اپلیکیشن بیمه

طراحی اپلیکیشن بیمه به صورت فوق حرفه ای (با تکنولوژی های سال ۲۰۲۴)

  • 13 اسفند 1399
  • بروزرسانی: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
  • بدون نظر
  • 7 دقیقه
  • 2541 بازدید


در باب اهمیت طراحی اپلیکیشن بیمه باید بدانید که هم جهت شدن با دنیای دیجیتال و پیشرفت فناوری، نیاز اولیه کلیه کسب و کارهای موجود است. استفاده از امکانات روز دنیا در ارائه خدمات و محصولات به مشتریان بخش جداناپذیر کسب و کارهای فعال در عصر دیجیتال شده است. چرا که ترجیح مصرف کنندگان بر این است که نیازهای اساسی و غیر اساسی خود را در سریعترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت و انرژی برطرف نمایند. بنابراین استفاده از فضای اپلیکیشن های کاربردی برای رفع نیازهای روزمره اولین انتخاب کاربران و مشتریان شده است. بر همین اساس در ادامه به بررسی اهمیت استفاده از اپلیکیشن بیمه، نحوه طراحی و مزایای استفاده از این نوع اپلیکیشن ها برای کاربران و کسب و کارهای خواهیم پرداخت.

هدف و مزایایی طراحی اپلیکیشن بیمه برای کاربران

دنیای مجازی به جایگاه قدرتمندی تبدیل شده و کاربران آن با رشد تصاعدی به این اقیانوس بی پایان می پیوندند و اهمیت استفاده از اپلیکیشن های آنلاین را بیش از پیش درک خواهند کرد. فضای کاربردی اپلیکیشن های موبایل به خوبی قادر به رفع نیازهای عمومی و ضروری افراد در طول روز است و با توجه به صرفه جویی هایی که در وقت کاربران تلفن همراه ایجاد کرده است، بهترین روش برای تشویق کاربران به استفاده از خدمات آنلاین است. تمامی اپلیکیشن های موبایل همانند اپلیکیشن بیمه به منظور ارائه خدمات آنلاین در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت جامع و کاربردی به کاربران طراحی می گردند. فضای ساختاری اپلیکیشن بیمه، به گونه ای است که کاربران آن را جذابتر از وبسایت می دانند، چرا که در ساده ترین حالت ممکن، نیازهای بیشتری از کاربران را رفع می کنند. بر این اساس در ساخت اپلیکیشن بیمه باید موارد مهمی همانند سهولت استفاده در سریعترین زمان ممکن، ارائه خدمات جامع آنلاین، خرید آسان انواع بیمه نامه ها، ارائه پیشنهادات مناسب در جهت معرفی بیمه های مورد نیاز کاربران، ارائه آنلاین کلیه خدماتی که پیش از این به صورت حضوری انجام می شد رعایت شود تا بتواند جامع ترین خدمات را به کاربران سابق و کاربران جدید خود ارائه دهد.

این مطلب رو حتما ببینید:
مراحل طراحی وب اپلیکیشن و بررسی تمام مراحل آن

طراحی اپلیکیشن موبایل بیمه

در طراحی اپلیکیشن بیمه که امکاناتی باید لحاظ شود؟

در طراحی اپلیکیشن بیمه همانند سایر اپلیکیشن های فروش آنلاین باید بخشی را به ثبت نام و وارد کردن اطلاعات کاربران اختصاص دهند که هر کاربر اطلاعات شخصی خود را یک بار در آن وارد کند و در پروفایل کاربری خود به تمامی اطلاعات مربوط به بیمه نامه های دریافتی دسترسی داشته باشد. در بخش اصلی اپلیکیشن بیمه باید امکان دسترسی به پوشش های بیمه ای، معرفی بیمه ها و مزایای هریک از آن ها، بخش پشتیبانی و سایر امکانات مورد نیاز لحاظ شده باشد.

در قسمت خرید بیمه نامه بهتر است بخش هایی برای وارد کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز و قابل اهمیت کاربران در نظر گرفته شود و قسمتی از اپلیکیشن برای وضعیت بیمه نامه های خریداری شده از نظر تاریخ شروع و پایان، امکانات بیمه و اطلاعات جزئی تر اختصاص یابد.

مزایای طراحی این اپ برای کسب و کارها

مهمترین مزیت طراحی اپلیکیشن بیمه برای بیمه گذاران، معرفی نام تجاری آن ها به کاربران وسیع تر و با سرعت بیشتری است. این اپلیکیشن ها بر اساس نیازهای مشتریان و کسب و کارها طراحی می شود و همه سرویس های بیمه ای در قالب یک برنامه آنلاین قابل ارائه می گردد. مزیت کاربردی اپ های بیمه ای برای بیمه گذاران صرفه جویی در مدت زمانی است که برای معرفی شرایط و انواع مختلف بیمه نامه ها به مشتریان صرف می شد و گاها با عدم استقبال مخاطب نسبت به توضیحات اضافه و خارج از حوصله آن ها روبرو می گردید. با داشتن اپلیکیشن بیمه، کسب و کارهای بیمه ای با معرفی یک اپلیکیشن همه جانبه و کامل به مشتریان، از توضیحات و معرفی های جزئی حضوری می کاهند و این زمان صرف پشتیبانی از اپلیکیشن می گردد. از سویی دیگر با در نظر گرفتن یک پنل کاربری به منظور تبادل نظر می توانید نظرات و تجربیات کاربران بیمه نامه ها را در اپلیکیشن در معرض دید عموم قرار دهید و بدین وسیله زمینه ترغیب دیگر کاربران به استفاده از خدمات آنلاین بیمه ای را فراهم نمایید.و البته یکی از اصلی ترین مزایا افزایش در آمد با طراحی و انتشار اپلیکیشن برای کسب و کار هست که در مقالات ما میتوانید در موردش مطالعه کنید.

این مطلب رو حتما ببینید:
کارآفرینی چیست؟ تکنیک های تبدیل به یک کار آفرین موفق!

طراحی اپلیکیشن موبایل

مزایایی طراحی اپ ها برای کاربران

در چند سال اخیر استفاده از تلفن همراه برای برقراری ارتباط با دیگران و همچنین رفع نیازهای روزانه در بین مردم بسیار رایج شده است و یقینا در سال های آتی به تعداد استفاده کنندگان تلفن همراه افزوده خواهد شد. این حجم بالای استفاده از تلفن همراه توانسته آن را به یک وسیله بسیار کاربردی در همه ابعاد زندگی انسان ها تبدیل کند، به گونه ای که اگر در مقطعی از زمان تمامی وسایل شخصی و ضروری افراد را از دسترس آن ها خارج کنید اما تلفن همراه را در اختیار آن ها قرار دهید، به راحتی قادر خواهند بود ارتباط خود را با دنیای بیرون حفظ کنند و نیازهای اساسی و روزمره خود را از همین طریق برطرف نمایند. بنابراین طراحی اپ های مختلف مزایای بسیاری برای کاربران در پی خواهد داشت، از جمله آنکه: کاربران تنها با استفاده از چند گزینه آنلاین می توانند از خدمات مورد نیاز خود استفاده نمایند، به یک بانک اطلاعاتی از کلیه مراکز ارائه دهنده خدمات و محصولات موردنیاز خود دسترسی خواهند داشت، استفاده از امکانات فعال سازی نوتیفیکیشن اپ ها برای اطلاع از خدمات جدید و تخفیف ها و همچنین استفاده به موقع از آن ها، سرعت استفاده از امکانات اپلیکیشن به دلیل استفاده از حافظه گوشی جهت بازیابی داده ها بیشتر از وبسایت است، کاربران موبایل می توانند در استفاده از یک اپلیکیشن از تمامی امکانات گوشی خود مانند لیست مخاطبان، دوربین، گالری عکس ها، جی پی اس و …  استفاده کنند و این امکانات تجربه کاربری بهتری را برای کابران یک اپلیکیشن بر جای خواهند گذاشت. و به صورت کلی بخواهیم بگوییم ارائه خدمات مهمترین هدف در طراحی اپلیکیشن هست که در مورد چگونگی طراحی اپلیکیشن خدماتی که در مقالات ما میتوانید در موردش مطالعه کنید.

این مطلب رو حتما ببینید:
اهمیت طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاین

بیمه

نتیجه گیری:

پلتفرم همه جانبه ارائه خدمات بیمه‌ای که در طراحی اپلیکیشن بیمه به آن پرداخته می‌شود موجب گردیده است که کاربران قدیمی و جدید بتوانند در زمان کوتاهی به کلیه اطلاعات لازم در مورد شرایط انواع بیمه نامه‌ها دسترسی داشته باشند و این صرفه جویی در زمان هم برای کاربران و هم برای کسب کارهای بیمه منافع بیشماری در پی داشته است. در اینجا به بیان مزایای اساسی طراحی اپلیکیشن بیمه برای کاربران و بیمه گذران و همچنین گزینه‌های مورد نیاز در اپلیکیشن بیمه پرداخته شد.

سوالات متداول:

  • چرا کاربران بیمه نامه های استفاده از اپلیکیشن را به خدمات حضوری ترجیح می دهند؟ مهمترین دلیل این است که در کوتاه ترین زمان می توانند به طیف وسیعی از اطلاعات، توضیحات و خدمات قابل خریداری دسترسی داشته باشند و این امکانات در مراجعات حضوری بازدهی کمتری برای کاربران خواهد داشت.
  • استفاده از اپلیکیشن بیمه چگونه در وقت کارگذاران بیمه ای صرفه جویی می کند؟ با ارائه توضیحات کامل و جامع در مورد انواع بیمه نامه ها و همچنین معرفی شرایط و مزایای آن ها در اپلیکیشن، کاربران در زمان مناسبی به آن ها دسترسی داشته و می توانند در یک موقعیت مناسب در مورد آن ها بررسی ها و تحقیقات مورد نیاز را انجام دهند.
  • چه چیزی باعث می شود که استفاده از اپلیکیشن برای کاربران ساده تر از سایت باشد؟ در طراحی اپلیکیشن ها فضای ساختاری ساده شده ای در نظر گرفته شده که کاربران می توانند در زمان کوتاهی به جزئی ترین اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.
۵/۵ - (۱ امتیاز)


برچسب ها: ایجاد کسب و کار

مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *