امروزه، اکثر کسب و کارها راه خود را از دنیای واقعی، به سمت دنیای مجازی کج کرده‌اند و رقابت و صحنه‌ی اصلی، به طور کلی به فضای مجازی انتقال یافته است. خودتان خوب می‌دانید که البته این امر، با شرایط زندگی امروزی، موضوعی کاملا غیرقابل اجتناب است و نمی‌توان در برابر آن ایستادگی به خرج داد. به خصوص آنکه در این یک سال و نیم اخیر هم با ورود کرونا به زندگی ما، بسیاری از شرکت‌ها، سازمان‌ها و کسب و کارها، به سمت مجازی شدن پیش رفته‌اند. اینجاست که بازار طراحی سایت شرکتی روز به روز بزرگتر و پررونق‌تر می‌شود و اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند؛ یعنی بدون شک وضعیتی پیش آمده است که هم طراحان و هم صاحبان کسب و کار، به حضور و یاری هم احتیاج دارند.

در این مقاله قصد داریم از صفر تا صد طراحی سایت شرکتی برای شما حرف بزنیم. امر طراحی سایت به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی، شاید در ظاهر بسیار ساده به نظر برسد، اما ظرافت‌هایی که در آن نهفته شده است، دقتی می‌طلبد که شاید صرفا در یک متخصص پیدا شود. در این مقاله، مزایای وجود چنین سایتی را برای موسسات و ارگان‌ها بررسی خواهیم کرد، چگونگی ساخت این سایت‌ها و نکاتی که باید در طراحی آن‌ها رعایت شوند را به شما یادآوری می‌کنیم و از سود وجود آن، هم برای شرکت‌ها و هم برای کاربران، صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

قیمت طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی چیست؟

یک کسب و کار برای اینکه بتواند راه خودش را در دنیای بیزنس باز کند، بدون شک نیاز دارد که در فضای مجازی و اینترنت نیز حرفی برای گفتن داشته باشد. حال، طراحی سایت شرکتی می‌تواند اولین قدم برای رسیدن به این هدف باشد. باید گفت که سایت‌های شرکتی، برای اهداف متفاوتی طراحی و ساخته می‌شوند:

 • برای افزایش سودآوری در تجارت،
 • برای ارائه خدمات به مشتریان و کاربران،
 • برای معرفی خدمات و یا محصولات شرکت شما،
 • برای برندسازی،
 • برای دریافت تبلیغات و کسب درآمد فرعی
 • برای کم‌کردن نیروی کار و اتوماسیون
 • برای فعالیت در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته
 • برای کاهش مخارج و نیروی انسانی
از کجا برای طراحی اپلیکیشن و وب اپ شروع کنید؟
شما می توانید فرم مشاوره قیمت ما رو پر کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.
سفارش خدمت

حال برای اینکه بتوانیم یک وبسایت شرکتی بهیته و پربازده داشته باشیم، بدون شک باید کار طراحی آن را به دست کاردانش بسپاریم. یک متخصص در امر طراحی سایت، با توجه به اهداف و خدمات سازمان شما و البته با توجه به نیاز کاربران:

 • هم وبسایت بهیته و متناسبی را برای شما طراحی می‌کند،
 • هم خدمات سئوی آن را انجام می‌دهد تا سایت شما به خوبی دیده شده و شناخته شود.
این مطلب رو حتما ببینید:
همه چیز درباره طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل

از مهم‌ترین عواملی که باعث دیده شدن سایت شرکتی شما می‌شود، سئو است.در مورد نحوه انجام خدمات سئو سایت در چترنیلی میتوانید به بخش خدمات مراجعه نمایید.

اهمیت طراحی سایت شرکتی چیست؟

همانطور که پیشتر ذکر کردیم، پیشرفت در دنیای کسب و کار امروز، بدون حضور در فضای مجازی ممکن نخواهد بود؛ و این شاید مهم‌ترین دلیل اهمیت طراحی یک وبسایت شرکتی باشد. بسیاری از مردم، قبل از اینکه بخواهند حتی برای انجام کاری از درِ خانه بیرون روند، ابتدا به سراغ اینترنت رفته و درباره‌ی آن امر، تحقیق و تفحص می‌کنند. حال اگر شرکت شما وبسایتی داشته باشد و به خوبی دیده شود، بدون شک در پیشرفت شما تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.

همانطور که در بخش قبلی متذکر شدیم، وجود خود وبسایت شرکتی برای یک کسب و کار مهم است، اما از طرفی، طراحی آن نیز حائذ اهمیت است. مثلا از مهم‌ترین مسائلی که در طراحی سایت شرکتی، دخیل هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سئو و بهینه‌سازی سایت
 • گرافیک و جلوه‌ی بصری مناسب
 • جذب کاربران از طریق «user experience» و «wire framing»
 • ریسپانسیو بودن سایت شرکتی و…

در طراحی سایت شرکتی، ریسپانسیو بودن اهمیت زیادی دارد.

مزایای طراحی سایت شرکتی چیست؟

بدون شک از مهم‌ترین مزایای طراحی سایت شرکتی، می‌توان دست یافتن به همان اهدافی را نام برد که در بخش‌های پیشین ذکر شده‌اند. اما علاوه بر آن، باید مزایای زیر را نیز برشمرد:

 • کسب اطلاعات مفید در رابطه مشتریان

شناخت مشتریان، کسب اطلاع از سلیقه و ذائقه و نیاز آن‌ها، یکی از راه‌هایی است که کسب و کار شما را موفقیت خواهند رساند.

 • افزایش مشتری و کاربر

از آن‌جایی که یکی از اهداف مهم ساخت وبسایت‌های شرکتی، ارتباط با مشتری در هر ساعت از شبانه روز است، از مزایای آن نیز می‌توان افزایش مشتری و ارتباط با او را نام برد.

قیمت طراحی سایت شرکتی

 • اعتبار و پرستیژ کاری

یک سایت شرکتی خوب، که هم کار راه‌انداز باشد و هم اینکه مشتری را به خوبی به خود جذب کند، می‌تواند به کسب و کار و شرکت شما، اعتبار بخشیده و پرسیتیژ شما را افزایش دهد.

 • کاهش هزینه‌ها

شاید هزینه ساخت و طراحی این وبسایت‌ها در ابتدا کمی زیاد به نظر برسد، اما باید بدانید که داشتن یک وبسایت، می‌تواند تا حد چشمگیری هزینه‌های اضافی شما را کاهش دهد.

 • افزایش فروش و محدوده بازار

فضای مجازی دنیایی است که شاید هیچ حد و حصری نداشته باشد. با ساخت یک وبسایت شرکتی، می‌توانید بازار هدف خود را گسترش داده، مشتریان بیشتری پیدا کنید و در نهایت فروش خود را نیز زیاد کنید.

هزینه طراحی سایت شرکتی و مدت زمان آن

طراحی سایت شرکتی مثل هر چیز دیگری در دنیای امروز، نیاز به هزینه دارد. برای اینکه بتوانید محصولی باکیفیت، بهینه و حرفه‌ای به دست آورید، بدون شک باید هزینه طراحی و ساخت آن را را نیز در نظر بگیرید. آن مثل معروف را همه می‌شناسیم: «هر چقدر پول بدهی، همانقدر هم آش خواهی خورد!» حال چه به این جمله باور داشته باشید چه نه، دنیای امروز و به خصوص دنیای کسب و کار، بر همین حول می‌چرخد.

این مطلب رو حتما ببینید:
مراحل طراحی سایت اختصاصی از A تا Z !

قیمت سایت شرکتی به عوامل متعددی بستگی دارد؛ اما به طور کلی می‌توان اینطور گفت که هزینه‌ی نهایی طراحی سایت، به امکانات موجود در سایت، و البته درخواست‌های نیازهای کارفرما بستگی دارد. هرچقدر وبسایت بهتر و با امکانات بیشتری بخواهید، بدون شک هزینه‌ی آن نیز افزایش خواهد یافت. حال اگر جویای هزینه‌ی دقیق هستید، می‌توان گفت که هزینه طراحی چنین وبسایتی، به طور میانگین چیزی در حدود ۷ میلیون تومان خواهد بود.

در نهایت، باید توجه داشت که مدت زمان طراحی وبسایت‌های شرکتی نیز درست مثل هزینه‌ی آن، به درخواست‌ها و امکاناتی که باید در سایت موجود باشد بر می‌گردد. به طور میانگین می‌توان ۱ ماه را برای این امر در نظر گرفت، هرچند اگر امکانات بیشتری بخواهید، این مدت نیز بیشتر خواهد بود.

ویژگی‌ها و چگونگی طراحی سایت شرکتی

کاملا طبیعی است که طراحی سایت شرکتی، یک امر تخصصی است، دقت و ظرافت می‌طلبد و باید به دست کاردان انجام شود. طراحی چنین وبسایت‌هایی روند خاص خودشان را دارند و باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند. چگونگی طراحی سایت‌های شرکتی به شرح است:

 • سایت باید سئو شده باشد

برای اینکه وبسایت شرکتی شما به خوبی در فضای مجازی و موتورهای جستجو دیده شود، باید به سئوی سایت اهمیت ویژه‌ای دهید. یکی از مواردی که به هنگام طراحی آن باید در نظر گرفت، همین موضوع سئو است.

 • ظاهر و جلوه بصری سایت باید کاربرپسند باشد

در اهمیت این موضوع همان بس که کاربر، با ورود به سایت شما و در یک نگاه، تصمیم می‌گیرد در سایت شما بماند یا نه. حال از ویژگی‌های مهم به هنگام طراحی سایت شرکتی، جذب مشتری در اولین نگاه است.

 • سایت باید ساده و گویا باشد

در طراحی و ساخت یک وبسایت شرکتی، همواره باید سادگی و گویا بودن را نظر گرفت و از هر چیز که مخاطب را گیج می‌کند، پرهیز کرد. برای این منظور، تمامی اطلاعات مهم و ضروری باید در صفحه‌ی اول سایت باشند. به علاوه، نقشه‌ی سایت نیز باید ساده باشد و کاربر بتواند به راحتی بخش و خدمات مورد نظر خودش را پیدا کند.

 • سایت باید امن و سریع باشد

هر چه سایت سریع‌تر باشد، تمایل کاربر به ماندن در سایت بیشتر می‌شود. به علاوه، یک سایت شرکتی خوب، از حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه‌ی کاربران حفاظت خواهد کرد.

 • سایت باید ریسپانیو باشد و به شبکه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشد
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت داینامیک چگونه است و چه پیش نیازهایی دارد؟

یک سایت ریسپانسیو، سایتی است که در تمامی دستگاه‌های دیجیتال به خوبی نمایش داده می‎شود. از ویژگی‌های مهم طراحی سایت شرکتی نیز همین است. به علاوه، یک سایت خوب باید قابلیت نشر اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی را نیز برای کاربر فراهم کند.

جمع‌بندی

امروزه باتوجه به وضع موجود در دنیای بیزنس، طراحی سایت شرکتی برای توسعه‌ی کسب و کار خود، از اوجب واجبات است. هر کسب و کاری که بخواهد در سطوح بالاتر، حتی در سطوح جهانی فعالیت کند، لازم است که تا اولین قدم آن، یعنی ساخت یک وبسایت شرکتی را پشت سر بگذارد. هدف از طراحی سایت‌های شرکتی، در یک کلام، رسیدن به نتایج و بازدهی بهتر، با صرف انرژی کمتر است. طراحی سایت شرکتی نیز درست مثل هر کار دیگر، اصول و قوانین خاص خودش را دارد که بدون شک بهره‌مندی از همه‌ی آن‌ها، تنها از دست یک متخصص ساخته خواد بود. تنها یک متخصص حرفه‌ای قادر است تا چنین سایتی را اصولی و پربازده،  طراحی نماید. در رابطه با هزینه طراحی سایت شرکتی و مدت زمان آن نیز می‌توان گفت که با توجه به نیاز کارفرما و امکانات درخواستی، همه چیز متفاوت خواهد بود. در پایان بگذارید ما سوالی از شما بپرسیم، نظر شما درباره‌ی یک وبسایت شرکتی خوب چیست؟ یک سایت خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

سوالات متداول

 1. اهمیت طراحی سایت شرکتی چیست؟

امروزه باتوجه به وضع موجود در دنیای بیزینس، طراحی سایت شرکتی برای توسعه ی کسب و کار خود، از اوجب واجبات است. هر کسب و کاری که بخواهد در سطوح بالاتر، حتی در سطوح جهانی فعالیت کند، لازم است که تا اولین قدم آن، یعنی ساخت یک سایت شرکتی را پشت سر بگذارد. هدف از طراحی سایت های شرکتی، در یک کلام، رسیدن به نتایج و بازدهی بهتر، با صرف انرژی کمتر است.

 1. آیا برای طراحی سایت شرکتی نیاز به مراجعه به افراد متخصص داریم؟

بله! طراحی سایت شرکتی نیز درست مثل هر کار دیگر، اصول و قوانین خاص خودش را دارد که بدون شک بهره مندی از همه ی آن ها، تنها از دست یک متخصص ساخته خواد بود. تنها یک متخصص حرفه ای قادر است تا سایت شرکتی اصولی و پربازده ای را طراحی کند.

 1. قیمت سایت شرکتی به چه عواملی بستگی دارد؟

در رابطه با قیمت طراحی سایت شرکتی و مدت زمان آن نیز می توان گفت که با توجه به نیاز کارفرما و امکانات درخواستی، همه چیز متفاوت خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه های ارتباطی با متخصصین چترنیلی تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)


برچسب ها: دانستنی های وب

مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.