طراحی اپلیکیشن فوتونیک – نرم افزار تشخیص هوشمند قرنیه و چشم (کانادا)

به سفارش به سفارش فوتونیک سیگنیچر
طراحی نرم افزار تحت وب
 • دسکتاپ
نرم افزار تشخیص هوشمند نگاه پلتفرم تشخیص مرکز چشم تحت سروری است که با بهره‌گیری از زبان‌های برنامه C و Python در قالب Dockerize توسعه یافته و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های وابسته مانند Celery و Reddis به عنوان یک دیتابیس میانی برای پردازش‌های سنگین‌تر و موازی پیاده سازی شده است. این پلتفرم از دیتا ست‌های Machine Learning و Train کرده و به پنل تحت وب مدیریت نیز مجهز است. همچنین در این پلتفرم امکان دریافت ویدئو دارد و Head Pose Detection و Pupil Detection را با بهره‌گیری و بهینه‌سازی کتابخانه قدرتمند OpenCV انجام می‌دهد. شرح نیاز
 • شرح نیاز پروژه

  از نیازهای پروژه هوشمند نگاه شامل تحلیل ارتباطات عامل‌های موجود در تصاویر/ ویدئو، امکان استفاده از دوربین‌های معمول (مانند دوربین جلوی موبایل) به جای دوربین‌های با کیفیت بالا یا مخصوص تشخیص مرکز چشم، ایجاد زیر ساخت نرم افزارهای آنالیز ویدئو (غیر زنده) و همچنین به کارگیری و بهینه سازی اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی بود.

 • تکنولوژی های به کار رفته در این پروژه
  • Docker
  • Python
 • چالش های پروژه

  پروژه نرم افزار تشخیص هوشمند نگاه با چالش‌های مختلفی مانند تحلیل ارتباطات عامل‌های موجود در تصاویر/ ویدیو، تگ گذاری فیلم، تشخیص الگو، شی، رنگ و دیگر ویژگی‌های افراد مختلف (با عینک، بدون عینک، در شرایط نوری مختلف)، پیاده سازی الگوریتم های با پردازش بالا تحت سیستم عامل لینوکس و تحت شبکه و … بود.

نرم افزار تشخیص هوشمند نگاه با استفاده از زبان برنامه نویسی C و Python توسط تیم نرم افزاری چتر نیلی توسعه یافته و از کاربردهای آن می‌توان به تشخیص سلامت چشم از طریق تست‌های ردیابی قرنیه، تشخیص سلامت روان یا حالت روان (اتیسم، خواب آلودگی، تست تشخیص دروغ و …) از طریق ردیابی قرنیه، قابلیت استفاده به عنوان نشانگر یا موس برای افراد معلول و … اشاره کرد.

پروژه ای در ذهن خود دارید؟ از ما پیشنهاد بگیرید سفارش خدمت