مزایای طراحی اپلیکیشن

فهرست طولانی مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها

 • 10 مهر 1400
 • بروزرسانی: ۹ مرداد ۱۴۰۱
 • بدون نظر
 • 8 دقیقه
 • 2186 بازدید


در دنیای امروز، کمتر کسی را می توان پیدا کرد که تلفن همراه هوشمند به دست نداشته باشد. افراد اگر دو عدد موبایل نداشته باشند، بدون شک حداقل یک تلفن دارند و به وسیله همان تلفن، چه از آخرین مدلش باشد چه یک تلفن معمولی، خودشان را به دنیا متصل و مرتبط کرده اند. امروزه اهمیت تلفن همراه هوشمند آنقدر زیاد است که شاید کمتر کسی منکر آن شود. شناخت این اهمیت و البته وجود اندکی خلاقیت، باعث می شود که بتوانیم از این حضور گسترده تلفن همراه هوشمند، نهایت استفاده را ببریم. وجود تلفن همراه و ارتباطی که بین ما و سایر افراد ایجاد می کند، بستری را به وجود می آورد که برای توسعه کسب و کار، ایده آل خواهد بود. اینجاست که مزایای طراحی اپلیکیشن، به خوبی نمود پیدا می کند.

در مقاله امروز قصد داریم تا درباره مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها برایتان صحبت کنیم. آمار و ارقام موجود نشان می دهد که از سال ۲۰۱۷ به بعد، اکثر کسب و کارهای موجود در دنیای بیزنس، برای گسترش و توسعه کسب و کار خود، به ساخت اپلیکیشن و پا گذاشتن در فضای بی کران اینترنت روی آورده اند.از طراحی سایت برای مدرسه و دانشگاه، تا انواع کسب و کارها و فروشگاه ها! خود پیداست که از بزرگترین مزایای طراحی اپلیکیشن همین توسعه و پیشرفت و حضور در دنیای دیجیتال مارکتینگ است. برای اینکه بیشتر با این موضوع آشنا شوید، به ادامه مقاله توجه فرمایید.

مزایای طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن کسب و کار چیست؟ 

امروزه با توجه به پیشرفتی که در زمینه گوشی های هوشمند رخ داده و با توجه به اینکه تا چه اندازه استفاده از چنین ابزاری بین عموم مردم باب شده است، بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک، دست به طراحی برنامه های کاربردی، یا ساخت اپلیکیشن هایی زده اند تا به وسیله همین تلفن های هوشمند، ارتباط خود را با مشتریان و کاربران حفظ کنند. به علاوه، کسب و کار خود را نیز تا حد چشمگیری گسترش داده اند و خودشان را در سطوح بالاتر معرفی کرده اند؛ بدون شک این موارد را می توان در ذیل مزایای طراحی اپلیکیشن برشمرد.

البته در این میان علاوه بر طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها،  بسیاری از همین بیزنس ها به طراحی وبسایت نیز روی آورده اند تا جای پای خود را دوچندان محکم کنند. اما در طی مقایسه جالبی که بین این دو به عمل آمده است، نشان از آن دارد که علاقه به اپلیکیشن، بیش از وبسایت است.

کاربران بسیاری ادعا کرده اند که استفاده از اپلیکیشن را به وبسایت ترجیح داده اند، مدت زمان بیشتری از آن استفاده کرده اند و در کل، آسان تر با آن ارتباط برقرار کرده اند. تمامی این موارد، نمایانگر اهمیت وجود اپلیکیشن برای کسب و کارهاست. گفتنی است که عموما وبسایت ها بر روی تولید و انتشار محتوا تمرکز دارند، در حالی که اپلیکشین روی خدمات و اطلاع رسانی تمرکز دارد.

مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها چیست؟ 

همانطور که پیشتر در مقدمه برایتان ذکر کردیم، مزایای بی شماری را می توان برای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها بیان کرد. این مزایا همگی فقط یک هدف را دنبال می کنند و آن هم چیزی نیست جز توسعه و پیشرفت و گسترش کسب و کار شما. از عمده مزایای طراحی اپلیکیشن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش اعتبار برند شما
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی اپلیکیشن هیبرید (Hybrid) | اپلیکیشن هیبرید چیست و چه مزایایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها، افزایش اعتبار برند شماست. شما به وسیله یک اپ کاربردی خوب، قادر خواهید بود تا خود و برند خود را بهترین و حرفه ای ترین شکل ممکن معرفی کنید. اپ موبایلی که برای کسب و کار شما طراحی شده، سفیر برند و کار شماست. هراندازه که اعتبار شما بالاتر باشد و بتوانید خودتان را بهتر به افراد بشناسانید، کسب و کار شما نیز رونق بیشتری خواهد گرفت.

 • افزایش بازاریابی و مشتریان

از بزرگترین مزایای طراحی اپلیکیشن، افزایش بازاریابی مستقیم و به طبع آن،  افزایش مشتری و در نهایت افزایش فروش است. با یک اپلیکیشن خوب و کاربردی، حتی می توان به کمک نوتیفیکیشن نیز با مشتری ارتباط برقرار کرد و او را از آخرین خدمات و محصولات، آگاه ساخت. به همین صورت فرد نسبت به کسب و کار ما کنجکاو شده و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر خواهد بود. همین می شود که هم مشتریان ما افزایش می یابد، هم اینکه فروش و سوددهی بیشتر می شود.

 • ارتباط مستقیم با مشتری

از دیگر مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها، می توان به افزایش ارتباط با مشتری ها اشاره کرد. مشتری به راحتی می تواند در هر روز هفته و در ۲۴ ساعت شبانه روز، هر زمان که اراده کرد، با ما و کسب و کار ما در ارتباط باشد و از محصولات و خدمات ما، آگاه شود. حتی می توان از اپ هایی که برای کسب و کار ما طراحی شده اند، مشتریان و کاربران را از تازه ترین و مهم ترین اخبار کسب و کار خود نیز مطلع نمود.

 • پیشی گرفتن از رقبا
این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی اپلیکیشن باربری با بهترین قیمت و جدیدترین روش های طراحی سال 1403

از مهم ترین مزایای طراحی اپلیکیشن، می توان به سبقت از رقبا و پیشی گرفتن از آن ها اشاره کرد. اگر بتوانید یک اپ مفید و کاربردی برای کسب و کار خود طراحی کنید، بدون شک چندین پله از رقبای خود بالاتر خواهید بود. مشتریان نیز با مشاهده وجود اپ برای کسب و کار شما، احساس اعتماد بیشتری به شما خواهند داشت و این موضوع هم در پیشرفت بیزنس شما و هم در افزایش پرستیژ شما موثر خواهد بود.

 • کسب درآمد و کاهش هزینه ها

هرچند که ممکن است طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها در ابتدا کمی پرهزینه به نظر برسد، اما مطالعه دقیق و تفکر در این موضوع می توان پی برد که این هزینه، در کمترین زمان با سودی بیشتر به ما باز خواهد گشت. از مزایای طراحی اپلیکیشن، می توان به کسب درآمد از طرق مختلف اشاره کرد. مثلا بنرهای تبلیغاتی برای سایر برندها، می تواند گزینه خوبی باشد. به علاوه، با ساخت اپلیکیشن، می توان در بسیاری از هزینه هایی که در آینده پیش خواهند آمد، صرفه جویی کرد.

 • معرفی بهینه تر محصولات و خدمات

بسیاری از افراد، قبل از آنکه بخواهند برای بهره مندی از خدمات خاص، یا خرید محصولی خاص از خانه بیرون بروند و به صورت فیزیکی تحقیق کنند، به سراغ وبسایت و اپلیکیشن می روند. از مزایای طراحی اپلیکیشن این است که می توان به کمک آن در چنین مواقعی، محصولات و خدمات کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن، به مشتری معرفی کرد.

مزایای طراحی اپلیکیشن

نکات مهم در طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها

گذشته از اهمیت و مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها، موضوعی مطرح دیگری که وجود دارد، این است که باید در این راه، نکات و ویژگی های بسیاری را نیز در نظر داشت. طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها، به ظرافت و دقت خاصی نیازمند است که بدون شک، تنها از عهده متخصصان بر خواهد آمد. اما به طور کلی، از مهم ترین ویژگی هایی که باید به هنگام طراحی رعایت شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همگام سازی با نیاز و هدف مخاطب
این مطلب رو حتما ببینید:
firebase چیست و اهمیت آن برای طراحی اپلیکیشن در چیست؟

برای اینکه طراحی اپلیشکیشن برای کسب و کارها به پربازده‌ترین میزان ممکن خود برسد، لازم است تا نیاز و اهداف مخاطب را شناخت و روند طراحی را باتوجه به آن انجام داد. در دنیای بیزنس امروز که رقابت حرف اول و آخر را می زند، شناخت مخاطب، اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد.

 • جلوه بصری زیبا و گیرا

شاید ظاهر یک اپلیکیشن مهم ترین ویژگی آن نباشد، اما به هر حال از تاثیر آن نمی توان غافل شد. هر اندازه که ظاهر اپلیکیشن شما زیباتر و گیراتر باشد، مشتری بیشتر به آن جذب شده و بیشتر به آن اعتماد خواهد کرد.

 • رابط کاربری مناسب و آسان

اصلا فلسفه طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها، آن است که ارتباط مشتری را با ما افزایش داده و آسان تر کند. به همین دلیل، لازم است تا در طراحی اپلیکیشن، به این نکته توجه ویژه ای نشان داده شود.

 • قابلیت اجرا بر روی هر تلفن همراه

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، هرچند که همه در این روزگار از تلفن هوشمند استفاده می کنند، اما ممکن است گوشی هوشمند عده ای ضعیف تر و عده دیگر قدرتمندتر باشد. به علاوه، عده ای نیز از آندروید و عده دیگری نیز از آی او اس و یا ویندوز استفاده می کنند؛  یک طراحی هوشمند، تمامی این جوانب را در بر می گیرد.

سوالات متداول
 • چرا طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است؟ 

در دنیای مدرن امروز که همه یک تلفن هوشمند به دست دارند، طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها به منزله به وجود آوردن نزدیک ترین ارتباط با افراد بوده و توسعه و پیشرفت کسب و کار را همراه دارد.

 • همگام طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها، چه نکاتی را باید در نظر داشت؟ 

جلوه بصری گیرا و زیبا، رابط کاربری آسان و متناسب با نیاز مخاطب، شناخت و تشخیص مشتری ها و قابلیت بر روی هر نوع تلفن هوشمند، از نکاتی است که باید به هنگام طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها در نظر داشت.

 • از مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها به چه مواردی می توان اشاره کرد؟ 

ارتباط مستقیم با مشتری، معرفی خدمات و محصولات، سبقت از رقبا، افزایش فروش و گسترش محدوده فروش، افزایش درآمد و صرفه جویی در هزینه ها و… از مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)


مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *