افزایش در آمد با طراحی و انتشار اپلیکیشن

افزایش در آمد با طراحی و انتشار اپلیکیشن برای کسب و کار

 • 24 آذر 1399
 • بروزرسانی: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
 • بدون نظر
 • 7 دقیقه
 • 2608 بازدید


روش های گوناگونی برای کسب درآمد در برنامه وجود دارد. روش هایی مانند فروش فضای تبلیغاتی یا فروش نسخه VIP با امکانات ویژه، اغلب برنامه‌ها به سادگی از دور خارج می‌شوند و چندان در میان رقیبان دوام نمی آورند. اغلب این برنامه‌ها به اندازه کافی کاربران و مخاطبان را جذب نمی کنند و چندان سود آور نیستند. به همین منظور سازندگان آن ادامه سرمایه‌گذاری بر روی برنامه خودداری می‌کنند؛ اما چه کار می توانیم بکنیم تا درآمد از طریق انتشار اپلیکیشن میسر شود؟ در ادامه این مقاله به این موضوع می پردازیم.

تا حدود یک دهه پیش تلفن های هوشمند به شکل امروزی وجود نداشت؛ اما امروزه زندگی روزمره ما بدون این دستگاه‌های الکترونیکی غیر قابل تصور است. طبق گزارش های گوگل، عملکرد تلفن همراه شما حتی از نسخه دسکتاپ نیز در طول روز مهم‌تر است. اکثریت ما بیشتر زمان روزمان را صرف تلفن‌های همراه خود می کنیم و در میان اپلیکیشن‌ها و برنامه های گوناگون زمان خود را می‌گذرانیم. در مورد طراحی اپلیکیشن مفصل در مقاله ای جداگانه توضیح داده ایم که می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

اغلب این برنامه‌ها یا حاوی اطلاعات مهمی است که در طول روز از آن‌ها استفاده می کنیم. یا در دسته برنامه‌هایی قرار می‌گیرد که در انجام فعالیت‌های روزمره به ما کمک می‌کند. طبق آخرین برآوردها هزینه تبلیغات موبایل تا سال ۲۰۲۰ از همه رسانه‌های سنتی فراتر است.

به بیان دیگر هزینه تبلیغات موبایل در حال حاضر بیشتر از تلویزیون است. همانطور که ما بیشتر زمان خود را در برنامه های گوناگون صرف می کنیم، فرصت بیشتری برای توسعه دهندگان سازندگان این برنامه‌ها به وجود می آید تا زمینه فعالیت خود را گسترش داده و کسب درآمد کنند.

درآمد از طریق اپلیکیشن

تکنیک‌های افزایش درآمد از طریق اپلیکیشن

 1. از امکانات رایگان و موثر بهره بگیرید.

یکی از موثرترین روش‌ها برای بهبود ارزش مالی یک برنامه این است که برخی از ویژگی های آن را به صورت رایگان اما محدود ارائه کنید و هنگامی که کاربر این ویژگی را پسندید، برای دریافت نسخه‌های بهتر آن هزینه پرداخت کند. به عنوان مثال یکی از اپلیکیشن های ایرانی که خدمات رایگان اما محدودی را ارائه می کند اپلیکیشن مانکن است. شما می توانید با کمک این اپلیکیشن میزان کالری مصرفی خود را در طول روز محاسبه کنید و حتی تعداد کالری هایی که مصرف کرده اید را در آن وارد کنید. اما برای دریافت یک برنامه رژیم غذایی منظم برای کاهش یا افزایش وزن یا دریافت برنامه اصولی ورزشی برای یک هفته باید هزینه ای پرداخت کنید.

با اینکه نکات تغذیه ای و حرکات ورزشی در این اپلیکیشن به صورت رایگان وجود دارد؛ اما اگر بخواهید به صورت شخصی سازی شده از آن‌ها استفاده کنید، باید هزینه ای را پرداخت کنید. این هزینه درصورتی که معقول باشد و در مقایسه با رقبا چندان گران نباشد مخاطبان بسیاری را به خود جذب خواهد کرد.

 1. پیام های بازاریابی شده ارسال کنید.
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی اپلیکیشن خبری

یکی از روش های موثری که می توانید با آن تعامل خود را با کاربران افزایش دهید، ارسال پیام های بازاریابی شده با محتوای ارزشمند شخصی سازی شده است. به عنوان مثال توصیه‌های شخصی سازی شده بر اساس آخرین محصولات مشاهده شده یا محصولات مورد علاقه شما به کاربران ارزش بخشیده و آن‌ها را برای دریافت تجربه بیشتر با اپلیکیشن شما سرگرم می‌کند. در صورتی‌که اگر شما از اعلان‌ها و نوتیفیکیشن های عمومی استفاده کنید، بیشتر از آن‌که به نفع شما باشد به شما ضرر می رساند و این حس را به کاربران شما می دهد که: شرط میبندم ۱۰ هزار نفر دیگر در ایران هم این پیام را دریافت کرده اند.

 1. داده های جمع آوری شده از اپلیکیشن خود را به صورت دوره ای بررسی کنید.

شما می توانید داده های ارزشمند کاربران خود را به صورت دوره ای بررسی کنید. این کار یک مزیت بزرگ تجاری است؛ چرا که داده‌های جمع آوری شده، به شما کمک می کند تا سابقه مرور و علایق مشتریان خود را ردیابی کرده و در آینده از آن‌ها به نفع کسب و کار خود بهره بگیرید. به عنوان مثال مشتری در سابقه خود چه چیزی را مرتباً جستجو می کند یا احتمال خرید چه نوع فروشی بیشتر است.

تمامی این تحلیل‌ها به شخصی سازی منجر شده که تجربه بهتری را در نهایت برای کاربران شما رقم خواهد زد و در نهایت منجر به افزایش درآمد شما خواهد شد. شخصی سازی این داده‌ها تأثیر مثبتی در نرخ تبدیل برنامه‌های تلفن همراه دارد و یک فرصت بزرگ برای مشاغل فعال در مکان های فیزیکی به شمار می رود.

 1. برای استفاده از نوتیفیکیشن‌ها یک استراتژی مناسب و موثر داشته باشید.
این مطلب رو حتما ببینید:
راهنمای انتخاب نام برای اپلیکیشن

اصلاح استراتژی‌های نوتیفیکیشن از طریق اطلاع رسانی، در واقع کلید اصلی شما در در تعامل با مشتریان است و شما اگر به درستی بر روی این بخش هزینه کنید تا یک استراتژی مناسب برای آن ایجاد کنید، می توانید درآمد خود را افزایش دهید. از آنجایی که نوتیفیکیشن‌ها قابلیت کلیک و میزان ماندگاری بالاتری دارند، باید در بهره گیری از آن‌ها بهترین عملکرد را داشته باشید. به عنوان مثال شما می توانید در پیام‌های اعلانی خود از پیشنهادات ارزشمند زیر بهره بگیرید:

 • ارسال پیشنهادات ارزشمند مانند تخفیف فروش تبلیغات و غیره
 • بهره گیری از خدمات مبتنی بر مکان و فناوری به عنوان مثال ارسال اعلان به مشتریان درباره پیشنهادات مربوط به یک شهر یا منطقه خاص
 • ارسال نوتیفیکیشن بر اساس موقعیت فیزیکی کاربران به منظور اعلام فروش به کاربران مستقر در آن ناحیه

درآمد از طریق اپلیکیشن

 1. بهره گیری از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ

طبق آمار و داده ها، تعداد کاربران شبکه های اجتماعی تا سال ۲۰۱۸ به بیش از ۳ میلیارد کاربر رسیده است. نباید از این توانایی و ویژگی بالقوه شبکه‌های اجتماعی چشم‌پوشی کنید و باید از آن برای تجارت و رونق کسب و کار خود بهره بگیرید. شما می توانید برنامه های خود را با کاربران در بستر های اجتماعی به اشتراک گذاشته و از لینک هایی جهت ارجاع دهی به آن‌ها استفاده کنید. شما باید از رسانه های اجتماعی به منظور جذب بازدیدکنندگان بیشتر به محصولات و خدمات خود بهره بگیرید. سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی درآمد بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 1. در خصوص اپلیکیشن خود تولید محتوای موثر داشته باشید.
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی اپلیکیشن ورزشی ، امکانات٬ قابلیت ها و تعرفه طراحی آن (2024)

شاید برایتان جالب و عجیب باشد اما تولید محتوای تصویری، ویدیویی یا حتی نوشتاری، برای مخاطبان تان می تواند یکی از روش های افزایش کسب درآمد از طریق اپلیکیشن باشد. انسان‌ها موجوداتی بصری هستند و به همین دلیل امروزه تولید محتوای فیلمی یا گرافیکی از محبوب ترین شکل های محتوا محسوب می شود. شما می توانید ویدیویی جذاب یا یک اینفوگرافی بسازید و در آن محصولات یا خدمات خود را معرفی کنید. یا حتی می‌توانید برای مخاطبان خود درباره انگیزه و هدف از ساخت اپلیکیشن بنویسید‌. شما می توانید با سنجش نیازها، محتوای موثر و کاربردی تولید کنید که باعث ایجاد علاقه به محصول و خدمات تا شود و قابلیت دیده شدن بهتری در جستجو های مربوط به موتورهای جستجو برای شما ایجاد کند.

 

نتیجه گیری

این روزها گسترش دنیای دیجیتال و افزایش کاربران اینترنت، بهره گیری از فضای مجازی را برای گسترش کسب و کارها و کسب در آمد به یک امر ضروری تبدیل کرده است. ایجاد یک اپلیکیشن برای کسب و کار به عنوان یکی از موثرترین و ساده ترین روش‌ها برای کسب در آمد شناخته می شود و صاحبان مشاغل از طریق ایجاد یک فضای آنلاین می تواند فروش خدمات و محصولات خود بپردازند. ما در این مقاله به چند نکته اساسی پرداختیم که به شما کمک می کند تا بتوانید درآمد از طریق اپلیکیشن را مورد بررسی قرار دهید. شما با رعایت این نکات ساده می توانید به راحتی فروش خود را چند برابر کنید و از مزایای بی‌شمار فضای مجازی بهره بگیرید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)


مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *