اپلیکیشن تاکسی

چگونه اپلیکیشنی شبیه اسنپ طراحی کنیم؟

 • 6 اسفند 1399
 • بروزرسانی: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
 • ۲ نظر
 • 7 دقیقه
 • 2140 بازدید


با توجه به نیاز روز می‌توان گفت یکی از مسائلی که موجب راحت‌تر شدن امور حمل و نقل می‌شود طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب و یا طراحی نرم افزار تاکسی اینترنتی است. به عنوان نمونه می‌توان گفت، اسنپ شرکتی پویا و مبتنی بر داده است که در نتیجه خلاقیت جوانان ایرانی شکل گرفته است. هدف این شرکت در ابتدا ارائه یک راهکار اثربخش برای انجام سفرهای درون شهری بود و فعالیت خود را با یک تیم کوچک آغاز کرد؛ اما اکنون به بزرگترین سامانه هوشمند حمل و نقل در ایران تبدیل شده است. این اپلیکیشن اکنون بعد از گذشته شش سال از فعالیت است تبدیل به یک سوپراپ(superapp)  شد و اکنون خدمات متنوعی در آن ارائه می شود. شما می توانید از طریق این اپلیکیشن درخواست خودرو، موتور، وانت، سفارش غذا، رزرو هتل و اقامتگاه های ارزان، خرید بلیط هواپیما و اتوبوس را انجام دهید. اسنپ در بیشتر شهرهای ایران فعالیت دارد و نخستین سرویس هم سفری برخط در ایران است. ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا یک راهنمای جامع برای طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ، ارائه دهیم.

اپلیکیشن مشابه اسنپ

طراحی نرم افزار تاکسی اینترنتی و ویژگی‌های آن

 • برآورد هزینه سفر

نخستین و مهم ترین ویژگی که یک اپلیکیشن تاکسی یاب باید داشته باشد؛ این است که به صورت خودکار هزینه سفر را محاسبه کند. زیرا همه مسافران به صورت غریزی و خودکار دوست دارند که قبل از پرداخت هزینه، قیمت حدودی آن را بسنجند.

 • امتیازدهی به راننده و مسافر

یک اپلیکیشن خوب باید امکان امتیاز دهی بر اساس میزان رضایت از سفر به راننده و مسافر را داشته باشد. شما در طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب باید به این نکته توجه داشته باشید که طراحی سیستم امتیازدهی منجر به یک ایجاد سیستم نظارتی هوشمند می شود که تاثیر مستقیمی در افزایش تعداد سفرهای شما داشته و شما می توانید راننده ها یا مسافرانی را که امتیاز اندکی دارند؛ به تدریج از کاربران خود حذف کند. با این کار امنیت و آرامش افراد افزایش یافته و کیفیت کار نیز بالا می رود.

 • انتخاب مقصد مبدا یا امکان توقف در بین راه

یک اپلیکیشن خوب باید این سه قابلیت را دارا باشد و از یک سیستم GPS قوی که مبتنی بر داده های مکان یابی آنلاین گوگل باشد، بهره بگیرد. در صورتی که این داده ها در نقشه ضعیف باشد ممکن است کیفیت کار پایین بیاید و نارضایتی از اپلیکیشن افزایش یابد. بنابراین سعی کنید که در برنامه ریزی سیستم نقشه یابی خود به دقت عمل کنید.

 • اپلیکیشن راننده و کاربر
این مطلب رو حتما ببینید:
نحوه دریافت تمام مجوزهای فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۲

به صورت کلی شما باید دو اپلیکیشن به منظور دسترسی راننده ها و کاربران داشته باشید که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و برای افراد شخص سازی شده است.

در اپلیکیشن راننده، افراد میتوانند درخواست های سفر را تایید یا لغو کنند. همچنین در اپلیکیشن کاربران، مسافران میتوانند درخواست سفر بدهند.

اپلیکیشن مشابه اسنپ

 • پنل مدیریت

در طراحی نرم افزار تاکسی اینترنتی  بایدپنل مدیریت طراحی شود تا بتوانید از آن طریق بر موقعیت ماشین ها، درخواست ها، کاربر ها و راننده ها به صورت کلی نظارت و مدیریت داشته باشید.

 • بخش سفر های انجام شده و مدیریت مالی

یکی دیگر از مواردی که در طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب، باید به آن توجه کنید،  نظارت بر تاریخچه سفرها و هزینه ها است. به صورت کلی این بخش همان تاریخچه محسوب می شود که از این طریق کاربران میتوانند بر سفرهای گذشته خود دسترسی داشته باشند و در صورتی که مشکلی در این حوزه پیش بیاید به آن رسیدگی کنند.

از کجا برای طراحی اپلیکیشن و وب اپ شروع کنید؟
شما می توانید فرم مشاوره قیمت ما رو پر کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.
سفارش خدمت

تاکسی های اینترنتی بستری برای مسافت های طولانی و کوتاه شهر بدون نیاز به همراه فراهم کردند. طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ یا به طور طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب آنلاین فضای مناسبی را برای سفر همه اقشار جامعه از جمله جانبازان، معلولان، کودکان، سالمندان، افراد کم توان جسمی و حرکتی و افراد مهاجر به وجود می آورد و در هر زمانی از طی روز شما می توانید با قیمتی پایین تر و کیفیتی مناسب تر به تاکسی دسترسی داشته باشید. برای یادگیری بیشتر در مورد مراحل طراحی اپلیکیشن به مقالات مراجعه فرمایید.

طراحی اپلیکیشن های تاکسی یاب یک بیزینس پررونق و مطمئن در این روزها محسوب می شود و اگر در مقایسه با سایر اپلیکیشن های تاکسی مانند اسنپ بتواند برتری هایی کسب کند و نقایص آن ها را به خوبی پوشش دهد؛ می تواند در حوزه استارتاپی به موفقیت دست یابد.

طراحی اپلیکیشن شبیه استپ

اما برای رقابت با اسنپ چه باید بکنیم؟

 1. برای طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ و برای شروع و جذب مخاطبین می توانید از کد های تخفیف گوناگون استفاده کنید و به مناسبت ها موقعیت های مختلف، تخفیف های متنوعی را برای مسافرین در نظر بگیرید. برای استفاده از این تخفیف ها مسافران می توانند کد تخفیف را هنگام ثبت درخواست سفر وارد کند. کدهای تخفیف ویژه در ابتدای استارت آپ کمک می کند که بیزینس خود را به سایرین معرفی کنید و از قابلیت قیمت پایین برای افزایش سفرهایتان استفاده کنید.
 2. پشتیبانی خود را تقویت کنید. سعی کنید که برای سفر ها پشتیبانی بسیار قوی داشته باشید تا اعتماد مخاطبان را جذب کنید. در صورتی که حین سفر راننده و مسافر با شما تماس بگیرند و شما پاسخگو نباشید؛ آنگاه بر اعتبار اپلیکیشن خود خدشه وارد خواهد کرد. بنابراین سعی کنید تیم پشتیبانی قوی برای پاسخگویی به نیازها فراهم کنید.
 3. تعداد راننده ها و کیفیت خدمات را افزایش دهید. یکی از راه های رقابت با اپلیکیشن هایی مانند اسنپ، این است که تلاش کنید در همه ساعات شبانه روز راننده داشته باشید. این کار نیازمند زمان و تبلیغات بسیاری است تا بتوانید راننده جذب کنید. اما سعی کنید بر روی آن سرمایه گذاری کنید تا در زمان های اضطراری مسافران بتوانند به راحتی به خدمات شما دسترسی داشته باشند و در تمامی ساعات شبانه روز از شما به عنوان یک اپلیکیشن تاکسی یاب بهره بگیرند.
 4. بعد از مدتی که تعداد راننده های خود را گسترش داده اید می توانید حتی انواع ماشین ها را در پنل مدیریت برای مسافران تعریف کنید و هزینه و قیمت هر یک راه متناسب با نوع سرویس تنظیم کنید. به عنوان مثال می توانید از پیک موتوری، وانت، ماشین سواری یا ماشین های لوکس استفاده کنید.
 5. امکان نمایش راننده بر روی نقشه را فراهم کنید. شما باید به منظور جذب اعتماد مشتریان و مسافران، قابلیت نمایش موقعیت راننده را بر روی نقشه فراهم کنید تا مسافران بتوانند این موقعیت را با دوستان و خانواده خود به اشتراک گذاشته و از امنیت سفرشان اطمینان حاصل کنند. این کار تضمین بسیار بالایی برای جذب مخاطبان خواهد داشت.
 6. به سراغ شهرهایی بروید که اسنپ هنوز در آن ها فعالیتی ندارد. با این کار می توانید کسب و کار خود را به راحتی آغاز کنید و اعتماد شهروندان آن شهر را به خود جلب نمایید.
این مطلب رو حتما ببینید:
آموزش گام به گام انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی (به همراه آموزش تصویری)

تاکسی آنلاین

سوالات متداول

 • هزینه ساخت و طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ حدودا چقدر میشود؟

طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب با توجه به خواسته ها، ویژگی ها و بودجه شما می تواند هزینه متفاوتی داشته باشد. قابلیت و امکانات برنامه، کیفیت، نیروهای برنامه نویسی و سایر موارد در تعیین قیمت اپلیکیشن موثر است. همچنین نیروهایی که باید برای پشتیبانی استخدام کنید نیز هزینه جداگانه ای می طلبد. اما بدیهی است که هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنید. ممکن است در ابتدا نیاز باشد هزینه بسیار زیادی را برای ساخت اپلیکیشن صرف کنید، اما در نهایت نتیجه بسیار خوبی از این سرمایه گذاری دریافت خواهید کرد.برای مشاهده هزینه ساخت اپلیکیشن و بررسی عوامل موثر آن به این لینک مراجعه فرمایید.

 • برای بازاریابی اپلیکیشن تاکسی چه کنیم؟

روش های متنوع و گوناگونی برای بازاریابی وجود دارد. استفاده از کدهای تخفیف، طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب در شهرهایی که اسنپ در آن ها فعالیتی ندارد، یا سایر جوایز و جشنواره های تشویقی می تواند راه حل خوبی برای بازاریابی باشد. در ادامه گسترش کسب و کارتان می توانید از کمپین های تبلیغاتی نیز بهره بگیرید.

 • طراحی نرم افزار تاکسی اینترنتی چگونه صورت میگیرد؟

طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب معمولاً در دو نسخه اندروید و iOS طراحی و پیاده سازی می شود. برای داشتن یک استارت آپ موفق باید توجه داشته باشد که خدمات شما تمامی عموم افراد و کاربران را شامل شود .بنابراین طراحی اپلیکیشن تاکسی یابی که که هم برای کاربران گوشی اندرویدی و هم برای کاربران گوشی های iOS قابل استفاده باشد، بسیار حائز اهمیت است.

۳.۶/۵ - (۵ امتیاز)


مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

 1. احسان گفت:

  سلام، برنامه ی اسنپ یه وب اپلیکیشن هس،
  اگه امکانش هست طراحی سایتش رو یاد بدین

  1. رمضان گفت:

   چگونه میتونیم یه اپلیکیشن مثل اسنپ طراحی کنیم یااگه طراحی میکنید چقد هزینه داره