اگر در حوزه تولید و ارائه تجهیزات پزشکی فعالیت دارید، طراحی سایت لوازم پزشکی و راه‌اندازی آن به شما این امکان را خواهد داد که با برندسازی و فعالیت در سایت به افزایش مشتریان خود کمک کنید. همچنین با طراحی اصولی سایت و راه‌اندازی آن به‌مراتب می‌توانید برند خود به سراسر کشور یا حتی سایر کشورهای دیگر معرفی کنید.

اگر تولیدکننده تجهیزات پزشکی هستید، با مطالعه این نوشته اطلاعات موردنیاز را برای طراحی سایت لوازم و تجهیزات پزشکی تولیدی خود کسب خواهید کرد. بهتر است بدانید که تهیه یک کاتالوگ که معرف محصولات سایت است، از الزامات راه‌اندازی سایت تجهیزات پزشکی به شمار می‌رود. فراموش نکنید که اگر میخواهید به سود کلان برسید، باید با هوش مالی آشنا باشید.

قراردادن یک کاتالوگ آنلاین و به‌روز روی سایت، بدون شک باعث افزایش اعتبار و فروش محصولات ارائه شده توسط سایت به شمار خواهد رفت.

طراحی سایت لوازم پزشکی

اهمیت طراحی سایت لوازم پزشکی

اگر فعالیت شرکتتان در حوزه تولید و ارائه تجهیزات پزشکی است، طراحی یک سایت تجهیزات پزشکی یک امر ضروری برای ادامه فعالیت در این عرصه شغلی است. طراحی و راه‌اندازی یک سایت تجهیزات پزشکی این امکان را به شما خواهد داد که در محدوده وسیع‌تری از بازارهای تولید و ارائه لوازم پزشکی به فعالیت بپردازید.

استفاده از سایت به دیده‌شدن و معرفی محصولات و برند شما در کشورهای همسایه تأثیر به‌سزایی خواهد داشت. لازم به ذکر است برای برقراری ارتباط با سایر کشورها تنها کافی است تا سایت خود را به زبان‌های دیگر ترجمه کنید.

البته که در نهایت نیاز به دریافت مجوزهای فروشگاه اینترنتی خود دارید.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتر و جامعی را در این حوزه فعالیتی کسب کنید، به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید.

طراحی سایت لوازم پزشکی چه مزیت‌هایی به دنبال دارد؟

طراحی و راه‌اندازی سایت تجهیزات پزشکی بدون شک مزیت‌هایی برای تولیدکننده و فروشنده این لوازم دارد که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته‌اند. هرکدام از این مزیت‌ها جایگاهی مختص به خود را دارند که پس از گذشت مدتی از فعالیت سایت نتایج آن را مشاهده کرده و شگفت‌زده خواهید شد.

 • طراحی سایت لوازم و تجهیزات پزشکی شرایط پشتیبانی از محصولات ساخته شده یا به فروش رسیده را به شما خواهد داد. با وجود پشتیبانی آنلاین مخاطبان می‌توانند به‌راحتی با شما ارتباط برقرار کرده و با کسب اطلاعات موردنیاز نسبت به خرید اقدام کنند.
 • با تهیه کاتالوگ آنلاین و قراردادن آن در سایت شرکت خود، دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های بالا به‌منظور تهیه کاتالوگ چاپی نخواهید داشت. همچنین با این کار این امکان را برای کاربران خود مهیا خواهید کرد که با بررسی و مشاهده تمامی محصولات آماده فروش، محصول موردنظر و موردنیاز خود را انتخاب کنند.
 • اصلی‌ترین مزیت طراحی و راه‌اندازی سایت لوازم پزشکی، فروش بدون محدودیت است. یعنی شما می‌توانید در هر زمان و مکان محصولات خود را به فروش برسانید. حتی می‌توانید هنگام سفر و اقامت در کشوری دیگر نسبت به فروش لوازم پزشکی موجود در سایت خود اقدام کنید.
 • طراحی سایت تجهیزات پزشکی این امکان را به شما می‌دهد که با حداقل‌ترین هزینه‌های ممکن شرکت و برند خود را تبلیغ کرده و به کاربران زیادی نشان دهید. همچنین تبلیغات گسترده در این بستر افزایش فروش را به دنبال خواهد داشت.
 • راه‌اندازی سایت تجهیزات پزشکی و فروش محصولات در آن بستر شما را از پرداخت لحظه‌ای برخوردار خواهد کرد. یعنی هرگاه کاربری بخواهد محصولی را از سایتتان خریداری کند، موظف به پرداخت هزینه محصول انتخابی خود در آن لحظه خواهد بود.
 • استفاده از سایت لوازم پزشکی این شرایط را برای شما فراهم خواهد کرد که با بهره‌گیری از نظرات و ایده‌های کاربران خود به ارتقا سطح کیفیت محصولات و سایت خود بپردازید.
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت آموزشی! چه نکاتی مهم است و از کجا باید شروع کنیم؟

سایت  لوازم پزشکی باید از چه امکاناتی برخوردار باشد؟

اگر به دنبال طراحی سایت لوازم پزشکی هستید، مطالعه این بخش از این مطلب را از دست ندهید. چرا که در ادامه این بخش به معرفی امکاناتی پرداخته خواهد شد که اعمال آنها در سایت خود به‌مراتب کیفیت و بازدهی سایت را افزایش خواهد داد.

اعمال بخش درباره ما

در این بخش بهتر است درمورد شرکت، نوع فعالیت، تاریخچه، استراتژی‌ها و اهداف شرکت خود توضیح دهید. در این بخش از سایت باید به‌گونه‌ای خود را معرفی کنید که متناسب با حیطه فعالیت شما باشد. در نظر داشته باشید که کاربران همیشه علاقه زیادی به مطالعه این بخش دارند.

اعمال بخش معرفی محصولات

در این بخش موظف به معرفی محصولات خود متناسب با حیطه فعالیتی سایت لوازم پزشکی هستید. مانند طراحی سایت ورزشی شما نیاز دارید تا خدمات خود و محصولاتتان را ارائه دهید.

اعمال فرم برای اخذ نمایندگی شرکت

اگر برند یا شرکت تولید و پخش لوازم پزشکی شما تازه‌تأسیس است، می‌توانید فرم اخذ نمایندگی را در سایت خود درج کنید. با وجود این فرم در سایت شرایطی را مهیا کنید که افراد واجد شرایط در صورت داشتن آمادگی کامل با پرکردن آن فرم به معرفی برند شما در سایر شهرها بپردازند.

اعمال بخش معرفی نمایندگان فروش

با درج این بخش در سایت، باید به معرفی آن دسته از فروشگاه یا سایت‌هایی بپردازید که در حال فروش و ارائه خدمات محصولات برند یا شرکت شما هستند.

راه‌اندازی وبلاگ

اعمال وبلاگ برای سایت لوازم پزشکی این امکان را به شما خواهد داد که در موتورهای جستجوگر گوگل بیشتر دیده شده و اطلاعات مفیدتری را در اختیار کاربران و مخاطبان خود قرار دهید. این بخش در همه وب سایت ها الزامیست! حتی در طراحی سایت رستوران هم باید بلاگ را داشته باشید!

این مطلب رو حتما ببینید:
فرق اپلیکیشن موبایل با PWA

اعمال قابلیت چندزبانه بودن

اگر قصد دارید در حوزه واردات و صادرات محصولات خود فعالیت کنید یا با سایر کشورهای جهان به تجارت بپردازید، باید قابلیت چندزبانه بودن را در سایت خود اعمال کنید.

بخش تماس با ما

تماس با ما یکی از ضروری‌ترین بخش‌هایی است که باید هنگام طراحی سایت به آن توجه داشت. دقت و بهره‌گیری از ایده‌های جدید در این بخش، به‌مراتب اعتماد کاربران جلب کرده و آنها را نسبت به خرید ترغیب خواهد کرد.

اعمال بخش فروشگاه آنلاین

با طراحی بخشی به‌عنوان فروشگاه آنلاین در سایت خود، این امکان را به مخاطبان و کاربران می‌دهید که بدون اعمال محدودیت زمانی و مکانی نسبت به خرید اقدام کنند.

اعمال بخش کاتالوگ

یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها در طراحی سایت تجهیزات پزشکی، طراحی کاتالوگ آنلاین است. کاتالوگ‌های آنلاین باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که با فضا و موضوع سایت و محصولات همخوانی داشته باشد.

بخش اخبار سایت

در این بخش با قراردادن اخبار نمایشگاه‌ها و گزارشاتی دررابطه‌با حوزه فعالیتی خود، می‌توانید مخاطبان بیشتری جذب کنید.

اعمال بخش گالری تصاویر

در بخش گالری سایت می‌توانید تصاویری مرتبط با فعالیت خود مانند گواهینامه، تصاویر نمایشگاه و محصولات جدید و سایر موارد مشابه را قرار دهید.

طراحی سایت لوازم پزشکی

فروشگاه آنلاین در طراحی سایت لوازم پزشکی

همان‌طور که گفته شد راه‌اندازی سایت تجهیزات پزشکی یکی از مهم‌ترین عوامل در رشد کسب‌وکار و شناسایی برند است. برای راه‌اندازی سایت و فروشگاه الزاما نباید فروشنده بود، تولیدکنندگان نیز می‌توانند با راه‌اندازی فروشگاه آنلاین در سایت خود محصولت تولیدی خود را به‌صورت مستقیم به فروش رسانده و در اختیار مشتریان قرار دهد.

در فروشگاه آنلاین دیگر نیازی به معرفی برند خود به روش چاپی نخواهید داشت و همین باعث می‌شود تا بدون صرف هزینه‌های هنگفت تبلیغاتی در کمترین زمان بیشترین مخاطب را جذب کنید.

از مهم‌ترین مزایایی که فروشگاه آنلاین دارد می‌توان به فروش محصولات بیشتر بدون محدودیت زمانی اشاره کرد. در این روش از فروش این امکان را خواهید داشت که هنگام فروش محصول هزینه آن را به‌طور کامل و به‌صورت مستقیم دریافت کنید.

هنگام طراحی سایت لوازم پزشکی چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد؟

موارد ذکر شده در زیر هنگام طراحی سایت تجهیزات پزشکی حائز اهمیت است. با مطالعه آنها می‌توانید سایتی با بالاترین بازدهی را طراحی و راه‌اندازی کنید. رعایت نکردن اصول ذکر شده در این بخش ممکن است که به کسب‌وکار شما در حوزه وب آسیب برساند.

این مطلب رو حتما ببینید:
مزایا و معایب پایتون بهمراه بررسی موشکافانه!

جلب اعتماد با ظاهر سایت

باید ظاهر سایت خود به‌گونه‌ای طراحی کنید که مخاطب در بدو ورود به سایت به مطالعه مطالب درج شده در آن بپردازد و پس از مطالعه اعتماد او نسبت به کسب‌وکارتان جلب شود.

طراحی سایت براساس شخصیت مخاطبان

باید سایت خود را متناسب با شخصیت مخاطبان خود طراحی کنید. یعنی باید درنظر داشته باشید که مخاطبان سایت شما پزشکان هستند یا مردم عام. ازاین‌رو باید سبک‌های خاص و متناسب با مخاطبان خود را در طراحی سایت به‌کار ببرید.

توجه به جنبه فعالیتی سایت

نحوه فعالیت خود را در سایت و محتوای آن باید به‌گونه‌ای باشد که تمامی مخاطبان بتوانند با سایت شما ارتباط برقرار کرده و هدف شما را درک کنند.

رعایت اصول سئو سایت

اگر می‌خواهید سایتتان پیشرفت چشمگیری داشته باشد و در نتایج رتبه‌های برتر و صفحات اولیه گوگل نمایش داده شود، باید اصول سئو را هنگام راه‌اندازی سایت خود رعایت کنید.

به‌کارگیری اصول جنبه‌های بصری

در طراحی سایت تجهیزات پزشکی استفاده از جلوه‌های بصری از الزامات است، اما باید توجه داشت به‌کارگیری جنبه‌های بصری بیش از حد می‌توان کیفیت سایت را به شدت پایین آورد.

اطلاعات کلیدی

هنگام درج محتوای متنی در سایت باید اطلاعات و عبارات کلیدی را به‌گونه‌ای بنویسید که کاربران توانایی تشخیص و پیداکردن آن را در ساده‌ترین حالت داشته باشند.

بکارگیری رنگ‌های مناسب

باید هنگام طراحی سایت از رنگ‌هایی استفاده کنید که با یکدیگر هارمونی داشته باشند. برای طراحی سایت تجهیزات پزشکی پیشنهاد می‌شود از رنگ‌هایی مانند خاکستری، آبی، سبز و سفید استفاده کنید.

هارمونی رنگ را در طراحی سایت خود رعایت کنید

کلام آخر

طراحی سایت لوازم پزشکی و راه‌اندازی آن می‌تواند عاملی برای رشد کسب‌وکار، شناسایی برند و افرایش فروش محصولاتتان به شمار رود. ازاین‌رو با مطالعه و به‌کارگیری اطلاعات ذکر شده در این نوشته توانایی راه‌اندازی سایت و فروش محصولات خود را به‌صورت آنلاین خواهید داشت.

سوالات متداول
 • طراحی سایت لوازم پزشکی چه مدت می‌کشد؟

طراحی این نوع سایت وابسته نیازهای صاحب سایت است، اما در حالت کلی طراحی سایت تجهیزات پزشکی عموما یک تا دو ماه زمان می‌برد.

 • چه کسانی می‌توانند به طراحی سایت لوازم پزشکی بپردازند؟

برای راه‌اندازی سایت لوازم پزشکی باید به متخصیص حوزه وب مراجعه کنید.

 • طراحی سایت لوازم پزشکی مستلزم به رعایت چه اصولی است؟

برای طراحی سایت تجهیزات پزشکی پارامتر‌های زیادی از جمله اصول سئو- هارمونی رنگ- افرونه‌های مختلف سایت … باید مورد توجه قرار گیرند.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)


برچسب ها: دانستنی های وب

مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

 1. محسن گفت:

  من پزشکم و مطلب کاملتر از این پیدا نکردم در این حوزه! ممنونم