هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت حرفه ای در سال ۱۴۰۲

 • 8 تیر 1400
 • بروزرسانی: ۵ فروردین ۱۴۰۲
 • بدون نظر
 • 9 دقیقه
 • 2033 بازدید


هر کاری هزینه خاص خودش را دارد. طراحی سایت نیز از جمله حرفه هایی است که برای تعیین و برآورد آن نیاز به بررسی نکات مختلفی خواهیم داشت. به صورت کلی هزینه طراحی سایت به عوامل بسیار زیادی بستگی داشته و وجود همین عوامل خیلی زیاد باعث شده تا قیمت های متنوعی را نیز از سوی شرکت های مختلف فعالی در این زمینه شاهد باشیم. در این بین کاربرانی که تجربه کافی در زمینه طراحی سایت را نداشته و به خوبی با جزئیات آن آشنا نیستند نیز با دیدن این قیمت کمی گیج شده و بیشتر به دنبال استفاده از خدمات ارزان می روند. بهینه سازی قیمت طراحی سایت می تواند برای شروع کسب و کارهای اینترنتی ایده جالبی باشد، اما عدم دقت به نکات مهم، چیزی جز نابودی کسب و کارهای اینترنتی وابسته به سایت را در همان قدم اول به دنبال نخواهد داشت.

در این مقاله سعی داریم تا نکات مهمی را درباره برآورد طراحی سایت به شما ارائه نماییم. فارغ از اینکه با هر شرکت برای طراحی سایت کسب و کار خود مشغول به همکاری هستید، اطلاعات این مقاله می تواند شما را در داشتن یک کسب و کار قدرتمند یاری سازد. البته در نقطه عکس عدم اطلاع از این قواعد و شرایط و رعایت نکردن موارد مهمی که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم، می تواند موجبات شکست هر کسب و کاری را فراهم آورد.

نحوه برآورد هزینه طراحی سایت

برآورد طراحی سایت به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. احتمالاً شما هم با سایت هایی در فضای اینترنت روبرو شده اید که دارای طراحی های خاصی هستند. جدا از این طراحی های خاص حتما درباره عملکرد سایت ها نیز با طراحی های مختلف شنیده اید. کیفیت سایت می تواند تاثیر بسیار زیادی روی نحوه عملکرد آن داشته باشد. رقابت در رتبه های بالای گوگل شدن به نکات بسیار ریز و جزئیات دقیقی در سرعت و طراحی سایت دارد. رسیدن به همه این مزیت ها بدون در دست داشتن یک سایت خوب با طراحی بهینه امکان پذیر نیست. از این جهت طراحی سایت را می توان جزء مشاغلی دانست که طراح می تواند نقش بسزایی در نتیجه نهایی داشته باشد.

مهم ترین و اصلی ترین ابزار کسب و کارهای اینترنتی در دنیای امروز، سایت ها هستند. رقابت سایت ها در رتبه بندی گوگل است که تعیین کننده فروش بیشتر و کسب و کار پر رونق تر است. از همین رو لازم است تا کاربران قبل از هر چیزی یک سایت خوب و عالی در اختیار داشته و سپس از آن به بهترین نحو استفاده نمایند. مانند همه مواقع خوبی ها و بهترین ها با قیمت در تضاد با یکدیگر قرار گرفته و داشتن سایت های با کیفیت نیاز به هزینه طراحی سایت بالاتر نیز خواهد داشت. با این حساب بایستی به خاطر داشته باشید که در نحوه برآورد طراحی سایت این کیفیت است که نقش اساسی را به عهده دارد. البته معیارهای دیگری هم برای این مواقع دخیل هستند که در ادامه به بررسی آن ها نیز می پردازیم. ما در مقاله طراحی اپلیکیشن باربری به طور کامل درباره هزینه ی طراحی سایت و اپلیکیشن باربری صحبت کردیم که میتوانید برای فهم بهتر هزینه ها به مثال باربری مراجعه نمایید.

این مطلب رو حتما ببینید:
مشاوره طراحی سایت به صورت تخصصی با جدید ترین روش ها

هزینه طراحی سایت

عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری طراحی سایت

هر سایتی در اینترنت خصوصیات و مشخصات خاص خود را دارد. از این گذشته افزونه ها، کدنویسی ها، آیکون ها و بسیاری دیگر از موارد به کار گرفته شده در سایت های اینترنتی نیز با یکدیگر متفاوت بوده و از این نظر هزینه طراحی سایت نیز برای آن ها متفاوت است. به صورت کلی مهم ترین عوامل تاثیرگذار در نحوه قیمت گذاری طراحی سایت به شرح زیر هستند:

 1. تبحر طراح: از پزشک و مهندس گرفته تا طراح سایت هر کس که تجربه و تبحر بیشتری در کار خود داشته باشد،  دستمزد بیشتری را نیز دریافت می نماید. البته این دستمزد بالاتر یک دلیل بسیار مهم نیز دارد که آن هم کیفیت کار و نتیجه نهایی است. همانطور که شما نمی توانید از یک پزشک معمولی انتظار جراحی قلب داشته باشید،  از یک طراح سایت معمولی و تازه کار نیز نمی توانید کیفیت ایده آلی را برای خود در نظر بگیرید.
 2. نوع سایت: عامل دیگر موثر در برآورد هزینه طراحی سایت، نوع سایت است. سایت شخصی، فروشگاهی، آموزشی و انواع مختلف سایت های موجود در اینترنت هر کدام با ترفندها و شرایط مختلفی طراحی و ساخته می شوند. از این رو هزینه لازم برای آن ها نیز متفاوت است. در برآورد طراحی سایت های مختلف امکانات به کار گرفته شده برای آن ها است که نقش تعیین کننده خواهد داشت.
 3. پلتفرم اصلی سایت: سایت کد نویسی شده یا وردپرسی؟ احتمالا این چالشی است که بسیاری از کاربران برای شروع کسب و کار خود در اینترنت با آن روبرو هستند. هر کدام از این دو مزیت های خاص خود را داشته و برتری دادن آن ها نسبت به دیگری تنها برای یک پروژه خاص امکان پذیر است. اما هزینه طراحی سایت کد نویسی شده به مراتب می تواند از سایت های وردپرسی بیشتر باشد. البته در برخی مواقع شاهد هستیم که کاربران سایت های وردپرسی را نیز به صورت کد نویسی شده طراحی می نمایند که این موضوع نیز می تواند در قیمت طراحی سایت تاثیر مستقیم داشته باشد. CMS های مختلف هر کدام برای نوع خاصی از سایت مناسب بوده و لازم است تا قبل از اینکه در این باره تصمیم بگیرید،  با متخصص نیز مشورت کنید.در مورد طراحی سایت با وردپرس بیشتر در اکادمی چترنیلی میتوانید مطالعه نمایید.
 4. امکانات لازم: هر سایتی بنابه نوع کسب و کار و شرایط استفاده از آن ممکن است نیاز به امکانات مختلفی داشته باشد. تنوع این امکانات و نوع آن ها از نظر آماده بودن و یا نیاز به کد نویسی نیز از عوامل موثر در برآورد هزینه طراحی سایت هستند.
این مطلب رو حتما ببینید:
نکات مهم قبل از سفارش طراحی سایت ! چه موضوعاتی را حتما باید بدانیم؟!

دیگر عوامل موثر در هزینه طراحی سایت

مهم ترین عوامل موثر در برآورد و قیمت گذاری طراحی سایت را با هم مرور کردیم. مواردی دیگری به شرح زیر نیز می توانند در برآورد طراحی سایت تاثیر داشته باشند:

 • تعداد صفحات سایت
 • تولید محتوای اصلی سایت
 • سئو و بهینه سازی سایت
 • پشتیبانی و پاسخگویی
 • ریسپانسیو بودن سایت
 • طراحی قالب حرفه ای و یا استفاده از قالب های موجود
 • هزینه مربوط هاست و دامین
 • و…

مراحل طراحی سایت

برای اینکه درک درستی از نحوه برآورد هزینه طراحی سایت داشته باشید و در این باره بهتر تصمیم گیری کنید، بهتر است با مراحل طراحی سایت نیز آشنا شوید. هر چند نیازی به آشنایی تخصصی با این مراحل ندارید، اما همین آشنایی معمول نیز می تواند شرایط استفاده بهینه را برای شما فراهم آورد. کاربران باید بدانند که هزینه طراحی سایت برای چه منظوری از آن ها اخذ شده و چه مراحلی برای طراحی کامل یک سایت طی می شود.

هزینه طراحی سایت

نیازسنجی کسب و کار

در قدم اول نیاز است تا کسب و کار مورد نظر شما نیازسنجی شود. در این مرحله طراح سایت باید به اطلاعات کاملی درباره روند کسب و کار شما در اینترنت دست پیدا نماید. نتیجه حاصل از این مرحله این است که طراح می تواند درباره نوع سایت مورد نظر شما مشاوره بهتری ارائه داده و طرح کلی آن را در ذهن تداعی نماید. همچنین در پایان این مرحله شما به همراه طراح می توانید نمونه سایت های موجود مشابه را ببینید. سپس مراحل زیر برای این منظور به کار گرفته می شود:

 • آنالیز رقبا و سایت های رقیب
 • تحقیق کلمات و موضوعات کلیدی کسب و کار
 • تولید محتوا صفحات اصلی سایت
 • طراحی اولیه و بررسی
 • کد نویسی و طراحی کامل سایت
 • بررسی و اصطلاحات مورد نیاز
 • کد نویسی و اضافه کردن امکانات مورد نیاز
 • ورود اطلاعات اولیه و بالا آوردن سایت
 • بازنگری کامل سایت
 • آموزش کار با پنل سایت

مشاهده می کنید که یک طراحی اصولی که در نهایت منجر به موفقیت حداکثری سایت و کسب و کار شما گردد،  نیاز به رعایت مراحل مختلفی دارد. هزینه طراحی سایت نیز بر اساس همین مراحل متفاوت خواهد بود.

جمع بندی و نتیجه گیری

این مطلب رو حتما ببینید:
آموزش کامل و تصویری ثبت مکان در گوگل مپ برای هر کسب و کاری

برآورد طراحی سایت بسته به کیفیت این خدمات می‌تواند شرایط متفاوتی را برای هر کسب و کاری رقم بزند. برای اینکه درک درستی از نحوه قیمت گذاری طراحی سایت داشته باشید، نکات مهم مربوط به این موضوع را با هم بررسی کردیم. برای اینکه هزینه طراحی سایت تبدیل به یک سرمایه گذاری مطمئن برای شما باشد، بهتر است دنبال خدمات درجه یک و با کیفیت در این باره باشید. اگر به دنبال طراحی سایت حرفه ای هستید میتوانید با مراجعه به بخش خدمات و انتخاب بخش طراحی سایت بیشتر در این باره مطالعه فرمایید.

سوالات متداول

 1. آیا طراحی سایت ارزان برای کسب و کار شما مناسب است؟

طراحی سایت ارزان و یا استفاده از خدمات بی کیفیت برای طراحی سایت یکی از راه های بهینه سازی قیمت طراحی سایت است. اما اگر شما یک نفر را در کسب و کارهای اینترنتی پیدا کردید که با سایت بی کیفیت و نامناسب به جایی رسیده و موفق شده است، می توانید از این خدمات استفاده کنید. راحت تر بگوییم عدم ورود به دنیای اینترنت و عدم استفاده از این فضا برای کسب درآمد، بسیار بهتر از داشتن یک سایت بی کیفیت است. از این رو بهتر است به دنبال بهینه سازی هزینه طراحی سایت باشید نه اینکه از خدمات بی کیفیت در این باره استفاده کنید.

 1. انواع هزینه طراحی سایت بر اساس نوع آن کدام ها هستند؟
 1. آیا هزینه طراحی سایت یک سرمایه گذاری است؟

کسب و کارهای اینترنتی از پردرآمدترین کسب و کارهای امروز هستند. اگر پلتفرم مناسبی برای این منظور طراحی کرده باشید، می توانید در مدت کوتاهی به درآمدهای عالی رسیده و به نوعی قیمت طراحی سایت را تبدیل به یک سرمایه گذاری کنید.

 

۵/۵ - (۶ امتیاز)


برچسب ها: دانستنی های وب

مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *