یکی از استراتژی‌های مناسب برای رقابت در بازار املاک طراحی اپلیکیشن املاک است. بازار املاک محل رقابت است. برای پیشی گرفتن از رقبا باید استراتژی های مختلفی را امتحان کنید. شما ممکن است خدمات خود را بهبود ببخشید، بنگاه های معاملات املاک را به وب سایت خود جذب کنید و عرضه های جدیدی اضافه کنید. مورد دیگری که ممکن است امتحان کنید طراحی اپلیکیشن املاک برای تلفن همراه است و با آن می توانید درآمدی ایجاد کنید که رقبا فقط می توانند خواب آن را ببینند.

بنگاه های املاک به سرعت در حال طراحی اپلیکیشن املاک و مستغلات هستند و برخی از اپلیکیشن های املاک در حال تبدیل شدن به برنامه هایی مانند اینستاگرام و تلگرام در بازار املاک و مستغلات هستند. یکی از نمونه های چنین برنامه ای در سطح جهانی زیلو (Zillow) است که در حال حاضر ماهانه بیش از ۱۶۰ میلیون کاربر فعال دارد.

اما برای موفقیت در بازار املاک و مستغلات تلفن همراه لازم نیست در سطح Zillow باشید. فقط به این فکر کنید: بیش از ۹۰ درصد شرکت های املاک در کشورهای خارجی وب سایت هایی با لیست املاک دارند. املاک و مستغلات در حال حاضر بسیار دیجیتالی شده اند، اما داشتن وب سایت فقط گام نخست در این راه است.

طراحی اپلیکیشن

چرا باید به طراحی اپلیکیشن املاک و مستغلات فکر کنیم؟

طبق گزارش انجمن ملی معاملات املاک در سال ۲۰۱۶، ۴۴٪ از کل خریداران مسکن ابتدا بصورت آنلاین املاک را بررسی می کنند. اکنون در سال ۲۰۲۱، می توان گفت که اکثر مردم برای انتخاب خانه ای که می خواهند بخرند یا برای فروش یک ملک به اینترنت مراجعه می کنند.

اما آن ها فقط از خدمات آنلاین استفاده نمی کنند. آن ها از تلفن های همراه برای این کار بهره می برند. در واقع اکثر مردم در حال حاضر تقریباً برای هر چیزی از سفارش غذا گرفته تا جستجوی خانه از تلفن های همراه استفاده می کنند. طبق آمار تعداد روز افزونی از افراد از طریق تلفن های همراه به اینترنت دسترسی پیدا می کنند.

چرا افراد وقت بیشتری را صرف اپلیکیشن ها می کنند تا وب سایت های موبایل؟

اول اینکه اپلیکیشن ها سریع تر هستند و سازگاری بهتری با دستگاه های تلفن همراه دارند.

این مطلب رو حتما ببینید:
پروتوتایپینگ برای طراحی اپلیکیشن و آشنایی با مدل سازی برای اپ

دوم، برنامه ها به سخت افزار تلفن همراه دسترسی دارند که به شما امکان دسترسی به بسیاری از ویژگی های خاص تلفن همراه را می دهد. به عنوان مثال، می توانید اعلان ها (notification) هدفمند را برای کاربران ارسال کنید، از سخت افزار دستگاه های تلفن همراه مانند دوربین ها استفاده کنید و حتی از واقعیت افزوده استفاده کنید که اکنون فقط در برنامه های تلفن همراه امکان پذیر است.

به یاد داشته باشید که با تغییر مخاطب هدف شما و با آمدن نسل جدیدی از خریداران املاک و تبدیل شدن به مشتری های شما، طراحی اپلیکیشن املاک اهمیت بیشتری پیدا می کند.

در اینجا با هم نحوه طراحی اپلیکیشن املاک و مستغلات را می آموزیم.

اپلیکیشن املاک

استراتژی طراحی اپلیکیشن املاک

مجموعه ویژگی های اپلیکیشن شما به مدل کسب و کار شما بستگی دارد. ممکن است بخواهید پلتفرم اپلیکیشن املاک را در جایی ایجاد کنید که بنگاه ها و کارگزاران مستقل، املاک را برای فروش یا اجاره قرار می دهند و جایی که خریداران و اجاره کنندگان به دنبال خانه هستند.

گزینه دیگر برای طراحی اپلیکیشن املاک این است که فقط لیست املاک را داشته باشد. اگر یک بنگاه املاک و مستغلات بزرگ با گزینه های زیاد یا عرضه های ویژه دارید، می توانید یک اپلیکیشن املاک طراحی کنید که مشتریان شما از آن استفاده کنند. شما لازم است تحقیقات کاملی در مورد بازار انجام دهید تا بدانید که آیا مشتریان شما تمایل به داشتن یک برنامه تلفن همراه دارند و آیا واقعاً برای شما سودآور است. برای بررسی اینکه آیا یک برنامه برای کسب و کار شما سودآور است می توانید از یک طراح اپلیکیشن برای MVP استفاده کنید، اما عملکرد آن احتمالاً برای نیازهای تجاری شما کافی نیست. که ما در چتر نیلی برای مشتریان طراحی اپلیکیشن در صورت درخواست امکان طراحی به صورت MVP قبل از طراحی اصلی اپلیکیشن وجود دارد.

ویژگی های یک پلتفرم املاک از سه نوع کاربر پشتیبانی می کند: بنگاه ها، خریداران و مدیران. اگر قصد طراحی اپلیکیشن املاک به طور خاص برای بنگاه املاک و مستغلات خود دارید، فقط می توانید ویژگی های مورد نیاز خود را انتخاب کنید و سپس کار را به طراح اپلیکیشن بسپارید.همچنین امکان ایجاد پروتوتایپینگ اپلیکیشن هم وجود دارد که میتوانید در بخش مقالات ما بیشتر راجعبش مطالعه نمایید.

این مطلب رو حتما ببینید:
هوش مالی چطور ما را پولدار و موفق میکند؟

طراحی اپلیکیشن املاک به چه صورت است؟

پذیرش

پذیرش یا ثبت نام کاربر باید تا حد ممکن آسان باشد. به همین دلیل ممکن است بخواهید از حساب های شبکه های اجتماعی برای ورود به سیستم استفاده کنید. همچنین می توانید کاربران را از طریق شماره تلفن یا ایمیل ثبت نام کنید، اما در همان ابتدا پذیرش را اجباری نکنید. به کاربران اجازه دهید ابتدا نگاهی به اپلیکیشن شما بیندازند.

پروفایل های شخصی

نمایه های شخصی برای خریداران و بنگاه ها متفاوت است. بنگاه ها باید بتوانند املاک، زمان بندی ها و پروفایل خریداران احتمالی را که با آن ها تماس گرفته اند ببینند. خریداران باید هنگام مرور جدول ها، لیستی از املاکی را که دوست دارند ببینند.

پایگاه داده و لیست ها

یک پایگاه داده بزرگ در طراحی اپلیکیشن املاک بسیار مهم است. این یک ویژگی بنیادی است و برای موفقیت اپلیکیشن باید لیست های زیادی برای خریداران بالقوه داشته باشید. اطلاعات مربوط به املاک موجود در پایگاه داده باید در لیست ها منعکس شود.

اطمینان حاصل کنید که لیست ها، اطلاعاتی را که خریداران بیشتر به آن علاقه مند هستند، از جمله تصاویر، ارائه می دهند.

دسته بندی ها و فیلترها

یافتن ملک مناسب دشوارترین قسمت کل مراحل خرید یا اجاره خانه است. به همین دلیل به دسته بندی ها و فیلترهای پیشرفته در طراحی اپلیکیشن املاک نیاز دارید، زیرا آن ها ابزارهای اصلی خریداران هستند.

اپلیکیشن املاک
پروفایل ملک

نمایه ملک باید شامل اطلاعات گسترده ای در مورد ملک باشد. عکس های بیشتری را به نمایش بگذارید، توضیحی در مورد ملک ارائه دهید، قیمت خرید یا اجاره را ذکر کنید و به خریداران مسکن اجازه دهید با یک مشاور املاک تماس بگیرند و پرسش های خود را در مورد ملک مطرح کنند.

مورد علاقه ها

ضروری است که به مشتریان امکان اضافه نمودن به لیست املاک مورد علاقه خود بدهید تا تصمیم گیری آسان تر شود. مورد علاقه ها باید در نمایه کاربر یا در یک منو قابل مشاهده باشد.

این مطلب رو حتما ببینید:
استارتاپ چیست و چگونه می توان یک استارتاپ را در سال ۲۰۲۲ به قله های موفقیت رساند؟

تقویم

تقویمی را در طراحی اپلیکیشن املاک در نظر داشته باشید تا هم بنگاه های املاک و هم مشتریان بتوانند قرار ملاقات ها را ترتیب دهند و آن ها را به املاک ارجاع دهند.

از دیگر آپشن های پیشنهادی در طراحی اپلیکیشن املاک می تواند افزودن یک ماشین حساب برای قیمت ها، دکمه تماس و یا چت، نقشه، دکمه اعلان ها، تحلیلگرها، پروفایل بنگاه املاک، لیست های بنگاه ها و … باشند.

جمع بندی

شرکت های املاک و مستغلات زیادی وجود دارد و جذب مشتری جدید روز به روز دشوارتر می شود؛ زیرا چرخه معاملات معمولاً طولانی است و رقابت در حال رشد است.

افزایش عرضه و ایجاد روند آسان انتخاب ملک، چیزی است که یک شرکت املاک را برجسته می کند. از آنجا که نسل های کنونی در حال تبدیل شدن به بخش عمده ای از مخاطبان شرکت های املاک و مستغلات هستند، شما باید صحبت به زبان آن ها را شروع کنید. و آن زبان موبایل است و طراحی اپلیکیشن املاک سریع ترین و مدرن ترین راه برای دستیابی به این هدف است.

سوالات متداول:

  • اپلیکیشن املاک برای چه منظوری طراحی می شود و چه کسانی از آن استفاده می کنند؟ همانگونه که در بالا اشاره شد، طراحی اپلیکیشن املاک برای خرید و فروش و یا اجاره و رهن ملک کاربرد دارد و خریداران، مشاورین املاک و شرکت ها می توانند از آن بهره ببرند.
  • تفاوت اپلیکیشن املاک با وبسایت های مربوط در چیست؟ اپلیکیشن موبایل قابلیت های افزوده ای دارد که سایت های اینترنتی از آن بی بهره اند. و همچنین گوشی های موبایل امروزه بیشتر در دسترس هستند و اپلیکیشن ها سرعت کاربری را افزایش می دهند.
  • آیا ارتباط پیامی و یا صوتی بین خریدار و فروشنده امکانپذیر است؟ تمامی ویژگی ها و آپشن های موجود در طراحی اپلیکیشن املاک بستگی به سفارش دهنده دارد و می توان تماس مستقیم بین فروشنده و خریدار را با قرار دادن دکمه مربوط فعال نمود.
۵/۵ - (۳ امتیاز)


مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *