سئو سایت

سئو سایت و بهینه سازی وب سایت شما با جدیدترین متد ها

اگر جستجو ساده‌ای در اینترنت انجام دهید خواهید دید که تعداد وب سایت‌های ایجاد شده عددی شگفت انگیز است. با توجه به این تعداد وب سایت اولین سوالی که پیش می‌آید آن است که آیا برای فروش از طریق اینترنت یا جذب مخاطب تنها زدن یک سایت کافی است؟ در پاسخ باید گفت خیر. با وجود میلیون‌ها وب سایتی که در سطح اینترنت وجود دارد به طور حتم باید مجموعه اقداماتی انجام شود تا بتوان از دیگران سبقت گرفت و جایگاه‌های اول موتورهای جستجو را به خود اختصاص داد. به طور کلی به مجموعه اقداماتی که رشد وب سایت و نمایش هرچه بهتر آن در صفحات اول موتورهای جستجویی مانند گوگل را به همراه دارد، بهینه سازی سایت یا همان سئو می‌گویند. در همین راستا تمامی خدمات سئو وب سایت در چتر نیلی توسط افراد با تجربه انجام می‌شود و برای هر پروژه استراتژی مناسبی در نظر گرفته می‌شود تا شاهد رشد کسب و کارهای اینترنتی باشیم.

فرآیند سئو سایت در چتر نیلی

 • 01

  دریافت نیازمندی‌های اولیه پروژه

  اولین مرحله از فرآیند سئو سایت در چتر نیلی دریافت نیازمندی‌های اولیه پروژه است که با دقت بالایی انجام می‌شود.

 • 02

  برنامه ریزی اولیه برای هزینه‌یابی

  در مرحله دوم برنامه ریزی اولیه برای هزینه‌یابی پروژه انجام می‌شود و به کارفرما اطلاعاتی دقیقی ارائه می‌شود.

 • 03

  عقد قرداد ماهانه

  پس از اقدامات اولیه در مرحله سوم از فرایند سئو وبسایت در چتر نیلی نوبت عقد قرداد ماهانه می‌رسد.

 • 04

  تدوین استراتژی SEO

  در مرحله چهارم اقدامات لازم برای تحقیق مداوم روی کلید واژه‌های اساسی صورت می‌گیرد و استراتژی SEO تدوین می‌شود.

 • 05

  پیاده سازی استراتژی سئو

  در مرحله آخر از فرآیند سئو سایت در چتر نیلی استراتژی‌های SEO ایجاد شده، پیاده‌سازی می‌شوند.

تکنولوژی های ما در طراحی وب

    

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی که برای بررسی سئو وب سایت نقش مهمی ایفا می‌کند، هاتجر است. این ابزار رفتار کاربران را به خوبی آنالیز می‌کند و نتیجه آن را در قالب نقشه حرارتی و فیلم ضبط شده و … نمایش می‌دهد. با توجه به امکاناتی که این ابزار دارد، می‌توان آن را به عنوان مکملی برای گوگل آنالیتیکس دانست که به خوبی قدم به قدم رفتار کاربر را بررسی می‌کند. چتر نیلی با استفاده از ابزاری همچون Hotjar به خوبی تمامی رفتارهای کاربران وب سایت‌ها را بررسی می‌کند تا بتواند نقایص آن‌ها را جبران کرده و به بهبود رتبه وب سایت در صفحه اول موتورهای جستجو کمک کند.

    

گوگل آنالیتیکس ابزار دیگری است که توسط شرکت گوگل ارائه شده است. با استفاده از این ابزار امکان جهت دادن به بازاریابی مورد نیاز برای وب سایت، کنترل ترافیک و همچنین اطلاع از اینکه مخاطبان وب سایت بیشتر از کدام یک از مناطق جغرافیایی هستند، فراهم شده است. با توجه به امکانات و ویژگی‌هایی که این ابزار ارائه می‌دهد، توسط بسیاری از وب سایت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهره گیری از امکاناتی که این ابزار در اختیار وبمستران و سئوکاران قرار می‌دهد، امکان بهبود رتبه و همچنین جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو را فراهم می‌کند.

    

MOZ ابزاری کاربردی است که به منظور بهینه سازی نرخ تبدیل نقش مهمی را برای وب سایت‌ها ایفا می‌کند. از مهم‌ترین امکاناتی که این ابزار ارائه می‌کند، جستجوی لینک‌ها، جستجوی کلمات کلیدی و بررسی رتبه در موتورهای جستجو است. این ابزار در دو نسخه MOZ محلی که مناسب برای کسب و کارهای کوچک است و MOZ PRO ارائه شده که MOZ PRO اطلاعات دقیق‌تر و عمیق‌تری از وب سایت به سئوکاران ارائه می‌دهد. استفاده از ابزار MOZ باعث می‌شود تا بتوان به خوبی رفتار کاربران و آنچه به آن نیاز دارند را بررسی کرد تا وب سایت را در جهت اهداف آن‌ها طراحی کرد.

    

کلمات کلیدی نقش مهمی در سئو وبسایت ایفا می‌کنند و برای به دست آوردن آن‌ها می‌توان از روش‌ها و ابزارهای مختلفی استفاده کرد که یکی از بهترین و کاربردی‌ترین ابزارها Keyword Planner است. استفاده از Keyword Planner این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید کلمات کلیدی جدید و مرتبط با کسب و کار خود را به دست آورید، همچنین می‌توانید کلمات کلیدی وب سایت‌های رقبا را نیز به خوبی آنالیز کنید. این ابزار نیز توسط گوگل ارائه شده و امکان خروجی گرفتن از آن در قالب اکسل نیز فراهم شده تا بتوان از کلمات کلیدی به دست آمده توسط این ابزار در قسمت‌های مختلف وب سایت استفاده کرد.

    

Ahrefs یکی از نرم افزارهای محبوب در میان سئوکاران است که شامل ابزارهای مختلفی مانند تحقیق کلمات کلیدی، آنالیز رقبا، بررسی رتبه، بررسی بک لینک‌ها و ممیزی وب سایت است. امکانات این ابزار به متخصصان سئو کمک می‌کند تا بتوانند به خوبی تمامی مشکلات وب سایت را بررسی کنند و در راستای رفع آن‌ها اقدامات عملی و درستی انجام دهند. از این ابزار برای تمامی وب سایت‌های کوچک و بزرگ می‌توان استفاده کرد و با توجه به نیاز پکیج مناسبی از آن را خریداری کرد.

شیوه های همکاری

سفارش خدمت
      

قرارداد حداقل ۴ ماهه – بودجه برای مشاوره SEO

      

قرارداد حداقل شش ماهه – بودجه برای ارایه ریپورتاژ و تولید محتوا و تغییر زیرساخت فنی سایت

      

قرارداد حداقل شش ماهه – بودجه برای ارایه ریپورتاژ و تولید محتوا و تغییر زیرساخت فنی سایت

      

قرارداد یک ساله – بودجه برای ارایه ریپورتاژ، تبلیغات موثر و تولید محتواا و تغییر زیرساخت فنی سایت

#

با روند سئو سایت بیشتر آشنا شویم

سئو چیست؟

سئو SEO یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به منظور بهبود عملکرد سایت بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو انجام می‌شود و جذب مخاطبان بیشتر را به همراه دارد. به طور کلی در سئو سایت فاکتورهای بسیاری تاثیرگذار هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به کلمات کلیدی، طول محتوا، لینک ورودی به سایت و … اشاره کرد. به طور کلی سئو مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و فعالیت‌هایی روی سایت به صورت منظم انجام می‌شود تا سایت بتواند جایگاه‌های برتر در موتورهای جستجو را به خود اختصاص دهد.

متخصص سئو کیست؟

متخصص سئو به شخصی گفته می‌شود که به کلیه فعالیت‌هایی که در زمینه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انجام می‌شود، تسلط کافی داشته باشند و درباره الگوریتم و استانداردهای موتورهای جستجو نیز اطلاع داشته باشد. او با تکیه بر دانش خود می‌تواند استراتژی موثری تهیه کند تا با توجه به آن بتواند سایت را در رتبه‌های برتر گوگل قرار دهد.

مهارت‌های لازم برای یک متخصص سئو

 1. برخورداری از دانش و مفاهیم سئو سایت
 2. آشنایی با الگوریتم‌های موتورهای جستجو
 3. دانش و توانایی استفاده از ابزارهای تخصصی سئو سایت مانند: گوگل سرچ کنسول، گوگل تگ منیجر، گوگل ترند و …
 4. توانایی انتخاب و یافتن کلمات کلیدی هدف
 5. داشتن استراتژی تولید محتوا، لینک بیلدینگ، سئو داخلی و خارجی
 6. آشنایی با رسانه‌های اجتماعی و آگاهی نسبت به تاثیر این شبکه‌ها بر سئو
 7. مهارت مدیریت زمان در اجرای پروژه سئو وب سایت
 8. آشنایی با سیستم‌های مدیریت محتوا و برخی از زبان‌های برنامه نویسی

مزیت اصلی سئو سایت چیست؟

به طور کلی بیش از ۸۰ درصد از مخاطبان از طریق موتورهای جستجو بازدید از وب سایت‌های مختلف را انجام می‌دهند. با توجه به همین موضوع بسیاری از وب سایت‌ها در رقابت هستند تا بتوانند درصدی از این بازدید‌ها را به خود اختصاص دهند. مهمترین مزیتی که سئو دارد، آن است که بازدیدکننده را به سمت سایت هدایت می‌کند و در باعث تبدیل او به یک مشتری برای خرید کالا یا خدمات می‌شود. این روش از بازاریابی اینترنتی مطمئن‌ترین روشی است که با استفاده از آن می‌توان شاهد بازگشت سرمایه در مدت زمان کوتاهی بود.

چرا سئو اهمیت دارد؟

بسیاری از کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ پیدا می‌کنند. با توجه به همین موضوع پیاده سازی تکنیک‌های سئو کلید هر وب سایتی برای بازدید بیشتر است. علاوه بر این باید اشاره کرد که موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار خواهند داد که آن‌ها به دنبالش هستند. به همین دلیل نسبت به تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بالاتری به وب سایت‌ها خواهند داشت و این موضوع به صورت کاملا شفاف ارزش و اهمیت سئو را آشکار می‌سازد.

هدف سئو چیست؟

هدف سئو کمک به وب سایت‌ها برای به دست آوردن جایگاه برتر در موتورهای جستجو و افزایش درآمد است. به طور کلی کسب و کارهای اینترنتی به منظور افزایش درآمد خود به دنبال بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو هستند. سئو کمک می‌کند تا وب سایت نسبت به رقبا خود بتواند در موتورهای جستجو بیشتر دیده شود و در رتبه های برتر موتورهای جستجو قرار گیرد. به صورت خلاصه اهداف سئو عبارتند از:

 1. افزایش بازدید و ترافیک وب سایت
 2. افزایش فروش محصولات و خدمات
 3. افزایش و بهبود رتبه سایت
 4. گسترش نام برند و برندسازی اینترنتی

روش مختلف انجام سئو سایت

به طور کلی سئو در سه روش قابل اجرا است که هر یک از این روش‌ها به گونه‌ایی انجام می‌شود و شامل سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری می‌شود.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید شامل تمامی تکنیک‌های مجازی است که مطابق با استانداردهای گوگل انجام می‌شود و باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شود. نکته قابل توجهی که درباره سئو کلاه سفید وجود دارد، آن است که این روش نیاز به صرف زمان بیشتری نسبت به دو روش دیگر دارد ولی هیچ گونه خطری برای وب سایت ندارد و می‌توان با اطمینان خاطر از آن استفاده کرد.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه یکی دیگر از انواع روش‌های بهینه سازی سایت است که به منظور پیاده سازی آن از روش‌های غیر قانونی و غیر اصولی استفاده می‌شود. هرچند استفاده از روش‌های سئو کلاه سیاه باعث می‌شود تا وب سایت در زمان کوتاهی بتواند رتبه‌های برتر موتورهای جستجو را به خود اختصاص دهد ولی خطرات بسیاری را به همراه دارد و ممکن است سایت برای همیشه از دسترس خارج شود.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری روشی میان سئو کلاه سفید و کلاه سیاه است. در این روش از سئو از تکنیک‌هایی استفاده می‌شود که در راستای سئو کلاه سیاه هستند ولی از طرف موتورهای جستجو قابل تشخیص نیستند. این روش انجام سئو باعث می‌شود تا سایت بتواند در مدت زمان کوتاهی جایگاه خوبی در موتورهای جستجو را به خود اختصاص دهد و با ریسک کمتری نسبت به سئو کلاه سیاه انجام می‌شود.

انواع تکنیک‌های سئو

تکنیک‌های سئو به سه دسته کلی یعنی سئو تکنیکال Technical SEO، سئو داخلی On Page SEO و سئو خارجی یعنی Off Page SEO تقسیم بندی می‌شود.

سئو تکنیکال Technical SEO

سئو تکنیکال یا همان سئو فنی سایت، فرآیند اطمینان از تطابق وب سایت با الزامات فنی بروز موتورهای جستجو از جمله گوگل با هدف ارتقا رتبه‌های سایت در این موتورهای جستجو است. عناصر مهم سئوی فنی شامل Crawler ، Indexing ، Rendering و معماری وب سایت است. با بهینه سازی قالب سایت و کدهای آن می‌توانیم به خزشگر های موتور جستجو کمک کنیم درک بهتری از وب‌سایت ما داشته باشد و محتوای سایت ما را سریع‌تر و راحت‌تر درک کند و به ایندکس کردن آن بپردازد. استفاده از بهترین ساختار تگ‌های HTML5، افزایش سرعت وب‌سایت، استفاده از کدهای استراکچر دیتای بروز و مفید و استفاده از ابزارهای جدید گوگل از جمله AMP باعث بهبود سئو تکنیکال سایت می‌شود.

سئو داخلی On Page SEO

سئو داخلی به معنای بهینه سازی کدها یا محتواهای داخلی وب سایت مانند بهینه سازی ساختار متن، بهینه سازی تصاویر، پیوندها، تحقیق کلمات کلیدی، بهینه سازی عناوین سئو، بهینه سازی توضیحات متا، لینک سازی درونی، بهینه سازی چگالی کلمات کلیدی، کدهای نشانه گذاری اسکیما و واکنش گرا بودن سایت است و شامل هر چیزی که در سایت بارگذاری شده است، می‌شود. سئو داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که به آن توجهی نشود، رسیدن به رتبه‌های برتر در موتورهای جستجو غیر ممکن خواهد بود. انجام تکنیک‌های سئو داخلی این امکان را فراهم می‌آورد تا وب سایت از طریق موتورهای جستجو بیشتر دیده شود. 

سئو خارجی Off Page SEO 

سئو خارجی شامل تمامی اقداماتی می‌شود که خارج از سایت صورت می‌گیرند. از مهم‌ترین این اقدامات می‌توان به لینک سازی دقیق و منظم اشاره کرد که باید مطابق با استانداردهای موتورهای جستجو انجام شود. لینک بیلدینگ باید توسط افراد حرفه‌ای و به صورت هدفمند انجام شود تا بتوان شاهد نتایج خوبی از آن بود. به طور کلی فعالیت‌هایی مانند حضور در شبکه‌های اجتماعی، خرید بک لینک به صورت رپورتاژ آگهی، حضور در انجمن‌ها و … از اقداماتی است که در سئو خارجی انجام می‌شوند.

۴.۷/۵ - (۶ امتیاز)

نمونه کار ها

مشتریان ما

سوالات متداول

برای رسیدن به رتبه اول در موتور جستجوی گوگل به چه مدت زمان نیاز است؟

رسیدن به رتبه اول در گوگل برای هر کسب و کار با توجه به تعداد رقبا و همچنین سختی کلمات کلیدی متفاوت است و نیاز به بررسی تخصصی دارد.

هزینه انجام سئو وب سایت چگونه محاسبه می‌شود؟

برای برآورد هزینه انجام سئو وب سایت در چتر نیلی در ابتدا وب سایت توسط متخصصان بررسی می‌شود و بر اساس کلمات کلیدی هدف و نوع کسب و کار هزینه‌ها متفاوت خواهد بود.

روش‌های انجام سئو در چتر نیلی به چه صورت است؟

تیم چتر نیلی برای پیاده‌سازی سئو وب سایت از سئو کلاه سفید و تولید محتوای هدفمند بهره می‌برد و در این روش از ابزارهای به روزی استفاده می‌کند.

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سفید به معنای انجام کلیه امور مطابق با استانداردهای گوگل است در حالی که سئو کلاه سیاه به معنای نقض قوانین گوگل و دور زدن آن‌ها است که باعث ایجاد مشکل برای سایت می‌شود.

آیا می‌توان در بازه کوتاه به صفحه اول گوگل رسید؟

برای رسیدن به صفحه اول گوگل نیاز به پیاده سازی استراتژی‌های سئو و همچنین زمان است و نمی‌توان در زمان بسیار کوتاه به این هدف رسید.