یکی از مواردی که باعث جذب مخاطب‌های زیادی برای اپ شما می‌شود انتشار اپلیکیشن در کافه بازار است. فعالیت در زمینه تولید اپلیکیشن اندروید هم از لحاظ جذب مخاطب و هم از نظر کسب درآمد بازده مناسبی دارد. پس از اینکه اپلیکیشن خود را ساختید و فایل APK آن را ایجاد کردید، می توانید برنامه خود را در کافه بازار منتشر کنید. از آنجا که انتشار دادن اپلیکیشن در یک مارکت معتبر پس از ساخت آن یک اقدام مهم و ضروری است، در ادامه قصد داریم مراحل آماده سازی و انتشار اپلیکیشن در کافه بازار را شرح دهیم.

پس از ساخت اپلیکیشن ، نحوه انتشار آن در کافه بازار را فرا خواهید گرفت.

شرایط انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

توافق همکاری شما در کافه  بازار طی قراردادی انجام می شود که هنگام ثبت  نام به عنوان توسعه  دهنده در کافه بازار تایید می کنید. در واقع شما با انتشار برنامه خود در کافه بازار، این قوانین را پذیرفته اید و در صورت بروز تخلف از جانب شما، کافه بازار با شما برخورد می کند. پس از انتشار اپلیکیشن در کافه بازار، هر تغییری که در وضعیت آن ایجاد شود از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود، برای مثال اگر اپلیکیشن شما مطابق قوانین کافه بازار نباشد و یا نیاز به تغییر داشته باشد، توضیحات مربوط به آن از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

شما می‌توانید با انتشار اپلیکیشن در کافه بازار، و با استفاده از قابلیت پرداخت درون برنامه، از برنامه خود درآمد داشته باشید. این قابلیت شامل آیتم هایی مانند سکه های بازی، فایل موسقی و … است که در برنامه شما قابل خریداری شدن است.

شما می توانید آیکن، تصاویر، توضحیات، ویدیو و اسکرین شات های مربوط به اپلیکیشن خود را در کافه بازار آپلود کنید و در صورت نیاز آن ها را تغییر دهید. برای اضافه کردن یک آپدیت جدید به اپلیکیشن خود، می توانید وارد پنل کاربردی خود شوید و صفحه مربوط به برنامه مورد نظرتان را باز کنید و گزینه «بسته جدید» را انتخاب کنید.

این مطلب رو حتما ببینید:
firebase چیست و اهمیت آن برای طراحی اپلیکیشن در چیست؟

برای انتشار اپلیکیشن درکافه بازار شما باید مبلغ معینی را به عنوان حق اشتراک سالیانه پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که پس از آنکه شما حساب خود را شارژ کردید، می توانید مراحل انتشار اپلیکیشن در کافه بازار را آغاز نمایید. همچنین آموزش گام به گام انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی را در بخش مقالات ما میتوانید مطالعه نمایید.

روش انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

برای اینکه بتوانید اپلیکیشن خود را در کافه بازار انتشار دهید، در ابتدا باید در قسمت توسعه دهندگان وب سایت آن ثبت نام کنید.

روش ثبت نام و ساخت حساب کاربری در پنل توسعه دهندگان کافه بازار

۱- به آدرس developers.cafebazaar.ir مراجعه کنید و سپس روی گزینه «ثبت نام» مانند تصویر زیر کلیک نمایید.

صفحه کافه بازار

۲- در صفحه ای که مانند تصویر زیر نمایش داده می شود، ایمیل و رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید، سپس روی ثبت نام کلیک نمایید. پس از وارد کردن اطلاعات یک ایمیل تایید برای شما ارسال می گردد. برای اینکه ثبت نام شما تکمیل شود، باید وارد ایمیل خود شوید و روی لینکی که که توسط کافه بازار ارسال شده است، کلیک نمایید. در صورت لزوم ایمیل و رمز عبور انتخابی خود را مجددا وارد کنید.

ثبت نام

۳- پس از اینکه ایمیل شما توسط کافه بازار تایید شد، صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود. در این مرحله باید نوع حساب و کشور خود را تعیین کنید. حساب شما می تواند از نوع شخصی یا شرکتی باشد. پس از آن بر دکمه مرحله بعد کلیک کنید.

نوع حساب

۴- در مرحله بعد باید اطلاعات هویتی خود مانند نام، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید و سپس روی مرحله بعد کلیک کنید. توجه داشته باشید که باید یک تصویر با کیفیت از کارت ملی خود نیز در سایت کافه بازار آپلود کنید.

اطلاعات حساب

۵- در ادامه باید یک عنوان فارسی و انگلیسی توسعه دهنده وارد کنید و به مرحله بعد بروید. در صورت تمایل می توانید آدرس وب سایت فارسی و انگلیسی خود را نیز وارد کنید.

این مطلب رو حتما ببینید:
آشنایی با مراحل طراحی اپلیکیشن رستوران

انتشار اپلیکیشن

۶- در این مرحله یک کد فعال سازی به تلفن همراه شما پیامک می شود که باید آن را در کادر مربوطه مانند تصویر زیر وارد کرده و سپس روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.

انتشار اپلیکیشن

۷- در پایان پیام «ثبت نام شما با موفقیت به پایان رسید» مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی انتقال به پیشخان می توانید وارد پنل خود شوید.

انتشار اپلیکیشن

پس از از این مراحل ثبت نام به پایان رسید،  یک فرم قرارداد عرضه برنامه و محتوای دیجیتال مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود که باید موافقت خود را با آن اعلام کنید. برای انجام این کار می بایست روی دکمه «قرارداد را می پذیرم» کلیک کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

روش انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

پس از اینکه حساب کاربری خود را ایجاد کردید، می توانید در جهت انتشار اپلیکیشن در کافه بازار اقدام کنید. در این بخش روش انتشار اپلیکیشن شرح می دهیم.

۱- ابتدا از منوی بخش راست پنل کاربری خود  بر روی گزینه «برنامه ها» کلیک کنید و سپس در صفحه نمایش داده شده، روی دکمه «برنامه  جدید» کلیک نمایید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

۲- در مرحله بعد باید دسته اپلیکیشن خود را مشخص کنید، سپس فایل APK  اپلیکیشن خود را آپلود کنید و در پایان روی دکمه «ایجاد برنامه» کلیک کنید.

۳- در این مرحله باید اطلاعات اپلیکیشن خود مانند نام، توضیحات و قیمت را وارد کنید. از آنجا که این اطلاعات به کاربران کافه بازار نمایش داده می شود، اهمیت زیادی دارد. بنابراین باید شرح مناسبی از اپلیکیشن خود ارائه دهید. پس از اینکه اطلاعات برنامه خود را وارد کردید روی ثبت اطلاعات کلیک کنید. (راهنمای انتخاب نام برای اپلیکیشن)

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

۴- در پایان می توانید تصاویر و ویدیو های مربوط به اپلیکیشن خود را آپلود کنید، آیکن مربوط به برنامه را اضافه کنید و اسکرین شات هایی از برنامه خود را بارگذاری کنید. وقتی اقدامات مورد نظر خود را انجام دادید باید روی دکمه «ذخیره اطلاعات» کلیک کنید.

این مطلب رو حتما ببینید:
طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اختصاصی برای اندروید و IOS با جدیدترین متد ها

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

پس از اینکه مراحل بالا با موفقیت به پایان رسید، قادر به انتشار اپلیکیشن در کافه بازار خواهید بود.

روش تمدید حساب در کافه بازار

همان طور که گفتیم برای اینکه بتوانید در خصوص انتشار اپلیکیشن در کافه بازار اقدام کنید یا برنامه خود را آپدیت نمایید باید حق عضویت سالیانه پرداخت کنید. برای این کار مطابق با تصویر زیر پس از ورود به پنل کاربری خود از منوی سمت راست گزینه «وضعیت حساب» را انتخاب کنید و سپس روی کلید «تمدید حساب» کلیک نمایید. شما می توانید مبلغ مورد نظر خود را از طریق اعتبار کافه بازار یا کارت بانکی خود پرداخت کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

توجه داشته باشید که انتشار اپلیکیشن در کافه بازار معمولا بین سه روز تا یک هفته زمان نیاز دارد. البته در صورتی که برنامه دچار مشکل باشد و یا مورد قبول واقع نشود، این زمان بیشتر می شود.

سوالات متداول درباره انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

۱- فایل اپلیکیشنی که قصد دارم در کافه بازار منتشر کنم باید چه فرمتی داشته باشد؟

فرمت اپلیکیشن جدیدی که می خواهید در کافه بازار انتشار دهید حتما باید APK باشد و فایل های ZIP و RAR قابل قبول نیست.

۲- برای انتشار اپلیکیشن در کافه بازار به چه مدارکی نیاز است؟

برای انتشار اپلیکیشن در کافه بازار باید در ابتدا یک حساب کاربری مخصوص توسعه دهندگان ایجاد کنید و برای ساخت آن به اطلاعات هویتی، عکس کارت ملی و یک شماره شبا نیاز خواهید داشت.

۳- چگونه می توانم اپلیکیشن خود را از دسترس خارج کنم؟

اگر پس از انتشار اپلیکیشن در کافه بازار به هر دلیلی قصد داشته باشید آن را از دسترس خارج کنید، می توانید وارد صفحه مخصوص اپلیکیشن مورد نظر خود شوید و و از بالای صفحه گزینه «لغو انتشار برنامه» را انتخاب کنید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)


مقالات مرتبط

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

 1. ایمان گفت:

  سلام.وقتی برنامه رو در بازار اپلود میکنم میگه باید زیر ۱۵۰ mb باشه و قبول نمیکنه برنامه من ۲۲۰ mb هستش ؟؟؟

  1. چتر نیلی گفت:

   سلام
   در این موارد با پشتیبان های برنامه ارتباط بگیرید تا راه حل در اختیارتون قرار بدن