در این مقاله، با بررسی شرایط طراحی سایت داینامیک با شما همراه هستیم. سایت ها اصولا به دو روش داینامیک و استاتیک طراحی می شوند. سایت های استاتیک به سایت هایی با چند صفحه خاص اطلاق می شود که امکان ویرایش آن ها توسط کاربر وجود نداشته و خیلی نیاز به ویرایش هم ندارند. سایت های معمولی هم که شما در اینترنت مشاهده می کنید، سایت های داینامیک و پویا محسوب می شوند که دائما در حال به روز رسانی هستند.

برای کسانی به دنبال داشتن یک سایت داینامیک هستند، داشتن اطلاعات اولیه درباره آن ها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. در این مقاله این دست از اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای آشنایی کامل با سایت های داینامیک و مزیت های آن ها، با ما همراه بمانید.

طراحی سایت داینامیک 

طراحی سایت داینامیک چیست؟

طراحی سایت داینامیک، سبک خاصی از طراحی سایت مدرن است که در آن، طراح سایت به دو روش می تواند یک سایت اینترنتی پویا و داینامیک را در اختیار شما قرار دهد. در وهله اول امکان طراحی این سایت با قالب های آماده وردپرس وجود دارد و هم چنین روش دوم آن نیز کد نویسی است. هر دو این روش ها، خصوصیت های خاص خود را دارند.

طراحی سایت داینامیک در برابر طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت داینامیک در واقع اولین انتخاب کاربران برای داشتن یک سایت اینترنتی است. سایت های استاتیک کاربرد خیلی زیادی ندارند. با توجه به عدم امکان استفاده از محتوای جدید در آن ها، سئو چنین سایت هایی بسیار مشکل است.

از این رو برای رقابت در بازار نیاز به داشتن یک سایت داینامیک خواهید داشت. اما در برخی مواقع بسیار خاص نیز یک سایت استاتیک می تواند کارکرد بهتری داشته باشد. برای سایت هایی که نیاز به سئو ندارند و عملا خود کاربر به دنبال آن ها است و قرار نیست اطلاعات خاص و به روزی را نیز به کاربر انتقال دهند، سایت های استاتیک می توانند یک گزینه مناسب باشند.

مزیت های طراحی سایت داینامیک

داشتن یک سایت داینامیک می تواند مزیت های بسیار زیادی برای کاربران ایجاد کند. از این جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان به روزرسانی محتوا و گذاشتن محتوای جدید در سایت
 • بهینه سازی شده برای سئو و امکان پیاده سازی ترفندهای مختلف سئو سایت
 • امکان مدیریت محتوای سایت توسط خود کاربر و بدون نیاز به طراح اصلی
 • فضای مدیریت محتوای بسیار ساده که نیاز به هیچ چالشی نخواهد داشت.
 • هم چنین امکان استفاده از آن بدون هیچ دانشی برای تمام کاربران وجود خواهد داشت.
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت آموزشی! چه نکاتی مهم است و از کجا باید شروع کنیم؟

مراحل و نحوه طراحی سایت داینامیک

مرور مراحل طراحی سایت داینامیک می تواند دید بهتری نسبت به آن برای شما ایجاد نماید. داشتن یک سایت ایده آل به هیچ وجه اتفاقی رخ نمی دهد. برای این منظور باید با مراحل این طراحی آشنا باشید و حتما مطابق با استانداردهای موجود برای طراحی سایت خود اقدام کنید. هم چنین آشنایی با این مراحل باعث می شود تا در صورت برون سپاری پروژه طراحی سایت داینامیک، بتوانید شرایط بهتری را برای خود در نظر بگیرید.

بی خبری و بی اطلاعی در هر زمینه ای، می تواند مشکلاتی را برای کاربر به دنبال داشته باشد. پس اگر میخواهید مجبور به ریدیزاین سایت خود نشوید، بهتر است از همه موارد اطلاعات کافی کسب کرده باشید.

 • مرحله اول؛ نیاز سنجی برای سایت

اولین مرحله برای داشتن یک سایت داینامیک، ارزیابی شرایط کسب و کار و نیازسنجی است. اینکه شما چه نوع سایتی لازم دارید و قرار است چه خدماتی در آن ارائه نمایید، اهمیت بسیار زیادی در شرایط طراحی سایت خواهد داشت. از این رو لازم است تا در مرحله اول به این موارد پرداخته شود. طراح سایت حرفه ای در این مرحله، نیازها و خواسته های شما را درک کرده و پیشنهادات خود را نیز به شما برای هر چه بهتر کردن نتیجه پروژه ارائه خواهد نمود.

 • مرحله دوم؛ مشاهده ایده های مختلف و ایده پردازی

در مرحله دوم شما باید برای سایت خود ایده پردازی کنید. داشتن یک ایده برای طراحی سایت داینامیک می تواند شرایط بسیار خوبی را در رقابت با رقبا برای شما به دنبال داشته باشد. برای اینکه بتوانید در این امر موفق عمل کنید، باید ایده های مختلف را ارزیابی نمایید. مرحله اول و دوم معمولا در یک جلسه به صورت حضوری و یا آنلاین میان طراح سایت و کارفرما انجام می پذیرد. در هر دو این مراحل باید به جای اصرار بر خواسته های اولیه، به دنبال انتخاب بهینه ترین شرایط برای خود باشید.

 • مرحله سوم؛ شروع برای کد نویسی و ارائه دموی اولیه

در مرحله سوم، طراح شرع به کد نویسی می نماید. در این قدم دیگر کارفرما نقش خود را ایفا کرده و نوبت طراح است که تجربیات و تخصص خود را برای طراحی یک سایت عالی به اجرا در آورد. کد نویسی سایت ها بسته به شرایط می تواند بسیار پیچیده باشد. بعد از کد نویسی بخشی از سایت، دموی اولیه آن تهیه شده و برای مشاهده و کسب نظر کارفرما، به رویت وی در می آید. در این مرحله دوباره باید یک جلسه مشاوره میان طراح و کارفرما برقرار شود.

 • مرحله چهارم؛ ارزیابی دوباره شرایط سایت و تصمیم گیری نهایی
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت فروشگاهی کاملا حرفه ای، فروشتان را چند برابر کنید

چهارمین قدم از طراحی سایت داینامیک مربوط به ارزیابی دوباره شرایط طراحی است. دموی سایت تهیه شده در مرحله قبل باید به صورت دقیق توسط طرفین ارزیابی شود. اگر کارفرما خواسته های دیگری دارد، در این مرحله قابل اعمال خواهد بود. هم چنین طراح نیز بنا به تجربه، می تواند پیشنهادات جذابی در این مرحله ارائه نماید.

 • مرحله پنج؛ تولید محتوای اولیه سایت

در مرحله پنجم، نوبت به تولید محتوای اولیه سایت می رسد. تولید محتوای اولیه به تهیه برخی از عکس ها و محتواهای اولیه اشاره دارد که برای سایت لازم است. برای مثال می توان محتوای صفحه اصلی سایت و لندینگ پیج ها را در این بخش انجام داد. دقت کنید که داشتن محتوا به شما کمک می کند تا در زمان تحویل گرفتن سایت، تمام نکات آن را به وضوح در اینترنت مشاهده کنید.

 • مرحله شش: تمام کردن طراحی و بهینه سازی نهایی سایت

حالا باید سایت نهایی شده به دست مشتری رسیده و در این مرحله طراح و مشتری با هم برای بهینه سازی سایت اقدام نمایند. مشتری می تواند خواست های خود را در زمین چیدمان سایت اعمال نماید و طراح نیز چالش های مربوط به کد نویسی سایت را بهینه خواهد کرد. این مرحله اهمیت بسیار زیادی برای داشتن یک سایت عالی خواهد داشت.

 • مرحله هفت: آموزش سیستم مدیریت محتوا و تمام

در نهایت، نوبت به آخرین مرحله از طراحی سایت داینامیک می رسد. جایی که کاربر باید نحوه کار با سیستم مدیریت محتوای سایت را از طراح بیاموزد.

طراحی سایت داینامیک

هزینه طراحی سایت داینامیک

هزینه طراحی سایت داینامیک به عوامل و موارد مختلفی بستگی دارد. اگر این عوامل را بشناسید، بهتر می توانید برای بهینه سازی هزینه ها اقدام کنید. البته دقت داشته باشید که این بهینه سازی هزینه ها نباید به سمتی برود که کیفیت سایت طراحی شده کم شود. کاهش کیفیت سایت طراحی شده می تواند چالش های بسیار زیادی برای شما ایجاد نماید. از این رو حتما در هر شرایطی کیفیت را اولویت اصلی خود قرار دهید.

این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت ورزشی باید چگونه باشد؟ چه نیازها و اصولی دارد؟

هزینه طراحی سایت حرفه ایبسته به عوامل زیر خواهد بود:

 • نوع سایت انتخاب شده برای طراحی اعم از کد نویسی یا وردپرس
 • امکانات لازم برای سایت
 • نوع خدمات ارائه شده در کسب و کار
 • تجربه و میزان تخصص طراح سایت
 • هزینه تولید محتوای اولیه برای بارگذاری سایت
 • هزینه هاست و دامین

بسیاری از این عوامل، هزینه هایی هستند که شما تنها یک بار برای داشتن یک سایت عالی پرداخت می کنید. برای بهینه سازی آن ها حتما مشورت بگیرید اما هرگز این بهینه سازی را به قیمت از بین رفتن بخشی از کیفیت سایت خود اعمال نکنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

به بررسی و معرفی نکات لازم برای طراحی سایت داینامیک پرداختیم و سعی کردیم تا تمام چالش های مربوط به این نوع طراحی سایت را با شما در میان بگذاریم. دقت کنید که برای کسب نتیجه بهتر، حتما باید به نکات بسیار مهمی دقت داشته باشید. بهترین راه حل برای حل این چالش ها، استفاده از تجربیات و تخصص افراد با تجربه و حرفه‌ای است. در غیر این صورت ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شده و نتوانید کسب و کار موفقی در اینترنت داشته باشید.

یک صحبت کوتاه و مشاوره طراحی چنین سایت هایی، می‌تواند تاثیرات شگرفی در آینده شما در اینترنت داشته باشد؛ هرگز این فرصت را از دست ندهید.

 

سوالات متداول
 • چرا طراحی سایت داینامیک طرفداران زیادی دارد؟

امکان مدیریت محتوای شخصی، به روزرسانی دائمی بدون نیاز به طراح سایت و بهینه شده برای سئو از اصلی ترین مزیت هایی است که باعث شده تا این نوع سایت ها با محبوبیت زیادی همراه شوند.

 • هزینه طراحی سایت داینامیک چقدر است؟

این هزینه به شرایط مدنظر شما برای سایت بستگی دارد. هم چنین روش به کار گرفته شده برای قالب سایت نیز اهمیت بسیار زیادی در تعیین هزینه طراحی خواهد داشت.

 • سایت داینامیک بهتر است یا استاتیک؟

پاسخ این سوال به نوع کسب و کار شما بستگی خواهد داشت. اما به صورت عمومی، سایت داینامیک هم از نظر سئو و هم از نظر قابلیت های دیگر، بهتر عمل می کند. سایت استاتیک تنها برای برخی از مشاغل می تواند کارایی داشته باشد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)


برچسب ها: دانستنی های وب

مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *