به تازگی طراحی اپلیکیشن باربری برای شرکت های حمل و نقل شامل جمع آوری داده های ترافیک، اطلاعات سفر، برنامه ریزی مسیر، اشتراک گذاری مسیر و … نیز طراحی شده است. صنعت ترابری همیشه در حال حرکت است. در مناطق جغرافیایی گسترده حرکت می کند و معمولاً در سراسر جهان پراکنده است. در سال های نخستین، صنعت ترابری عمدتا از خدمات ناوبری و مبتنی بر مکانیابی با اپلیکیشن باربری بهره می برد.

تلفن های هوشمند دارای چندین فناوری داخلی (دوربین با وضوح بالا، اسکنر، قابلیت های GPS، قدرت حافظه، RFID ، وای فای، بلوتوث و موارد دیگر) هستند که می توانند با دیگر فناوری ها ادغام شوند. بنابراین امروزه موبایل ها می توانند به طور کامل از اپلیکیشن های ترابری مدرن در صنعت حمل و نقل پشتیبانی کنند.

اکثر بخش های صنعتی و تجاری از برنامه های تلفن همراه در کسب و کار خود استفاده کرده اند و بخش باربری نیز از این فناوری عقب نمانده است. امروزه شرکت های حمل و نقل می توانند با ساخت اپلیکیشن باربری، سازمانی موفق و کارآمد را اداره کنند.

چگونگی طراحی اپلیکیشن باربری و ویژگی‌های آن

پشتیبانی آفلاین

این جهان تبدیل به دنیای اینترنت شده است و نداشتن اینترنت امروزه تقریباً غیرممکن به نظر می رسد. با این حال، شرکت شما باید آمادگی لازم برای عدم وجود اتصال به اینترنت را داشته باشد. به خصوص اینکه بسیاری از ترابری ها در جاده ها انجام می شود.

در عین حال، اگر پشتیبانی آفلاین را در طراحی اپلیکیشن باربری خود بگنجانید می تواند به کارمندان کمک کند تا حتی در صورت آفلاین بودن توانایی وارد کردن داده ها با اپلیکیشن را داشته باشند.

پشتیبانی آفلاین امکان بارگذاری اطلاعات را به صورت خودکار فراهم می کند و به شما این اطمینان را می دهد که کارکنان شما در بازه زمانی مورد نیاز وظایفی را که به آن ها محول شده است انجام می دهند.

طراحی اپلیکیشن باربری

ردیابی راننده و وسیله نقلیه

مهمترین نکته در صنعت حمل و نقل یا باربری، مکان یابی وسایل نقلیه، رانندگان و بار است. گوشی های هوشمند امروزی می توانند با استفاده از فناوری هایی مانند GPS، خدمات مبتنی بر مکان (LBS) و تله ماتیک ها قادر به ردیابی وسایل نقلیه در حال حرکت در سطح جهانی با داده ها، تاریخچه و ارتباطات به روز شده باشند.

این مطلب رو حتما ببینید:
انتشار اپلیکیشن در کافه بازار به صورت گام به گام و آموزش تصویری

به این ترتیب، دفتر مرکزی یا سرپرست شما می تواند فعالیت های وسایل نقلیه شما را در نقشه گوگل (Google Maps) یا سایر سرویس های نقشه کنترل کند تا مسیر را ردیابی کرده و با سیستم اصلی شما همگام سازی نماید.

ردیابی حمل و نقل

ویژگی ردیابی حمل و نقل به شما امکان می دهد اطلاعات حامل و تحویل را وارد کنید و به طور کلی به ردیابی محموله کمک می کند. این عمل به صورت دستی انجام می شود و یا می توانید گزینه آپلود خودکار را در صورت نیاز فعال کنید.

شرکت ها به طراحی اپلیکیشن باربری لجستیک احتیاج دارند که بتواند به کاربران این قابلیت را بدهد که عکس ها، مدارک و حتی بارکدها را الصاق و ارسال کنند و به این نحو فرآیند جمع آوری داده ها آسان تر گردد.

ورود به سیستم راننده یا شغل

این ویژگی به رانندگان یا کارمندان کمک می کند تا ثبت فعالیت روزانه مانند ثبت مسافت پیموده شده، تعداد بارگیری و تحویل کالا و جزئیات مربوط به آن ها، میزان کل ساعت های کاری، سلامت خودرو و … را ذخیره کنند.

 

طراحی اپلیکیشن باربری

برنامه ریزی مسیر

در گذشته مدیران ناوگان ناگزیر بودند که وظایف را به رانندگان و سایر پرسنل با تماس مداوم با آن ها از طریق تلفن یا پیام در وب (در صورت فعال بودن)  اطلاع دهند. همه این کارها امروزه پیچیده به نظر می رسند.

اکنون با استفاده از برنامه های  GPS تلفن همراه، کل فرآیند توسط یک رابط با قابلیت نمایش نقشه به روز می شود و این یکی از ویژگی های ساخت اپلیکیشن باربری است.

این مطلب رو حتما ببینید:
نکات طراحی اپلیکیشن و اصلی ترین نکات برای یک اپلیکیشن موفق

مدیریت حقوق و دستمزد

طراحی اپلیکیشن باربری می تواند به سایر بخش های صنعت حمل و نقل نیز کمک زیادی کند. جایگزینی ورود اطلاعات دستی به روش قدیمی با برگه های زمانی تلفن همراه یک موفقیت بزرگ به نظر می رسد. یک اپلیکیشن تلفن همراه می تواند اطلاعات ورود و خروج، ساعات کار و ورودی داده ها را ثبت کند. نشان های موجود در نقشه جی پی اس محاسبه میزان ساعت های کاری و ساعت های اضافه کاری را آسان می کند. همچنین درباره‌ی بهترین زبان های طراحی اپلیکیشن میتوانید در مقالات مطالعه نمایید.

مزایای ساخت اپلیکیشن باربری

شما می توانید باربری خود را بهتر مدیریت کنید. می توانید حرکات ناوگان خود را که به اتوماسیون کل فرایند مدیریت ناوگان کمک می کند ردیابی کنید. دیگر جای تماس تلفنی به جلو و عقب نیست، به علاوه می توانید کارکنان خود را بهتر مدیریت کنید.

در باربری مدیریت زمان مهمترین مؤلفه است. از آنجا که ترافیک یکی از مهمترین دلایل تأخیر در تحویل کالا است، مشخص است که چرا شرکت های باربری لازم است همیشه از وضعیت ترافیک آگاه باشند. از آنجایی که می توانیم ۲۴ ساعت شبانه روز به اینترنت متصل شویم، طراحی اپلیکیشن باربری می تواند چنین اطلاعاتی را ارائه دهد و اطلاعات به روز را در مورد وضعیت ترافیک ارائه دهد که به کارمندان شما در جاده کمک می کند.

ردیابی بار: اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که باید حرکات بار خود را کنترل کنید. به این معنی که چه نوع باری در کدام کامیون ها حمل می شود. با طراحی اپلیکیشن باربری می توان این عمل را با کدها و بارکدها به راحتی انجام داد.

این مطلب رو حتما ببینید:
بهترین ترندهای طراحی UI و UX در سال های اخیر

کاغذ بازی کمتر: به جای اینکه ساعت ها به کاغذ بازی بپردازید، اپلیکیشن باربری با پر کردن فرم های دیجیتالی، ارسال ها و دسترسی آسان به اسناد مصرف کاغذ را به حداقل ممکن می رساند.

رزرو آنلاین: در گذشته اگر می خواستید کالایی را با خود حمل کنید برای انجام آن باید کارهای زیادی انجام میدادید. امروزه با طراحی اپلیکیشن باربری و رزرو آنلاین تمامی مراحل با سرعت و دقت بیشتری انجام می شوند.

اطلاعات پس از تحویل: تحویل کالا با  طراحی اپلیکیشن باربری به روندی بدون دردسر تبدیل می شود.

سیستم بدون نقد: دیگر فاکتور فرم کاغذی یا محاسبه مبلغ نقدی وجود ندارد، زیرا با طراحی سیستم پرداخت آنلاین در ساخت اپلیکیشن باربری، ردیابی و تحویل محموله برای تسهیل روند کار قابل اجرا است.

سوالات متداول

هزینه ساخت اپلیکیشن باربری چقدر است؟  هزینه طراحی اپلیکیشن باربری بستگی به میزان ویژگی های داخل برنامه دارد. اما با مقایسه مزایای استفاده از اپلیکیشن پی خواهید برد که می تواند تمامی هزینه های خود را با قابلیت هایی که دارد پوشش دهد. شما میتوانید با مراجعه به مقاله هزینه طراحی سایت در جریان کامل تمام هزینه های طراح سایت قرار بگیرید.

کاربرد اپلیکیشن باربری در سایر صنایع چیست؟ هر شرکت و سازمانی قادر است با ساخت پروفایل شخصی در اپلیکیشن باربری دارایی های خود را از دور به سادگی ردیابی کند و به کارهای مهم تر خود بپردازند.

چگونه می توان مسیر را برنامه ریزی کرد؟ شما می توانید تمام مسیر مبدا تا مقصد را روی نقشه آنلاین تعیین کنید و اعلان های لحظه ای شما را از تغییرات و تحولات بار باخبر می سازند. اگر خطوط جاده ای و ریلی با مشکل مواجه شدند، به راحتی می توانید مسیر را تغییر دهید که این ویژگی یکی از قابلیت های نو در طراحی اپلیکیشن باربری است.

۲.۷/۵ - (۷ امتیاز)


مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *