طراحی اپلیکیشن Native

سفارش ساخت اپلیکیشن به صورت کاملا اختصاصی توسط مجموعه چتر نیلی

 • 3 آبان 1399
 • بروزرسانی: ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
 • بدون نظر
 • 10 دقیقه
 • 2749 بازدید


امروزه هر فردی یک موبایل در جیب خود دارد و کاربرد آن از برقراری تماس تلفنی و ارسال یک پیام متنی ساده بسیار فراتر رفته است. گوشی‌های همراه میزبان تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها هستند که هرکدام کاربرد متفاوتی در زندگی روزمره افراد دارند. این موضوع بستر توانمندی را برای کسب و کارهای هوشمند مهیا نموده تا به جای استفاده از بروشور، کاتالوگ و بیلبوردهای هزینه‌بر تبلیغاتی، پیام خود را از طریق تلفن‌های همراه به گوش مخاطبان خود در سراسر دنیا برسانند. بنابراین اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار قصد دارید در فضای رقابتی امروز دوام بیاورید، سود کسب کنید و همچنین رویکردی آینده گر نسبت به توسعه کسب و کار خود در بلندمدت دارید، لازم است به سفارش ساخت اپلیکیشن مناسب، جدی‌تر فکر کنید.

پس از تصمیم گیری درمورد ساخت اپلیکیشن حرفه ای برای کسب و کار خود، موضوع انتخاب اپلیکیشن مناسب از بین اپلیکیشن­های متنوع موجود در بازار، طراحی اپلیکیشن و یا سفارش ساخت اپلیکیشن به شرکت‌های نرم افزاری موجود مطرح می‌شود. تعداد کسب و کارهای موجود در دنیا به تعداد افرادی که آن‌ها را پایه گذاری کرده اند متفاوت است. بنابراین لازم است درمورد انتخاب اپلیکیشینی که به خوبی ویژگی‌ها و تمایزهای کسب و کارتان را پوشش می‌دهد، هوشمندانه عمل کنید. دراین مقاله به مزیت‌های ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارها و مشتریان آن‌ها و همچنین ملاحظات و ویژگی هایی که باید هنگام انتخاب اپلیکیشن مناسب در نظر گرفته شود، پرداخته می‌شود.

مزایای ساخت اپلیکیشن

 • دائماً در دسترس مخاطبان خود هستید

طبق آمارها، افراد روزانه زمانی بیش از دو ساعت را به استفاده از تلفن همراه خود اختصاص می دهند. باتوجه به ویژگی ذهن افراد در ثبت و ذخیره تصاویر در ضمیر ناخودآگاه، حتی در صورتی که از اپلیکیشن شما به‌صورت روزانه استفاده نکنند، دیدن لوگوی شما روی اپلیکیشن در گوشی خود به‌صورت روزانه و اطمینان از در دسترس بودن شما برای مراجعه‌های آتی، نوعی تبلیغ دائمی برای شما محسوب خواهد شد.

 • کانال ارتباطی مستقیم با مخاطبان خود دارید

یک اپلیکیشن مناسب، مخاطبان را در مورد تمامی اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات شما از جمله قیمت، ویژگی ها، تخفیف ها، فروش‌های ویژه، مزایا، معایب و… آگاه می کند. بنابراین می توانید مستقیماً تمامی آنچه که مخاطبان شما نیاز دارند، به اطلاع آن‌ها برسانید. هرچه مشتریان نسیت به خدمت رسانی شما رضایت بیشتری داشته باشتد، احتمال اینکه برای خریدهای بعدی خود مجدداً به شما مراجعه کنند نیز افزایش خواهد یافت.

 • برای مشتریان خود ارزش خلق می کنید

مفهوم اصلی کسب و کار این است که شما با مشتریان خود در تعامل متقابل هستید. به این معنا که شما خدمت یا محصولی را ارائه می دهید و آن‌ها بابت آن به شما پول پرداخت می کنند. اما از آنجایی که دیدگاه شما نسبت به مشتریانتان نباید کوتاه مدت باشد، شما نیاز دارید که تعامل مثبتی را به‌صورت بلند مدت با آن‌ها حفظ کنید. به این منظور باید به مشتری ارزشی منحصربفرد را ارائه نمایید که در جای دیگری نمی تواند آن را دریافت نماید. یکی از راه‌های خلق ارزش برای مشتریان، برنامه وفادار سازی مشتریان است که می توانید آن را از طریق سفارش ساخت اپلیکیشن خود اجرا نمایید.

هرچه مشتریان بیشتر با شما تعامل داشته باشند، امتیاز بیشتری کسب می کنند که می توانند آن را باز هم برای خرید از شما مصرف کنند. مشاهده آنی امتیازهای کسب شده توسط مشتری روی اپلیکیشن، آن‌ها را برای تعامل بیشتر با شما تشویق خواهد کرد.

 • جایگاه برند خود را تثبیت می کنید
این مطلب رو حتما ببینید:
انتشار اپلیکیشن در کافه بازار به صورت گام به گام و آموزش تصویری

یکی از اصلی‌ترین مزیت هایی که یک اپلیکیشن برای کسب و کار شما فراهم می کند، افزایش آگاهی و اعتماد نسبت به برند شما و همین طور حفظ ارتباط مداوم مشتریان با برند شما است. امروزه اپلیکیشن همان کاری را در راستای شناخته شدن برند شما خواهد کرد که در گذشته توزیع اقلام تبلیغاتی مثل لوازم التحریر یا تقویم با لوگوی کسب و کارها انجام می داد. هرچه آگاهی مخاطبان و در نتیجه اعتماد آن‌ها نسبت به برند شما بیشتر باشد، احتمال اینکه از شما خرید کنند نیز افزایش خواهد یافت.

 • تعامل با مشتریان خود را بهبود می بخشید

فارغ از این موضوع که چه محصول یا خدمتی را ارائه می دهید، رفتار خرید مشتریان شما متاثر از این موضوع است که مشتریان بتوانند هر سوال یا انتقادی که دارند را به‌صورت آنی با شما مطرح کنند، به طور مداوم در تعامل با شما باشند و یا موجودی محصولات و خدمات شما را به‌صورت لحظه‌ای بررسی کنند؛ این موضوع تاثیر قابل توجهی بر فروش شما خواهد گذاشت.

 • از رقبای خود جلوتر قدم برمی دارید

باوجود گسترش کسب و کارها، همچنان جای اپلیکیشن در  بین بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط خالی است. بنابراین شما می توانید با سفارش ساخت اپلیکیشن خود، از فرصت موجود در این بازار بهره ببرید، جلوتر از سایر رقبایتان گام بردارید و مخاطبان را مجذوب خود کنید.

 • مشتریان خود را وفادار می کنید

وفادارسازی مشتریان یکی از اهداف اصلی ساخت اپلیکیشن برای کسب وکارها است. امروزه دنیای رقابت پیچیده‌تر شده است و مخاطبان دائما در معرض بیلبوردها و تبلیغات رقبا و محصولات جایگزین کسب و کار شما هستند. اپلیکیشن با فراهم کردن امکان پیاده سازی برنامه‌های وفادارسازی مشتریان، توجه مخاطبان را دائماً به سمت شما جلب کرده و در حفظ وفاداری آن‌ها نسبت به برند شما، موثر خواهد بود.

طراحی لندینگ پیج

ویژگی ها و امکانات اپلیکیشن مناسب  

 • امکان یکپارچه کردن شبکه‌های اجتماعی

مشتریان شما باید بتوانند از طریق شبکه‌های اجتماعی مطلوب خود با شما در ارتباط باشند و شما را دنبال کنند. بنابراین هنگام سفارش ساخت اپلیکیشن، توجه داشته باشید که امکان اتصال بین شبکه‌های مختلف و اپلیکیشن شما وجود داشته باشد.

 • امکان شخصی سازی
این مطلب رو حتما ببینید:
راهنمای ساخت اپلیکیشن با پایتون به صورت کامل و دقیق!

یک اپلیکیشن حرفه‌ای به مشتریان شما این امکان را می دهد که تغییرات لازم را طبق سلیقه خود ایجاد نمایند و در نتیجه به آن‌ها احساس راحتی و امنیت خواهد داد. مخاطبان باید بتوانند رنگ‌ها و فونت‌ها را به دلخواه خود تغییر داده و سیاست‌های امنیتی موردنظر خود را اعمال کنند.

 • فراهم نمودن تجربه‌ای مثبت برای مخاطب

برای ارتباط با مخاطبان خود، شما تنها یک صفحه چند اینچی موبایل را در اختیار دارید. بنابراین لازم است اپلیکیشنی حرفه ای را انتخاب کنید که با حذف کلیک‌های اضافی و حداقل کردن اطلاعات مورد پرسش از مخاطب در لحظه ورود، احساس خوشایندی را به مخاطب القا کند.

 • امکان ارائه گزارش‌های تحلیلی

شناخت مشتریان و دنبال کردن رفتارها و تجربه آن‌ها برای همه کسب و کارها، به ویژه کسب و کارهای کوچک از اهمیت ویژه ای در سفارش ساخت اپلیکیشن شما برخوردار است. بهترین راه برای دستیابی به این اطلاعات مهم، این است که اپلیکیشن شما با جمع آوری داده ها، امکان تحلیل رفتار و سلایق مخاطبانتان را فراهم نماید.

 • امکان حفظ ارتباط مداوم

هنگام سفارش ساخت اپلیکیشن توجه داشته باشد که اپلیکیشن شما باید امکان حفظ ارتباط مداوم با مخاطبانتان را فراهم نماید و اطلاعاتی را در اختیار آن‌ها قرار دهد که دستیابی به آن‌ها از طریق وبسایت شرکت شما میسر نباشد. به این ترتیب شما این اطمینان را به مخاطبان خود می دهید که با استفاده از اپلیکیشن شما به اطلاعات مهمی دست خواهند یافت.

 • امکان اخذ بازخورد

بررسی‌ها نشان داده است که اخذ بازخورد از مشتریان تاثیر منحصربفردی بر توسعه کسب و کارها دارد. ثبت تجربه مشتری در استفاده از محصول یا خدمت نه تنها احساس خوشایندی را برای مشتری فراهم می کند، بلکه ابزاری مناسب برای شناخت انتظارات مشتریان در توسعه‌های آتی محسوب می‌شود. بنابراین لازم است هنگام طراحی یا سفارش ساخت اپلیکیشن به این موضوع مهم توجه داشته باشید که امکان ثبت بازخورد توسط مشتری و همچنین تحلیل آن‌ها توسط شما میسر باشد

طراحی سایت دندانپزشکی

نحوه انتخاب اپلیکیشن مناسب پیش از سفارش ساخت

 • تحلیل نیازمندی ها

اولین گام در انتخاب یک اپلیکیشن حرفه ای که متناسب با کسب و کار شما باشد، تحلیل ساختارهای کاری و تشخیص نقاط ضعف و قوت کار شما است. این موضوع به شما کمک می کند تا الزامات و نیازمندی‌های اصلی خود را شناسایی کنید و سفارش ساخت اپلیکیشن را برآن صادر نمایید. برای تشخیص وضعیت کنونی کسب و کار خود می توانید از روش هایی مثل طوفان فکری با کمک اعضای تیم خود و یا بازخوردهای مشتریان حاصل از نتایج کار تیم ارتباط با مشتریان استفاده کنید.

 • تحقیق

بعد از اینکه انتظارات خود از یک اپلیکیشن حرفه‌ای متناسب با کسب و کارتان را مشخص کردید، لازم است بین اپلیکیشن‌های موجود در بازار و مشخصات هریک از آن‌ها تحقیق کنید. در همین حین می بایست زیرساخت‌های فعلی خود را نیز مدنظر داشته باشید. اپلیکیشنی که انتخاب می کنید باید علاوه بر پاسخ به نیازهای شما، که پیشتر مطرح شد، با زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری و منابع مالی و انسانی شما نیز همخوانی داشته باشد. همچنین می توانید از تیم متخصص چترنیلی برای گرفتن ایده های عالی برای طراحی اپلیکیشن هم کمک بگیرید.

 • تصمیم گیری تیمی
این مطلب رو حتما ببینید:
پروتوتایپینگ برای طراحی اپلیکیشن و آشنایی با مدل سازی برای اپ

پیش از انتخاب تصمیم نهایی برای ساخت اپلیکیشن، اعضای تیم خود را نیز در فرآیند تصمیم گیری درگیر کنید. در صورتی که کارکنان بدانند نظر آن‌ها در انتخاب اپلیکیشن لحاظ شده است، پذیرش آن‌ها نسبت به تغییرات جدید ساده‌تر خواهد بود. در واقع بدترین حالت ممکن این است که شما وقت و هزینه بسیاری را برای انتخاب و سفارش ساخت اپلیکیشن صرف نمایید، اما اعضای تیم شما تمایلی به استفاده از آن نشان ندهند.

 • آموزش

هنگام تصمیم گیری برای سفارش ساخت اپلیکیشن باید به موضوع آموزش آن به کارکنان و اعضای تیم خود نیز توجه داشته باشید. لازم است اعضای تیم شما از کارکردهای اپلیکیشن جدید به خوبی آگاه باشند. بنابراین باید زمان و برنامه‌ای را برای آموزش آن پس از ساخت مدنظر داشته باشید.

 • مدیریت تغییرات

هر نوع تغییری در فرآیندهای فعلی، این پتانسیل را دارد که زمینه را برای بروز تعارض و مشکلات در کار اصلی تیم شما فراهم کند. ممکن است در دوره تغییر از شرایط کنونی تا یادگیری و راه اندازی اپلیکیشن جدید طی فرآیند ساخت و راه اندازی اپلیکیشن، اثربخشی و کارایی کلی تیم شما افت پیدا کند. اما باید توجه داشته باشید که پس از بهره برداری نهایی از هر اپلیکیشن حرفه ای، تغییرات اساسی ایجاد خواهد شد که بهره وری و رونق کسب و کار شما را به شکل محسوسی افزایش خواهد داد.

جمع بندی و نتیجه گیری

با توجه به تاثیر قابل توجه اپلیکیشن ها در فضای رقابتی، عمده کسب و کارها به دنبال ساخت و یا توسعه اپلیکیشن به منظور رونق بازار خود هستند. اکنون کسب و کارها به این باور رسیده اند که حتی اگر ساخت یک اپلیکیشن، فروش آن‌ها را به‌صورت مستقیم افزایش ندهد، برای زنده ماندن در فضایی که مخاطبان بیش از هرچیزی به گوشی‌های تلفن همراه خود متکی هستند و همچنین به منظور حفظ ارتباط با مخاطبان لازم است از اپلیکیشنی مناسب با نوع کسب و کار خود استفاده کنند.

تصمیم گیری در خصوص سفارش ساخت اپلیکیشنی حرفه ای و متناسب با نیازمندی‌ها و تمایلات مشتریان هدف شما، یک سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده کسب و کار شما است که باید وقت و دقت کافی برای تحقق آن صرف کنید.

و این نکته را همیشه مد نظر قرار دهید که طراحی اپلیکیشن نوعی سرمایه گذاری بلند مدت و سود ده برای کسب و کار شما خواهد بود.

۵/۵ - (۳ امتیاز)


مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *