برای افرادی که قصد معرفی کسب و کار یا فروش محصولات خود از طریق وبسایت دارند، همواره این سوال مطرح است که راه های افزایش بازدید سایت چیست؟ چراکه بازدید بیشتر، مشتریان بیشتر و در نتیجه سود بیشتری به همراه خواهد داشت. همچنین باید در نظر داشت که الگوریتم ماشین های جستجو و شبکه های اجتماعی دائما در حال تغییر است. پس لازم است که با دانستن این منطق ها و روش های صحیح در تقویت وبسایت خود موفق شویم.

تولید محتوا برای افزایش بازدید سایت

اولین روش برای افزایش بازدید سایت، تولید محتوای مناسب است. بازاریابی محتوا، فرآیند تولید و انتشار انواع متفاوت محتوا برای طیف وسیعی از مخاطبان است. برای تولید محتوای مناسب که به افزایش بازدید سایت منجر می شود، روش های مؤثری وجود دارد که به شماکمک می کند تا محتوای تولیدی برای وبسایتتان را مدیریت کنید.

یکی از این روش ها برای مدیریت محتوای تولیدی برای سایت، تهیه تقویم ویراستاری است. تقویم ویراستاری، توزیع کلیه مطالب منتشر شده در وبسایت، بلاگ یا شبکه های اجتماعی مورد مدیریت شما را نمایش می دهد تا یک نمایش جامع از کلیه فعالیت های تولید محتوای خود داشته باشید و آن ها را ردیابی کنید.

تهیه راهنمای نگارش محتوا روشی است که به استاندارد شدن کیفیت محتوای تولیدی کمک می کند. در راهنمای خود می توانید نکاتی مانند قالب بندی محتوا، لحن صدای مورد نظر (برای محتوای صوتی) ، طول محتوا، تصاویر مورد استفاده، الزامات استنادی و راستی آزمایی، لینک های داخلی و خارجی، جریان کار ویراستاری، الزامات سئو و غیره را برای افراد مرتبط، تعریف و استاندارد سازی کنید.

افزایش بازدید سایت

محتوای جذاب تر، مخاطب بیشتر

پس از برنامه ریزی برای مدیریت تولید محتوا، نوبت به انتخاب محتوای متناسب با مخاطبان می رسد. برخی از انواع محتوای مورد پسند برای اهداف بازاریابی می تواند شامل پست های بلاگ، whitepaper، کتاب الکترونیک، پست های شبکه های اجتماعی، ویدئو، پادکست، اینفوگرافیک، محتوای ارائه شده توسط اینفلوئنسرها و محتوای تولید شده توسط کاربران است. برای افزایش بازدید سایت، پست های بلاگی بلند، راهنما و پست های آموزشی بهترین نوع از محتوا هستند.

یکی از روش های مطمئن و آسان برای دسترسی به محتوای با کیفیت برای افزایش بازدید سایت، جستجوی عمیق در اینترنت و جمع آوری اطلاعات درمورد صنایع گوناگون و مرتبط است. سپس می توانید این اطلاعات را تجمیع کرده و در قالب گزارشی در وبسایت خود منتشر کنید. این کار مزایای بسیار دارد از جمله، تازگی و مورد توجه بودن، بالا بردن سئوی سایت به دلیل تاثیر جستجوی بالای مطلب و افزایش رتبه سایت در موتور جستجو، امکان انتقال گزارش به سایر فرمت های داده مانند شبکه های اجتماعی، ایمیل های خبری و یا حتی محتواهای صوتی و ویدئویی.

این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت آموزشی! چه نکاتی مهم است و از کجا باید شروع کنیم؟

محتوا، صرفا متن نیست!

در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ میلیون امریکایی به حداقل یک پادکست درماه گوش داده اند. این مسئله بدین معناست که افراد بسیار زیادی وجود دارند که می توانید برای کلیک کردن بر روی لینک سایتتان روی آن ها حساب کنید. علاقه روز افزون مردم به پادکست ها می تواند نشانه این باشد که تهیه پادکست می تواند یکی از راه های افزایش بازدید سایت باشد. شما می توانید لینک سایت خود را در محتوای مرتبط با پادکست قراردهید و یا نام وبسایت خود را در فایل صوتی پادکست بیاورید.

یوتوب از آن دسته شبکه های جتماعی است که سال به سال رو به گسترش است. با ایجاد یک کانال یوتوب می توانید بازدید بالایی برای وبسایت خود ایجاد کنید. لینکدین یکی دیگر از شبکه های درحال رشد است. با پست کردن ویدئوهای مرتبط و استفاده از لینک مطالب وبسایت خود می توانید تاثیر بالایی در افزایش بازدید سایت خود داشته باشید. شما می توانید از محتوای تولید شده خود استفاده مجدد نمایید. بدین معنا که پست منتشر شده در وبسایت شما می تواند در قالب چندین پست در شبکه های اجتماعی، نمودارها، PDF، نسخه صوتی در یک پلتفرم دیگر، و ظرفیت های دیگر استفاده شود.

 مقاله سئو سایت و بهینه سازی وب سایت هم مرتبط با موضوع افزایش بازدید سایت است. حتما از آن بازدید کنید:)

از ظرفیت های موجود، استفاده بهینه کنید

یکی از راه های افزایش بازدید سایت، نگارش مطلب بعنوان میهمان در وبسایت های پربازدید است. اما اشکال این روش این است که افراد پس از خواندن متن شما به وبسایت شما سر نخواهند زد. برای این موضوع می توانید، لینک سایت خود را تحت عنوان منابع مفید در لابلای متن خود قرار دهید.

روش مؤثر دیگر، استفاده مجدد از پست های تاریخ گذشته است. با به روز رسانی و تقویت این پست های قدیمی و یا انتقال آن به رسانه های دیگر مانند یوتیوب، می توانید مجدد از آن ها برای افزایش بازدید سایت خود استفاده نمایید.

از توییتر کمک بگیرید. یک محتوای قابل توییت کردن پیدا کنید. این محتوا می تواند یک نکته، استراتژی، نقل قول یا آمار باشد. به سایت https://clicktotweet.com/ مراجعه کرده و توییت خود را بنویسید. نرم افزار برای شما یک لینک اختصاصی تولید می کند، این لینک را در محتوای خود قرار دهید. افراد با کلیک بر روی این لینک می توانند به محتوای قابل توییت کردن دست یابند و به راحتی مطلب شما را به اشتراک گذارند.

این مطلب رو حتما ببینید:
مزایا و معایب پایتون بهمراه بررسی موشکافانه!

برای محتوای خود ابزارها و دکمه های انتشار قرار دهید. این دکمه ها کمک می کنند تا افراد به راحتی مطلب شما را به اشتراک گذارند.

از بلاگرهای تاثیر گذارید بخواهید که پست های شما را ترویج دهند. برای این کار بهتر است ابتدا از آن ها بخواهید که پست شما را مطالعه کنند. سعی کنید بلاگرهایی را پیدا کنید که تولید محتوای همراستا با محتوای شما انجام می دهند.

محتوای هدفمند تولید کنید

محتوای خود را با کلمات LSI بهینه کنید. یکی از بهترین راه های افزایش بازدید سایت، کارکردن بر روی سئوی سایت است تا دسترسی افراد به وبسایت شما راحت تر شود. با توجه به اینکه الگوریتم های گوگل همواره در حال تغییر است، لازم است تا با روش های صحیح تولید محتوا آشنا باشید. به جای توجه صرف به کلمات کلیدی، گوگل موضوعات را درک می کند. این اتفاق با استفاده از کلمات LSI امکان پذیر است.

کلمات LSI به لغات و اصطلاحاتی گفته می شود که متناسب با کلمه کلیدی مورد نظر شما هستند. برای مثال درصورتی که شما محتوایی در مورد شبکه های اجتماعی بنویسید، کلمات LSI شما می تواند شامل صفحه فیسبوک، توییتر، لینکداین، محتوای وایرال و پینترست باشد. وقتی گوگل این کلمات را در محتوای شما می بیند، متوجه می شود که این متن در مورد شبکه اجتماعی نوشته شده است.

سوال اینجاست که چطور این کلمات LSI را پیدا کنیم؟ یکی از ابزارهای رایگان برای این کار http://lsigraph.com/ است. این ابزار، تعداد زیادی کلمه مرتبط با موضوع شما ارائه می کند.

در محتواهای خود از سوالات متناسب با متن استفاده نمایید. بسیاری از افراد در جستجوهای خود از سوالات استفاده می کنند. در انتهای صفحات نتایج گوگل نیز تعدادی از سوالات متدوال و جستجو شده ارائه می شود.

از کجا برای طراحی اپلیکیشن و وب اپ شروع کنید؟
شما می توانید فرم مشاوره قیمت ما رو پر کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.
سفارش خدمت

نکات مهم در افزایش بازدید سایت

همچنین نکات دیگری وجود دارند که در تولید محتوا بهتر است رعایت نمایید. سایت خود را برای نمایش در تلفن همراه بهینه کنید. مطالب بلند برای وبسایت خود بنویسید. سعی کنید مطالب وایرال تولید کنید. به این معنی که مطالب دارای تصاویر بسیاری باشد. مطالب پر کاربرد تهیه کنید. مثل راه های موفقیت در مصاحبه شغلی و مورد سوم اینکه مطالب وایرال نیاز به یک چاشنی آغازین دارند؛ برای مثال انتشار لینک آن در یک فضای پر بازدید. اگر در انجمن های بحث و گفتگو فعال باشید، می توانید افراد زیادی را به سمت وبسایت خود هدایت کنید.

به کار گیری پست ها در قالب جداول می تواند بر افزایش بازدید سایت تاثیر خوبی داشته باشد. بررسی ها نشان می دهد که مطالب تهیه شده در فرمت جدولی، ۶ برابر پستهایی که حاوی محتواهای موسوم به چگونه انجام دهیم و ۴ برابر اینفوگرافی ها مورد توجه و بازدید دیگران قرار می گیرد.

از ابزارها کمک بگیرید

در کنار همه این تکنیک ها، روش های جدیدی نیز وجود دارد که می توانند به کمک شما بیایند. یکی از این ابزارها، ربات های افزایش بازدید سایت از گوگل هستند. این ربات ها کمک می کنند که بازدید سایت خود را با استفاده از آی پی های واقعی و معتبر افزایش دهید. این ابزار رایگان هستند و می توانند تاثیر مناسبی بر افزایش بازدید سایت داشته باشند.

این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی سایت مدرن ! معرفی مهمترین و بهترین تکنیک ها ۲۰۲۳ !

علاوه بر این، ابزارهای رایگان بسیار کارآمدی برای کمک به شما در افزایش بازدید سایت وجود دارد. از جمله ابزارها می توان به BuzzSumo، Alexa، SimilarWeb، GTmetrix، Google Trends و Screaming Frog اشاره کرد. با استفاده از این ابزارها می توانید آمارها و پیشنهادات مناسبی برای یهبود وضعیت وبسایت خود بدست آورید.

افزایش بازدید سایت

نتیجه گیری و جمع بندی

به طور خلاصه می توان گفت که راه حل اساسی برای افزایش بازدید سایت، آگاهی کامل از الگوریتم های موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی و حضور فعال در میان مخاطبان است. در صورت داشتن این ویژگی ها، می توانید برای وبسایت خود مطالبی تهیه کنید که مخاطب را به سمت بازدید از وبسیات هدایت کنند. همچنین حضور مستمر و فعال شما در فضاهای مختلف مورد استفاده افراد، می تواند محتوای وبسایت شما را در میان مخاطبین ترویج دهد. رعایت این اصول می تواند در رتبه سایت شما در موتور جستجو تاثیر گذاشته و مطالب وبسایت شما را به روش آسان تری در معرض دید مخاطب قرار دهد.

اگر به موضوع طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل علاقه دارید، مقاله : همه چیز درباره طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل برایتان جذاب خواهد بود.

سوالات متداول
  • در تولید محتوای متناسب برای حضور در نتایج جستجو رعایت چه اصولی حائز اهمیت است؟

تعیین کلمات کلیدی و استفاده از کلمات LSI متناسب با کلمه کلیدی محتوا

  • مطالب وایرال چه ویژگی هایی دارند؟

دارای تعداد زیادی تصویر هستند. از موضوعات پرکاربرد و مورد توجه اکثریت کاربران استفاده می شود و نیاز به یک آغاز کننده مناسب دارد.

  • برای افزایش بازدید سایت باید چه گام هایی را در نظر داشته باشیم؟

مدیریت تولید محتوا، تولید محتوای مناسب، رعایت اصو سئو، آگاهی از الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو و…

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)


برچسب ها: دانستنی های وب

مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *