باز طراحی سایت

باز طراحی سایت (ریدیزاین سایت) چیست؟ چرا و چه موقع باید ریدیزاین انجام بدیم؟

 • 4 دی 1400
 • بروزرسانی:
 • بدون نظر
 • 9 دقیقه
 • 2032 بازدید


همه ما وسایلی داریم که باوجود استفاده مداوم و تقریباً مستهلک شدن آن ها، بازهم از این وسایل استفاده می کنیم.؛ گاهی حتی خودمان دلیل این کار را نمی دانیم! مثلا زمانی که در دانشگاه بودم، کیف کهنه ای داشتم که تقریباً فرسوده شده بود. بخش هایی از آن سوراخ شده و وسایلم برخی مواقع از آن بیرون می ریخت. زمانی که خانواده ام برایم کیفی نو تهیه کردند، تازه به عمق فاجعه پی بردم! از خود پرسیدم که چرا زودتر آن کیف را نخریده بودم؟ پاسخ این بود: «فکر می کردم آن کیف هنوز هم قابل استفاده است.» برای اغلب ما در دنیای بازاریابی، وب سایت ها، مشابه همان کیف هستند؛ قدیمی به نظر می رسند و ما فکر می کنیم هنوز کارایی خود را حفظ کرده اند. درصورتی که می خواهید وب سایت شما عملکرد بهتری داشته باشد، باید باز طراحی سایت را انجام دهید.

باز طراحی سایت

باز طراحی سایت عامل اصلی بهره مندی از فروش بیشتر

شاید با این جمله آشنا باشید «وب سایت شما می تواند به عنوان بهترین فروشنده برایتان عمل کند.» همین جمله مشخص می کند که نحوه طراحی سایت شما از چه میزان اهمیتی برخوردار است. شاید فروش شما محدود به سایت نبوده و فروشندگان حقیقی زیادی هم داشته باشید، اما این مسئله را از ما بپذیرید در عصر دیجیتال درصورتی که سایت شما از کیفیت خوبی بهره مند نباشد نمی توانید فروش خوبی را نصیب خود کنید.

سایت شما باید معرف جامع و کامل کسب وکارتان باشد. باید بتواند به عنوان یک روش تبلیغی تمامی محصولات، خدمات و قیمت های محصولات را به مشتریان نشان دهد. این کارها را نیز باید به صورتی انجام دهد که مشتری های بالقوه را برایتان جذب کند. در حالت کلی هر سایت باید بتواند مشتریان بالقوه را به مشتریان دائمی تبدیل کند.

ازآنجایی که روش های فروش سال به سال عوض می شود و فروشندگان روش های جدید را برای جذب مشتریان استفاده می کنند، عملکرد سایت شما نیز باید به صورت منظم مورد ارزیابی قرارگرفته و به روز شود. در زمانی که سایت خود را مورد ارزیابی قرار می دهید، امکان یافتن مشکلات به خصوصی وجود خواهد داشت. بهتر است سایت را به صورت دقیق و جزئی تجزیه وتحلیل کنید و روش هایی را برای بازطراحی سایت انتخاب نمایید که به شما برای جذب مشتریان بیشتر کمک می کند.

از کجا برای طراحی اپلیکیشن و وب اپ شروع کنید؟
شما می توانید فرم مشاوره قیمت ما رو پر کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.
سفارش خدمت

دلایل و زمان باز طراحی سایت

ریدیزاین سایت، دلایل مختلفی می تواند داشته باشد؛ در زیر به ۸ مورد از این دلایل اشاره کرده ایم:

 • ایجاد تجربه کاربری بهتر
 • اصلاح بخش هایی از سایت که با مشکل مواجه شده اند
 • اصلاح بخش هایی از وب سایت که در تلفن همراه اجرا نمی شود
 • هماهنگی وب سایت با اهداف بازاریابی جدید
 • باز طراحی سایت به منظور هم خوانی بیشتر با نظر کاربران و خریداران
 • تغییر و به روزرسانی نام تجاری
 • افزودن پلاگین های جدید مطابق با آخرین به روزرسانی های طراحی سایت
 • هدایت کردن ترافیک بیشتر به سایت
 1. ایجاد تجربه کاربری بهتر
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت مدرن ! معرفی مهمترین و بهترین تکنیک ها ۲۰۲۴ !

تجربه کاربری را با UX می شناسند و این مورد را با رابط کاربری UI اشتباه نگیرید. این تجربه کاربری رشته هایی از طراحی به حساب می آیند که به صورت چشمگیری در موفقیت یک وب سایت تأثیر مستقیم می گذارند. این تأثیر به صورتی است که جلوه های بصری سایت هم سو و مطابق با نیاز مشتری انتخاب شده و به بدون ایجاد حساسیت مشتریان را به خرید تشویق می کند.

تصور کنید برای خرید محصولی به سایتی خاص وارد شده اید؛ در وهله اول بارگذاری کند آن سایت برای چند ثانیه شما را از خرید منصرف می کند. درصورتی که سایت بیش از اندازه دیر بالا آید، قطعاً برای خرید به سایت دیگری مراجعه می کنید. پس از بالا آمدن سایت پیچیدگی ها و ارجاع های بیش از اندازه ای را برای خرید خود در سایت مشاهده می کنید که پیچیدگی این عمل را دوچندان می کند. درنتیجه چه خواهد شد؟ یا خرید خود را با سختی انجام می دهید، یا از خرید منصرف می شوید. در هر دو حالت احتمال مراجعه مجدد شما به این سایت، تقریباً صفر است.

درصورتی که سایت شما نیز با این مشکلات همراه است بهترین گزینه باز طراحی سایت به شمار می رود. برای بهبود تجربه کاربری چند نکته را به خاطر داشته باشید. اول اینکه نیاز کاربران و مشتریان خود را بشناسید. دوم هدف از طراحی سایت خود را بشناسید، شما می خواهید محصول یا خدمات خود را به مشتریان بفروشید پس این کار را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهید. سوم اینکه برای تجزیه وتحلیل UX می توانید از یک نرم افزار مناسب استفاده نمایید که شما را راهنمایی کند.

راستی شما میتونید در مقاله : بهترین ترندهای طراحی UI و UX در سال های اخیر از سایت های برتر توی این زمینه الهام بگیرید!

 1. اصلاح بخش هایی از سایت که با مشکل مواجه شده اند

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با اندکی تجزیه و تحلیل سایت متوجه می شوید که اکثر مخاطبان از جایی به بعد یا در صفحه خاصی به بعد سایت شما را رها کرده اند؛ در این مواقع باید سریع اقدام کنید. به شما اطمینان می دهم در آن صفحه خاص سایت شما با مشکلی همراه است که از چشم شما دورمانده. هرچه زودتر این مشکلات را اصلاح کنید، مشتریان کمتری با آن مواجه می شوند. بهتر است همیشه سایت را با به روزترین مرورگرها تطابق دهید که کاربران با استفاده از آن مشکلی نداشته باشند.

 1. اصلاح بخش هایی از وب سایت که در تلفن همراه اجرا نمی شود
این مطلب رو حتما ببینید:
مزایای داشتن سایت و استفاده از خدمات طراحی سایت تهران در سال ۲۰۲۴!

این روزها کمتر کسی در حالت عادی برای چک کردن یک سایت زحمت روشن کردن سیستم کامپیوتری را به خود می دهد. هر آنچه بخواهید با استفاده از تلفن همراه قابل انجام است. پس همیشه تمامی صفحات وب سایت خود و عملکردهای آن را وارسی کنید. مطمئن شوید که هیچ مشکلی برای باز کردن با تلفن همراه برای مخاطب وجود ندارد؛ در غیر این صورت ضرورت باز طراحی سایت بسیار به چشم می آید.

ریدیزاین سایت

 1. هماهنگی وب سایت با اهداف بازاریابی جدید

شرکت و کسب وکار شما برای بقا نیاز به پیشرفت روزانه دارد. دور از انتظار نیست که با پیشرفت کسب و کارتان، اهداف بازاریابی شما نیز تغییراتی داشته باشد. درصورتی که می خواهید در بازاریابی خود موفق عمل کنید، بهتر است که وب سایت خود را با اهداف بازاریابی جدید همسو نگه دارید. برای این کار بهتر است هر سه ماه یک بار، سایت را به صورت موشکافانه ارزیابی کنید. این کار به شما اطمینان می دهد که سایت در جهت اهداف بازاریابی جدید قرار دارد یا خیر؛ در غیر این صورت شاید نیاز به ریدیزاین سایت حس شود.

 1. باز طراحی سایت به منظور هم خوانی بیشتر با نظر کاربران و خریداران

از انتقادها هراسی نداشته باشید! اکثراً افرادی که انتقاد می کنند خیرخواه شما هستند. خواندن نظرات کاربران می تواند به شما کمک کند که نقاط ضعف و بخش هایی از سایت که با مشکل مواجه هستند را بشناسید. بعد از شناخت آن ها بهتر است اقدام به باز طراحی سایت کنید.

 1. تغییر و به روزرسانی نام تجاری

این روزها توجه زیادی به برند سازی برای کسب وکارها می شود. همان طور که باید اهداف بازاریابی با سایت هم سو باشد، برند سازی نیز باید با وب سایت هم خوانی داشته باشد. درصورتی که قصد تغییر نام تجاری را دارید، ریدیزاین سایت را فراموش نکنید.

درصورتی که می خواهید سایت جدید را مطابق با نام جدید طراحی کنید به خاطر داشته باشید که تنها لوگو و نام را تغییر ندهید. اندکی خلاقیت داشته و محتواها را نیز مطابق با نیازتان تغییر دهید.

 1. افزودن پلاگین های جدید مطابق با آخرین به روزرسانی های طراحی سایت

قطعاً شما هم برای استفاده از برخی سایت ها با شگفتی مواجه شده اید. این شگفتی ناشی از ابزارهایی است که برای استفاده کاربران قرار داده و کار را بسیار راحت کرده اند. شما هم می توانید از این ابزارها برای ایجاد حس بهتر در مشتریانتان استفاده نمایید؛ برای این کار نیز می توانید به باز طراحی سایت فکر کنید.

 1. هدایت کردن ترافیک بیشتر به سایت
این مطلب رو حتما ببینید:
معرفی و بررسی بهترین ابزار سئو ۲۰۲۴! با این ابزار یک سئو کار حرفه ای هستید!!

سایت شما زمانی ارزشمند است که بتواند مخاطبان را به خود جذب کند. اگر سایت شما دیده نشود، پس طراحی آن، چه فایده ای دارد؟ یکی از بهترین روش هایی که می توانید کاربران و مشتریان بیشتری را با سایت خود هدایت کنید، این است که بهینه سازی سایت را برای جستجو انجام دهید.

برای این کار می توانید بخش وبلاگ را به سایت خود اضافه کنید و خود را جای مخاطب قرار دهید. تمامی سؤالاتی که ممکن است در مورد محصول یا خدمات شما در ذهن مخاطب به وجود آید، به عنوان مقاله در وبلاگ پاسخ دهید. با این کار ترافیک بیشتری با سایت هدایت کرده و شانس خرید را بالا برده اید.

نتیجه گیری و جمع بندی

با پیشرفت تکنولوژی، روش های قدیمی فروش کم کم جای خود را به سایت ها داده اند. روش های مختلفی می تواند سایت شما را از دید مشتریان به عنوان سایتی مفید معرفی کند. باگذشت مدت زمانی از طراحی سایت این فروشندگان مجازی ما نیاز به به روزرسانی دارند. باز طراحی سایت می تواند هم به عنوان عامل به روز رساننده و هم عامل اصلاح کننده، عمل کند. در مقاله بالا به دلایل مهم باز طراحی وب سایت اشاره کردیم؛ با خواندن این مقاله ایده های نوینی برای بهتر شدن رتبه سایت خود به دست خواهید آورد.

جالب است بدانید ریدیزاین کردن سایت به عقیده بسیاری از سئو کاران، روی بهبود سئو سایت نیز تاثیر مثبتی دارد. 

سؤالات متداول
 • هدف از باز طراحی سایت چیست؟

بسته به اهداف تجاری هر سایت می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که شامل افزایش ترافیک، تغییر نام تجاری و بهبود تجربه کاربری برای متقاضیان سایت و… است.

 • چرا باید سایت خود را باز طراحی کنیم؟

ازآنجایی که گوگل به صورت دوره و منظم الگوریتم های خود را به روز می کند، بهتر است برای اینکه سایت شما از دید گوگل کارایی خود را حفظ کند، به صورت دوره ای آن را باز طراحی کنید.

 • مزایای باز طراحی سایت چیست؟

باز طراحی سایت، به شما این قابلیت را می دهد تا با شناخت نیاز فعلی مخاطبانتان، عملکرد فعلی سایت را مورد ارزیابی قرار داده و با استفاده از تکنولوژی، تجربه استفاده از سایت را برای مخاطبان لذت بخش تر کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)


مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *