طراحی سایت دندانپزشکی

طراحی سایت دندانپزشکی به چه امکانات و اصولی نیاز دارد؟!

 • 25 دی 1400
 • بروزرسانی:
 • بدون نظر
 • 9 دقیقه
 • 1526 بازدید


در عصری که در آن به سر می بریم، نیاز به فضای مجازی بیش از همیشه احساس می شود. در حقیقت ما به این فضا نیاز داریم تا با دیگران معاشرت نماییم، خرید کنیم، محصولاتمان را در معرض فروش بگذاریم، خدمات مان را به دیگران عرضه کرده و در نهایت از دیگران، نقدهای سازنده دریافت کنیم. از این رو چون فضای مجازی پلتفرم مخصوص به خودش را می طلبد، سایت ها بهترین فضایی هستند که می شود چنین تعاملی را در آن به وجود آورد. به همین مناسبت در این مقاله از سایت و طراحی سایت بیشتر خواهیم گفت. لازم به ذکر است که طراحی سایت دندانپزشکی رویکرد این مقاله خواهد بود و ما در نهایت خواهیم گفت که چرا و به چه علت، نیاز به طراحی سایت دندانپزشکی، یک نیاز مبرم است. همچنین از خدمات این سایت ها، بیشتر خواهیم گفت.

طراحی سایت دندانپزشکی

کلینیک های دندانپزشکی بی نیاز از طراحی سایت نیستند. اما چرا؟

 • ارائه بهتر خدمات

دندانپزشکی مانند هر شغل دیگری، به افراد جامعه خدماتی را ارائه می دهد. پرکردن دندان، عصب کشی، ساخت پروتز های دندانی، ایمپلنت، خدمات ارتودنسی و… همگی جزو خدماتی هستند که در مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی ارائه می شوند. اما مردم از چه طریقی باید با این خدمات آشنا شوند؟ چگونه باید بدانند که در کجا و توسط چه کسی می توانند این خدمات را دریافت کنند؟ در همین جا طراحی سایت دندانپزشکی اهمیت خودش را نشان می دهد. طراحان سایت در هنگام ساخت آن، این مسائل را در نظر گرفته و به توضیح موارد مرتبط با آن می پردازند.

 • تبلیغات

در گذشته تبلیغات شکل دیگری داشت. به طور کلی می شود گفت که در هر دوره ای تبلیغات، شیوه خاصی را داشته که از امکانات همان دوره الهام می گرفته است. مثلا در یک دهه گذشته، تراکت ها و کارت های ویزیت، عمده وظیفه تبلیغات را بر عهده داشتند. در روزگار حاضر به دلیل نقش وسیع فضای مجازی بر زندگی، بخش بزرگی از تبلیغات از همین طریق به انجام می رسد. لذا یکی از فواید طراحی سایت دندانپزشکی، انجام تبلیغات به شیوه گسترده است.

البته مانند طراحی سایت نمایشگاهی ، هدف تبلیعات کوتاه مدت نیست! و این امر باید به صورت برنامه ریزی شده و مداوم صورت پذیرد.

بماند که در حال حاضر گوگل، اولین منبع برای با خبر شدن از صحت و سقم هر خبری است. مردم برای خرید هر چیز و یا استفاده از هرگونه امکاناتی، به گوگل مراجعه می کنند. و این موضوع اصلا به سطح سواد، ارتباطی ندارد. چرا که اکثر مردم تلفن همراه هوشمند دارند و به کمک آن کارهای روزانه شان را به انجام می رسانند. دندانپزشکان می توانند از این طریق خدمات و محصولات خودشان را با مردم به اشتراک بگذارند. این شیوه تبلیغات در حال حاضر یک شیوه گسترده و بسیار پر سود محسوب می‌شود.

 • به روز رسانی سریع
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت ورزشی باید چگونه باشد؟ چه نیازها و اصولی دارد؟

در گذشته که عمده تبلیغات از شیوه چاپ تراکت، کارت ویزیت، بنر و… سود می برد، به روز رسانی هم هزینه داشت و هم زمان عمده ای را به خودش اختصاص می داد. به عنوان مثال با تغییر آدرس یا تغییر تعرفه و… باید آیتم های سابق تبلیغ فیزیکی جمع آوری شده و برای طراحی و ساخت آیتم جدید، هزینه پرداخت می شد.

در حالی که در روزگار حاضر سایت ها از قابلیت edit و update برخوردار هستند. کافی است این قابلیت ها را فعال کرده و بدون نیاز به پرداخت هزینه های چشمگیر تغییرات مربوطه را در کوتاه ترین زمان ممکن اعمال نمایید. لذا طراحی سایت دندانپزشکی تا به امروز یک روش خوب و مطمئن است که هزینه های جانبی را تا حد زیادی تقلیل داده و سرعت عمل را تا حد زیادی بالا می برد.

 • تعامل بیشتر با مشتریان

سایت ها از بخش های متعددی برخوردارند و هر بخش کارایی مخصوص به خودش را دارد. یکی از این بخش ها، بخش بحث و گفتگو است. افراد می توانند در این بخش ها وارد شده و با اپراتور درباره مسائل احتمالی گفتگو کنند. این هم کار کاربران را ساده کرده و هم فشار کار افرادی که وظیفه پاسخگویی دارند را تا حد زیادی کم کرده است.

با طراحی سایت دندانپزشکی، دیگر نیاز نیست تا کاربران برای پرسش و پاسخ، به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کنند و یا ساعت های متمادی پشت خط های تلفن باقی بمانند. اصلا ممکن است پاسخ مربوطه در سایت موجود باشد و دیگر نیازی به پرسیدن مجدد نباشد. از طرف دیگر اپراتور (که می تواند پزشک و یا حتی دستیار او باشد) ، با وجود چنین قابلیتی، فشاری از بابت پاسخگویی فیزیکی یا پاسخگویی تلفنی نخواهد داشت. طراحان می توانند سایت را به گونه‌ای طراحی کنند تا پرسش و پاسخ همه کاربران در معرض دید بوده و افراد زیادی بتوانند با سر زدن به این بخش، از نکات مفید آن بهره مند شوند.

 • جلب اعتماد مشتری

دندانپزشکان می توانند با طراحی سایت دندانپزشکی، معرفی کاملی از خود داشته باشند و این قابلیتی است که با رشد و توسعه فضای مجازی امکان پذیر شده است. دندانپزشکان می توانند رزومه کاری، مدارک تحصیلی، نمونه کارها و… را در این سایت بارگذاری کرده و شرایط را برای جلب اعتماد مشتری تسهیل نمایند.

یادمان باشد که در روزگار حاضر المان های بصری، جزو آیتم هایی هستند که اعتماد افراد را بیشتر جلب می کنند. از این رو افراد باید ببینند تا باور کنند! طراحی سایت دندانپزشکی، این قابلیت را برای آن ها فراهم می آورد. البته گفتنی است که جلب اعتماد چیزی نیست که طی یک شب به وجود آید؛ لذا بعد از طراحی کردن سایت لازم است تا محتوای مفید تولید کرده و با رعایت اصول سئو، شرایط را برای بهبود رتبه سایت در گوگل فراهم آورید. همچنین لازم است تا به قدر کافی صبور باشید!

این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت با وردپرس با بالاترین کیفیت و کاملا اختصاصی در چتر نیلی

طراحی سایت دندانپزشکی

ویژگی های یک سایت خوب را بشناسید!

 • توجه به المان های بصری

زمانی که کاربران به سایت شما وارد می شوند، بایستی بتوانند با آن ارتباط برقرار کرده و از المان های بصری موجود در آن لذت ببرند. در غیر این صورت ممکن است با یک کلیک، از سایتی که شما برایشان طراحی کرده اید خارج شوند. از این رو در هنگام طراحی سایت دندانپزشکی حتما آیتم های جذابی را طراحی کرده و نظر مثبت مخاطب را جلب نمایید. یادتان باشد اول چشم ها می بینند و بعد ذهن دستور می دهد.

 • سایت را کاربردی طراحی کنید

منظور از کاربردی بودن در اینجا، سهولت در استفاده است. شما بایستی در زمان طراحی سایت دندانپزشکی، حواستان باشد که کاربران ممکن است متعلق به هر طبقه اجتماعی بوده و از میزان تحصیلات متفاوتی برخوردار باشند. لذا سایت باید به گونه ای طراحی شود که همه بتوانند از آن استفاده کرده و بهره لازم را از آن ببرند. چرا که فاصله بین ماندن در سایت و خارج شدن از آن، تنها یک کلیک ساده است! پس توجه ویژه ای به طراحی لندینگ پیج ها داشته باشید.

 • اطلاعات صحیح و کاربردی را انتشار دهید

اگر کسی به سایت پزشکی مراجعه می کند، قطعا هدف او کسب اطلاعات پزشکی است و نه چیز دیگر. لذا در هنگام طراحی سایت دندانپزشکی، تنها اطلاعاتی را در اختیار بگذارید که مورد نیاز کاربر بوده و حتما از حواشی و یا موارد اضافه به دور باشید. هر چه سایت شما مفیدتر باشد، قطعا مخاطبان بیشتری خواهد داشت و تنها در همین صورت، می تواند رتبه های بالاتر در گوگل را به خودش اختصاص دهد.

لازم به ذکر است که در همین زمینه، طراح سایت آمریکایی «جاش فرانکل»، معتقد است: «شکست زمانی اتفاق می اُفتد که افراد سعی کنند وبسایتی که دوست دارند را بسازند و نه وبسایتی که مورد نیازشان است.»

گفتنی است که برای موفقیت در این زمینه بهتر است در هنگام طراحی سایت دندانپزشکی، نظرات مشتریان و یا پرسش و پاسخ آن ها را در معرض دید قرار دهید. در این صورت کاربران در حین مراجعه به سایت می توانند پاسخ سوالات خود را زودتر و به شیوه بهتری پیدا کرده و مدت طولانی تری در سایت باقی بمانند؛ البته این کار باعث می شود تا نظر مثبت کاربران جلب شده و آن ها سایت شما را سایت مفیدی ارزیابی کنند.

این مطلب رو حتما ببینید:
مشاوره طراحی سایت به صورت تخصصی با جدید ترین روش ها

شما همچنین می توانید قبل از طراحی سایت، سایت رقبا را بررسی کرده و از آن ها الهام بگیرید و یا نکات منفی سایت آن ها را ببینید و از تکرار اشتباه پرهیز کنید.

شاید برای شما جالب باشد بدانید برخی از سایت ها مانند سایت وکالت ، بیشترین بازدهی را از همین نظرات مشتریان خود کسب می کنند!

 • لینک شبکه های اجتماعی مرتبط را در سایت تان قرار دهید

این روزها تقریبا همه عضو پلتفرم های مختلفی در فضای مجازی هستند؛ فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و… اگر شما هم پیجی در این پلتفرم ها دارید، بهتر است تا آن را در سایت خود لینک گذاری کرده و دسترسی مخاطبان به سایر پلتفرم ها را آسان کنید. این کار هم به تبلیغات بیشتر و دیده شدن بهتر کمک می کند و هم می تواند رتبه شما را در گوگل بالا ببرد.

جمع بندی و نتیجه گیری

طراحی سایت برای هر کسب و کاری، لازم و ضروری است. اما مهم تر از آن، نکاتی است که در هنگام طراحی سایت باید به آن توجه ویژه داشت. در این مقاله از طراحی سایت دندانپزشکی گفتیم و سعی کردیم نکات مفیدی را برای شما بازگو کنیم. امید است این مقاله برایتان جذاب و کاربردی بوده باشد.

سوالات متداول
 • طراحی سایت دندانپزشکی چه مزیت هایی دارد؟

ارائه بهتر خدمات، تبلیغات، به روز رسانی سریع، جلب اعتماد مشتریان و… از جمله مزیت های طراحی سایت دندانپزشکی محسوب می شوند.

 • چگونه می شود از طریق سایت، تعامل بیشتری را با مخاطبان برقرار کرد؟

سایت ها از بخش های متعددی برخوردارند و هر بخش کارایی مخصوص به خود را دارد. یکی از این بخش ها، بخش بحث و گفتگو است. افراد می توانند در این بخش ها وارد شده و با اپراتور درباره مسائل احتمالی گفتگو کنند.

 • چرا باید لینک شبکه های اجتماعی را در سایت قرار داد؟

این روزها همه عضو پلتفرم های مختلفی در فضای مجازی هستند. فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و… اگر شما هم پیجی در این پلتفرم ها دارید، بهتر است تا آن را در سایت خود لینک گذاری کرده و دسترسی مخاطبان به سایر پلتفرم ها را آسان کنید. این کار هم به تبلیغات بیشتر و دیده شدن بهتر کمک می کند و هم می تواند رتبه شما را در گوگل بالا ببرد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)


برچسب ها: دانستنی های وب

مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *