و نوع پروژه برای طراحی اپلیکیشن موبایل، از این روش بهره‌مند می‌شوند. روش ترکیبی مانند روش بومی عمل می‌کند، این روش در چندین سیستم عامل قابل اجرا است.

همان گونه که از اسمش مشخص است، برنامه ترکیبی از ترکیب روش بومی و وب ویو ساخته شده است. این برنامه روی دستگاه‌هایی که روش بومی قابل اجراست، باز شده اما از نظر فنی به برنامه‌های وب نزدیک‌تر هستند.

به صورت معمول برنامه ترکیبی از زبان‌های HTML، CSS، JS ساخته شده است.

مزایای برنامه‌های ترکیبی:

– برای اجرا برنامه‌های ترکیبی نیازی به مرورگر‌های تحت وب نخواهد بود.

– این برنامه‌های به کلید‌ها و عوامل سخت‌افزاری دستگاه دسترسی دارند.

– طراحی اپلیکیشن از روش ترکیبی بسیار سریع است.

– هزینه در روش ترکیبی کمتر و مقرون به صرفه‌تر است.

معایب برنامه‌های ترکیبی در طراحی اپلیکیشن موبایل چیست؟

– این برنامه‌ها از لحاظ سرعت بسیار کند هستند.

– مشکلات فنی از لحاظ سیستم‌های فنی ممکن است در حین اجرای برنامه بروز دهد که رفع این مشکلات نیاز به برنامه‌نویسان حرفه‌ای خواهد داشت.

– در طراحی اپلیکیشن از روش هیبریدی، نمی‌توانید برنامه‌ها را برا اساس سیستم عامل طراحی کنید در نهایت کاربر تجربه کاربری مساعدی نخواهد داشت.

کدام ساختار اپلیکیشن برای طراحی اپلیکیشن موبایل بهتر است؟

امروزه در حوزه طراحی اپلیکیشن و طراحی اپلیکیشن موبایل، بحث زیادی در رابطه با انواع اپلیکیشن‌ها است. تصیم بر اینکه طراحی اپلیکیشن از روش هیبریدی باشد یا بومی یا وب، نیاز به بررسی زیادی دارد. قبل از اینکه سفارش خود را برای طراحی اپلیکیشن موبایل ثبت کنید نیاز است موارد زیر را بررسی کنید:

– سرعت برای شما و کاربرانتان تا چه اندازه حیاتی است؟

– طراحی تجربه کاربری برای جامعه هدفتان چه اندازه اهمیت دارد؟

– ویژگی‌های بارز اپلیکیشن چیست؟

– آیا هزینه بر نوع روش تأثیر‌گزار است یا خیر؟

– میزان زمانی که برای طراحی اپلیکیشن نیاز است، چقدر است؟

– و…

در نهایت با پاسخ به سؤالات بالا تا حد زیادی می‌توانید بهترین مورد را انتخاب کنید؛ اما همیشه به یاد داشته باشید که هزینه و زمان نباید جای موارد اصلی را برای تصمیم‌گیری بگید؛ به عنوان مثال اگرچه روش ترکیبی ممکن است زمان و هزینه کمتری لازم داشته باشد اما، این نوع اپلیکیشن‌ها نسبت به دیگر انواع دارای مشکلات فنی بیشتری هستند که در نهایت باید هزینه‌های زیادی برای رفع آن تقبل کنید. همه چیز به نوع خدمات و تعداد مشتریان شما بستگی دارد.

تأثیر گرافیک بر طراحی اپلیکیشن موبایل

علاوه بر سرعت و نوع برنامه‌نویسی، طراحی بصری اصولی بر موفقیت اپلیکیشن شما نقشی پررنگ دارد. شما می‌توانید با رعایت یک سری نکات گرافیکی برای موفقیت هرچه بیشتر اپلیکیشنتان تلاش کنیدک.

این نکات به صورت خلاصه عبارتند از:

۱- هنگام طراحی اپلیکیشن، باید توجه کنید که اپلیکیشن شما در چه دستگاه‌هایی با چه اندازه‌ای نمایش داده می‌شود؛ این کار باعث می‌شود اپلیکیشن شما در تمامی دستگاه‌ها ریسپانسیو یا واکنش گرا باشد.

۲- از عناصر و المان‌های موجود بسته به نوع سیستم عامل‌ها به درستی استفاده کنید.

۳- طراحی گرافیکی زیبا اولین چیزی است که کاربر را یا جذب خود کرده یا باعث دوری آن از سایت می‌شود؛ بنابراین همیشه این جمله را بخاطر داشته باشید که اگر گرافیک جذابی داشته باشید مشتری در اپلیکیشن زمان بیشتری را گذرانده و در نهایت منجر به بهبود کیفیت فروش شما خواهد بود.

۴- تجربه رابط کاربری را به هیچ عنوان از یاد نبرید! از طرح‌های سخت و پیچیده به شدت خودداری کنید چرا که اگر طرح روان و ساده نباشد کاربر گیج شده و فرایند خرید برای او سخت‌تر می‌شود.

۵- در هنگام طراحی اپلیکیشن، جای مناسبی برای قرار دادن دیدگاه‌ها و نظرات مشتریان قرار دهید؛ گاهی کاربران‌ایده‌ها و تجربه مثبت خرید خود را ذکر کرده و باعث خرید بیشتر توسط مشتریان می‌شود.

به شما توصیه می‌کنیم قبل از شروع برنامه‌نویسی جهت طراحی اپلیکیشن موبایل، می‌توانید از یک متخصص UI UX کمک گرفته تا گرافیک بهتری اعمال کنید؛ متخصص یو آی می‌تواند از ترکیب رنگ‌های اصولی‌تر طبق روانشناسی رنگ‌ها و همچنین المان‌های مرتبط با نوع اپلیکیشن استفاده کند و گرافیک اپلیکیشن شما را تا حد بالایی استاندارد‌تر ارائه دهد.

متخصص یو‌ای یو ایکس کسی است که بنابر تجربه رابط کاربری و دیگر عوامل، شمایی کلی از طراحی اپلیکیشن شما ارائه می‌دهد و روند کار را برای یک اپلیکیشن بهتر ساده‌تر می‌کند.

به عنوان نکته آخر این مبحث توصیه می‌کنیم همیشه گرافیک را آنقدر جذاب و متری پسند طراحی کنید تا مشتری برای ماندن در اپلیکیشن و خرید بیشتر وسوسه شود؛ این ترفند‌های به ظاهر ساده در فروش و بهبود بیزینس نقش مهمی خواهند داشت و میزان موفقیت شما را تا چندین پله بالاتر خواهند برد.

تفاوت بین طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت در چیست؟

طبق آمار‌ها وب سایت در دنیای امروزه، بر محتوای خود تأکید بیشتری دارند؛ در صورتی که اپلیکیشن‌ها بر کارکرد و ارائه خدمات فعالیت پررنگ‌تری دارند. سایت‌ها اصولاً یک سری مطالب یا محتوا را به صورت یکسان برای همه کاربران ارائه می‌دهند اما اپلیکیشن‌ها بر اساس رفتار کاربران و تعاملاتی که با آن‌ها داشته، اطلاعات را مورد پردازش و بررسی قرار داده و خدماتی مناسب کاربر ارائه می‌دهد. برای اینکه بتوانید از وب سایت‌ها استفاده کنید باید اتصال اینترنت داشته باشید در صورتی که برای استفاده از عموم اپلیکیشن‌ها نیازی به اینترنت نخواهد بود و تنها کافیست یک بار اینترنت خود را متصل کرده و پس از بارگذاری کامل اپلیکیشن، اتصال خود را قطع کرده و به صورت آفلاین از اپلیکیشن استفاده کنید.

وب سایت‌های آفلاین چگونه قادر به کار کردن هستند؟

برای استفاده آفلاین از اپلیکیشن‌ها باید از سیستم مزخن برنامه در حین طراحی اپلیکیشن موبایل استفاده شود. مخزن برنامه قادر است تا تمامی قسمت‌های برنامه را به صورت آفلاین ذخیره کند. عملکرد کلی این برنامه به این صورت است که زمانی کاربر در حالت آنلاین قرار دارد، به صورت اتوماتیک مخزن برنامه آپدیت شده و فایل‌های جدید جای فایل‌های قدیمی قرار می‌گیرند. این کار سبب راحتی و استفاده بیشتر کاربران می‌شود.

علت نیاز به طراحی اپلیکیشن

در دنیای امروزه با پیشرفت گسترده علم و صنعت، بازاریابی و فروش آنلاین نقش مهمی در زندگی ما دارد. طراحی اپلیکیشن موبایل، فارغ از وسعت یک کسب و کار، یک ابزار ضروری برای تعامل و شناخت بیشتر مشتریان است. بسیاری از صاحبان کسب و کار بر این عقیده هستند که طراحی اپلیکیشن بسیار گران و بیهوده خواهد بود اما واقعیت این است که طراحی اپلیکیشن یا طراحی اپلیکیشن موبایل، باعث بهبود زیادی در تجارت یک بیزینس شده و مشتریان را به صورت غیرمستقیم درگیر می‌کند، ارتباط و درگیری مشتریان با خدمات و محصولات شما سبب موفقیت روزافزون کسب و کارتان می‌شود.

در ادامه مقاله چند مورد مهم در رابطه با علت نیاز مردم به طراحی اپلیکیشن را بیان می‌کنیم:

۱- طراحی اپلیکیشن، باعث تأثیر بهتر در روند تبلیغات می‌شود.

شرکت‌هایی که در حوزه طراحی اپلیکیشن موبایل در حال فعالیت هستند، در حین طراحی اپلیکیشن مکانی را برای ارائه ویژگی‌های محصول یا خدمات شما در نظر می‌گیرند؛ در این مکان اگر شما بتوانید به خوبی محصول خود را توصیف کنید می‌توانید فروشتان را به مرز بالاتری برسانید.

طراحی اپلیکیشن، هم موقعیت فروش محصول را برای شما فراهم می‌کند و هم بستری برا تبلیغات و بازاریابی آنلاین است.

درست است که طراحی اپلیکیشن موبایل، باعث برندیگ شدن کسب و کار شما می‌شود اما ماجرا به اینجا ختم نخواهد شد، شما باید از طریق بروزرسانی‌های مداوم و تبلیغات به موقع مشتریانتان را وجود محصولات جدید خود آگاه کنید تا بتوانید به میزان رشدی که مدنظر دارید، برسید.

۲- تأثیر مثبت در ارتباط با مشتریان:

شما از طریق طراحی اپلیکیشن موبایل، به راحتی در هر موقعی و مکانی که باشید می‌توانید با مشتریان خود ارتباط خوب و صمیمانه‌ای برقرار کنید. طراحی اپلیکیشن به شما این فرصت را خواهد داد که بتوانید از علایق و موارد مورد پسند مشتریانتان به خوبی باخبر شوید. علاوه بر همه این‌ها شما می‌تواند از نظر سنجی بین مشتریانتان استفاده کنید و محصولاتی را که دارای نظر مثبت بیشتری هستند، در دسترس آن‌ها قرار دهید.

۳- شرایط لازم برای دریافت واکنش مشتریان:

مشتریان تمایل دارند شما به آن‌ها توجه کنید تا اینکه صرفاً محصولی را به آن‌ها فروخته و ارتباط خود را با آن‌ها قطع کنید. اگر آن‌ها ببینند شما نسبت به آن‌ها احساس مسئولیت خاصی دارید و پس از خرید حواستان به ان‌ها است، هرگز از شما دور نخواهند شد، بلکه مشتری ثابت شما نیز می‌شوند؛ بنابر صحبت‌های گفته شده ممکن است کاربران صحبت یا نظری راجع به به محصول داشته باشند، طراحی اپلیکیشن موبایل، بستر خوبی برای بیان نظرات و پیشنهادات کاربران است.

۴- با طراحی اپلیکیشن موبایل، همیشه بروز هستید:

امروزه طراحی اپلیکیشن یا طراحی اپلیکیشن موبایل، به روز‌ترین کاری است که شما می‌توانید برای ارتقای بیزینس خود انجام دهید. با استفاده از طراحی اپلیکیشن موبایل، می‌توانید آپدیت‌ترین خبر‌ها و مسائل را به مشتریان ارائه دهید.

۵- هزینه به صرفه طراحی اپلیکیشن موبایل در قبال میزان فروش:

هرگز نگران هزینه طراحی اپلیکیشن خود نباشید! ما به شما این نوید را می‌دهیم که با طراحی اپلیکیشن و استفاده از آن برای فروش، سرمایه شما از طریق فروش محصولتان به زودی باز می‌گردد. طراحی اپلیکیشن موبایل بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید مثبت و ضروری است. برای اینکه خیالتان آسوده شود، بهتر است با یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل، گفت وکنید، متخصصین این حوزه تمامی هزینه‌های فنی و پتیبانی مربوط به طراحی اپلیکیشن موبایل را برای شما محاسبه خواهند کرد.

۶- ارتباط با مشتریان در هر موقعیت مکانی:

هنگامی که اقدام به طراحی اپلیکیشن و توسعه آن می‌کنید، افراد در هرکجای جهان باشند می‌توانند با شما ارتباط بگیرند؛ در صورتی که در بازاریابی به روش فیزیک و سنتی این امکان وجود ندارد و شما محدود به فروش به افراد آن شهر هستید.

طراحی اپلیکیشن موبایل، کمک شایانی به توسعه بیزینس شما خواهد کرد.

– ۷- طراحی اپلیکیشن موبایل، باعث تسریع در روند فروش شما خواهد شد.

اگر در مغازه و فروشگاه خود کالایی خاص دارد که باید آن را تا زمان خاصی قبل از انقضای آن بفروشید، طراحی اپلیکیشن بهترین راه برای فروش آن است. شما می‌توانید ابتدا از این طریق تبلیغات انجام داده و سپس آماده ارائه خدمات به کاربرانتان باشید.

چگونه شرکت مناسب طراحی اپلیکیشن موبایل انتخاب کنیم؟

شما باید برای انتخاب یک شرکت مناسب به عواملی همچون میزان هزینه‌ای که می‌خواهید مصرف کنید، نوع نمونه کار‌های آن‌ها، نحوه قرارداد و ارائه گزارش کار و ارتباط با شما توجه کنید تا بتوانید از میان گزینه‌های موجود شرکتی مناسب نوع پروژه خود انتخاب کنید.

کلام آخر

در گذشته زمانی که پیرفت علم در این حد نبود، نیاز به طراحی اپلیکیشن موبایل، امری ضروری نبود؛ اما حالا با پیشرفت زودهنگام تکنولوژی نیاز به طراحی اپلیکیشن بسیار واجب و مهم است. امروزه حضور کاربران و مشتریان در حوزه وب و اینترنت، باعث ایجاد رقابت در بین صاحبان کسب و کار‌ها است. شاید بگویید داشتن وب سایت بهتر است! اما باید این نکته را به خاطر بسپارید علاوه بر وب سایت، طراحی اپلیکیشن و استفاده از آن در حوزه فروش، باعث وفاداری مشتریان خواهد شد. پیدا کردن یک شرکت قدرتمند برای طراحی اپلیکیشن موبایل، به اندازه داشتن اپلیکیشن، مهم است؛ اگر شرکتی که انتخاب می‌کنید قوی و حرفه‌ای عمل کند، شانس شما برای برد در این رقابت چندین برابر خواهد شد.

فراموش نکنید در هر برهه‌ای کسب و کارتان که هستید، داشتن یک اپلیکیشن مناسب، همراه خوبی برای ادامه راهتان است.

‌در این مقاله، مباحث مهم در طراحی اپلیکیشن را به درستی یاد گرفته اید  و از این پس می توانید برای پروسه ساخت اپلیکیشن، اقدام کنید؛ ساخت اپلیکیشن موارد زیادی را برای طراحی و راه اندازی نیاز دارد، توصیه می کنیم هیچگاه برای زودتر ساخته شدن آن عجله نکنید چرا که کمیت، کیفیت را مورد لطمه قرار داده و ممکن است نتیجه مطلوبی از طراحی و توسعه اپلیکیشن خود نگیرید.امیدواریم توانسته باشیم حق مطلب را به درستی بیان کنیم و شما را تا رسیدن به درجه موفقیت یاری کنیم؛ چنانچه مطلبی در خصوص طراحی و ساخت اپلیکیشن بیان نشده، خواهشمندیم از قسمت دیدگاه، مطلب را برای ما و دیگر کاربران ارسال کنید.

۴.۸/۵ - (۱۸ امتیاز)

نمونه کار ها

مشتریان ما

سوالات متداول

بهترین تکنولوژی برای پیاده سازی یک اپلیکیشن چیست؟

برای توسعه یک اپلیکیشن موبایل تکنولوژی های متفاوتی وجود دارد که بسته به نیازمندی کاربران میتوان پیشنهادات متفاوتی ارایه داد، در حال حاضر شرکت چتر نیلی با تکنولوژی به روز React Native توسعه انجام میدهد.

هزینه یابی طراحی اپلیکیشن موبایل به چه صورت می باشد؟

چتر نیلی رویه ی مشخصی برای اعلام و هزینه دارد، ما در چتر نیلی ابتدا یک فاز طراحی و کشف محصول داریم که در این فاز مشخصات نرم افزار شما را به صورت کامل آنالیز میکنیم و سپس بر اساس آن قیمت را اعلام میکنیم.

آیا امکان برآورد هزینه اولیه ی حدودی وجود دارد؟

بله، کافیست با ما تماس بگیرید تا بر اساس تجربه ی چندین ساله قیمت حدودی طراحی اپلیکیشن را اعلام کنیم.

طراحی اپلیکیشن چه مدت زمان می‌برد؟

مدت زمان طراحی اپلیکیشن‌های موبایل با توجه به ایده و گستردگی پروژه متفاوت است و زمان دقیق آن مشخص نیست.

پشتیبانی تیم چتر نیلی به چه صورت است؟

با توجه به نوع پروژه و شیوه همکاری انتخاب شده پشتیانی‌های لازم برای پروژه از طریق تیم چتر نیلی انجام می‌شود.